16.01.2017. 16:08

Spēles teksta tiešraide

Rīgas "Dinamo" Ķīnas pūķim pie ragiem ķērās uzreiz, pirmo momentu izveidojot 35. sekundē, tomēr vienatnē pret vārtsargu palikušais Lauris Dārziņš nespēja uzvarēt duelī. Spiediens turpinājās, sekoja pārkāpums pret Koltonu Gilīsu, un vairākuma realizēšanai bija nepieciešamas 40 sekundes. Oskara Cibuļska plaukstas metienu no zilās līnijas pielaboja Uvis Balinskis, tādējādi 20 gadus vecais aizsargs guva otros vārtus sezonā un panāca 1:0.

Laukuma saimniekiem izdevās saņemties un izveidot vairākas iespējas, taču devītajā minūtē rīdzinieki dubultoja pārsvaru. Ceturtās maiņas uzbrucēji izmantoja Pekinas "Kunlun Red Star" vārtsarga Tomi Karhunena pārgalvīgo spēli aiz vārtiem, Roberts Lipsbergs nogādāja ripu līdz Georgam Golovkovam, kurš neviena netraucēts no tuvas distances iemeta pirmos vārtus Rīgas "Dinamo" rindās un panāca 2:0.

Pagāja tikai divas ar pusi minūtes, līdz rezultāts tapa 3:0 Rīgas "Dinamo" labā. Miķelis Rēdlihs sagrieza karuseli sāncenšu zonā, apslidoja vārtus un atrada kapteini Gintu Meiju, kurš, atrodoties trīs sāncenšu ielenkumā, tika pie netraucēta metiena no vidējas distances, trāpot tālajā devītniekā. Lieliskāku ievadu pirmajai viesošanās reizei Ķīnā rīdziniekiem iedomāties bija grūti.

Otrās trešdaļas vidū smagu triecienu saņēma iepriekšējos divus mačus rezervē pavadījušais Miks Indrašis, kurš no mugurpuses ar seju pa priekšu tika iegrūsts apmalē. Uzbrucējs laukumu pameta ar asiņainu seju komanas biedru pavadībā, bet Pekinas "Kunlun Red Star" somu uzbrucējs Jonass Enlunds tika noraidīts līdz spēles beigām. Tomēr Rīgas "Dinamo" piecu minūšu vairākums bija bezzobains, un neizmantotās iespējas nācās atcerēties noslēdzošajā trešdaļā.

Laukuma saimnieki guva vārtus jau otrajā minūtē, panākot 1:3. Tomi Salinens vairākumā izlauzās no aizvārtes un trāpīja pa stabu, bet atlēkušo ripu vārtos raidīja Martins Bakošs. Vairākums tika realizēts arī 48. minūtē, Tūkam Mentilem no distances trāpot augšējā stūrī, tādējādi Pekinas "Kunlun Red Star" parūpējās par intrigas pilnu noslēgumu – 2:3.

Pusotru minūti līdz beigām mājinieki nomainīja vārtsargu pret vēl vienu spēlētāju, un izglābties izdevās deviņas sekundes pirms sirēnas. Metienam no distances sekoja cīņa par atlēkušo ripu starp diviem Ķīnas komandas spēlētājiem un nevienu rīdzinieku, un izveicīgākais bija Čads Ro – 3:3. Nenosargājot pārsvaru, Rīgas "Dinamo" zaudēja pat teorētiskas izredzes kvalificēties izslēgšanas spēlēm.

Pagarinājumā Pekinas "Kunlun Red Star" nerealizēja vairākumu, tādējādi uzvarētājs tika noskaidrots bullīšu sēriju, kurā Rīgas "Dinamo" realizēja visus mēģinājumus, izcīnot panākumu ar 4:3. Vispirms iemeta Meija, viņa piemēram sekoja Dārziņš, tāpat skaistu pēcspēles metienu realizēja Filips Toluzakovs.

Sezonas garākā un tālākā izbraukuma noslēgumā Rīgas "Dinamo" ceturtdienas vakarā aizvadīs spēli pret Minskas "Dinamo".

Jakubs Sedlāčeks (Jānis Kalniņš); Oskars Cibuļskis – Uvis Balinskis, Guntis Galviņš – Ralfs Freibergs, Aleksandrs Jerofejevs – Kristaps Zīle, Jēkabs Rēdlihs; Lauris Dārziņš – Māris Bičevskis – Miks Indrašis, Gunārs Skvorcovs – Gints Meija – Miķelis Rēdlihs, Filips Toluzakovs – Tims Sestito – Koltons Gilīss, Edgars Kulda – Georgs Golovkovs – Roberts Lipsbergs, Vitālijs Pavlovs.

Vārti: 1:58 Balinskis (Cibuļskis, Toluzakovs, vair.) 0:1, 8:35 Golovkovs (Lipsbergs, Kulda) 0:2, 10:57 Meija (M. Rēdlihs, Zīle) 0:3, 41:15 Bakošs (Salinens, vair.) 1:3, 47:33 Mentile (Jarvinens, Videls, vair.) 2:3, 59:51 Ro (Bakošs) 3:3, 65:00 Dārziņš 3:4Soda minūtes: 33:26Metieni: 39:18Vārtsargi: Tomi Karhunens – Jakubs Sedlāčeks

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222