26.10.2016. 12:48

Pagājušajā nedēļā Rīgas "Dinamo" aizvadīja trīs mačus savā laukumā, visos tiekot pie punktiem, tomēr uzvara izpalika. Aizsarga Patrika Mulena solo gājiens ļāva panākt izlīdzinājumu pret Maskavas "Spartak", taču beigās 1:2 pēcspēles metienos. Pret Ņižņijnovgorodas "Torpedo" Džastins Šags neizmeta ripu ārpus aizsardzības zonas, un tas ļāva pretiniekiem iemest noslēdzošās trešdaļas desmitajā sekundē. Beigās atkal 1:2 pēcspēles metienos.

Piektdien rīdzinieki bullīšos zaudēja arī "Sochi" (2:3), kas tika pie sestās uzvaras pēc kārtas, kamēr Rīgas "Dinamo" piedzīvoja sesto neveiksmi. 35. minūtē amerikānis Tims Sestito, kurš pagājušajā sezonā kļuva par komandas labāko snaiperi, no labās malas trāpīja tuvajā devītniekā un izvirzīja laukuma saimniekus vadībā. Taču minūti un divas sekundes līdz pamatlaika beigām tika nopelnīts noraidījums par sešiem laukuma spēlētājiem, un viesi to izmantoja septiņu sekunžu laikā ar metienu no zilās līnijas.

Pēc ilgstošajām neveiksmēm Rīgas "Dinamo" sastāvā notikusi viena izmaiņa – neviens nav atlaists, bet klāt nācis 22 gadus vecais uzbrucējs Roberts Lipsbergs, kurš pēdējās četras sezonas pavadījis Ziemeļamerikā. Vispirms viņš cīnījās junioros, tad profesionāļa gaitas sāka ECHL, kas ir pēc spēka trešā labākā līga. Pagājušajā sezonā nomainītas trīs komandas, pagarināts līgums arī uz jauno sezonu, bet tikai trīs dienas pirms tās sākuma vienošanās tika lauzta. Līdz ar to Lipsbergs, kurš pārstāvēja Latvijas izlasi 2014. gada pasaules čempionātā, pēdējoreiz spēlējis pavasarī.

Pretī šovakar pulksten 19:30 (tiešraide kanālā Viasat Sport Baltic) stāsies Maskavas "Dynamo", kuras rindās cīnās Mārtiņš Karsums. Vienība sestdien ar 1:0 izbraukumā pieveica Hantimansijskas "Yugra", tomēr latvietis nebija pieteikumā. Karsums spēlēja ceturtdien (2:3 pēcspēles metienos pret Jekaterinburgas "Avtomobilist"), taču laukumā pavadīja tikai 8:17 minūtes. Iepriekš mazāk par 13 minūtēm Karsums bija spēlējis tikai vienu reizi – kad tika nopelnīts noraidījums līdz mača beigām.

Maskavas "Dynamo" rezultatīvākais spēlētājs ir kanādiešu aizsargs Mets Robinsons, kurš ar Kontinentālo hokeja līgu iepazinās Rīgas "Dinamo" kreklā, palīdzot pēdējo reizi iekļūt izslēgšanas mačos. 24 spēlēs Robinsons guvis trīs vārtus un pievienojis desmit piespēles. Viņš laukumā pavada 23 minūtes un 31 sekundi, arī šajā rādītājā esot labākais komandā. Aizsargu vidū tuvākais sekotājs ir soms Juso Hietanens – 20:34 minūtes.

Viņš atklāja rezultātu Maskavas "Dynamo" un Rīgas "Dinamo" pirmajā duelī, kas norisinājās 3. oktobrī Latvijā. Maskavieši, kas ar 39 punktiem ieņem septīto vietu Rietumu konferencē, līdz 29. minūtei bija izvirzījušies vadībā ar 4:0, no aizsargiem iemetot arī Robinsonam un Andrejam Mironovam. Arī Rīgas "Dinamo", kas ar 14 punktiem ir Kontinentālās hokeja līgas sliktākā komanda, uzbrukumā dominēja aizsargi – pirmās ripas sezonā iemeta gan Ēriks Ševčenko, gan Ralfs Freibergs. Tomēr izglābties neizdevās – piedzīvota neveiksme ar 2:4.

Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA