18.08.2012. 19:15
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas «Dinamo» sestdien piedzīvoja zaudējumu Krievijas pilsētas Ņižņijnovgorodas apgabala gubernatora kausa izcīņas finālmačā, kurā ar rezultātu 2:3 (0:2, 1:0, 1:1) piekāpās Maskavas «Spartak» komandai.

Pirmajā trešdaļā pēc Štefana Ružičkas un Aleksandra Hohlačova precīziem metieniem «Spartak» izvirzījās vadībā ar 2:0, bet otrās trešdaļas sestajā minūtē jaunais Rīgas «Dinamo» uzbrucējs Elvijs Biezais, kurš raidīja ripu tuvajā vārtu stūrī un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

20 minūtes vēlāk Ružička guva vēl vienus vārtus, bet priekšpēdējā cīņas minūtē Miks Indrašis ļāva rīdziniekiem pietuvoties līdz 2:3. Cīņas izskaņā Rīgas «Dinamo» nomainīja vārtsargu Mīkaelu Telkvistu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr izlīdzinājumu nepanāca.

Pirmajā posmā Rīgas «Dinamo» ar trim uzvarām trijās spēlēs ieņēma pirmo vietu. Sākotnēji Latvijas vienība ar rezultātu 3:2 pagarinājumā uzvarēja «Spartak» komandu, turpinājumā ar 5:3 pārspēja Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto līgas čempionvienību Maskavas «Dinamo», bet trešajā cīņā ar 3:0 uzvarēja vietējo «Torpedo» komandu.

Ar astoņiem punktiem trīs spēlēs Rīgas «Dinamo» ieņēma pirmo vietu, «Spartak» ar četriem punktiem ierindojās otrajā pozīcijā, bet Maskavas «Dinamo» un «Torpedo» vienības iekrāja pa trim punktiem.

Sestdien aizvadītajā spēlē par trešo vietu «Torpedo» ar 4:2 (2:0, 1:0, 1:2) pārspēja Maskavas «Dinamo».

Reklāma

Par turnīra labāko vārtsargu tika atzīts Rīgas «Dinamo» pārstāvis Māris Jučers, bet Aleksandrs Ņiživijs kļuva par rezultatīvāko spēlētāju.

Tikmēr par labāko aizsargu kļuva Šons Morisons («Spartak»), bet labāko uzbrucēju - kādreizējais Rīgas «Dinamo» leģionārs Mets Elisons, kurš pašlaik pārstāv «Torpedo» komandu, bet cīņā par trešo vietu izpildīja trīs rezultatīvas piespēles.

Rīgas «Dinamo» uz šo turnīru bija devusies ar 28 spēlētājiem. Komandas rindās turnīrā piedalījās divi vārtsargi - Mīkaels Telkvists un Māris Jučers -, deviņi aizsargi - Guntis Galviņš, Krišjānis Rēdlihs, Matjē Karls, Kristaps Sotnieks, Oskars Cibuļskis, Jēkabs Rēdlihs, Arvīds Reķis, Rodrigo Laviņš un Mārtiņš Porejs -, kā arī 17 uzbrucēji - Mārtiņš Karsums, Džeimijs Džonsons, Miks Indrašis, Aleksandrs Ņiživijs, Robs Šremps, Aleksandrs Žirū, Roberts Bukarts, Niklass Luseniuss, Raitis Ivanāns, Elvijs Biezais, Andris Džeriņš, Gints Meija, Juris Upītis, Māris Bičevskis, Gunārs Skvorcovs, Ģirts Ankipāns un Miks Lipsbergs.

Tomēr jau pirmajā spēlē rokas savainojumu guva Ivanāns, kurš atgriezies Rīgā un nevarēs doties laukumā aptuveni divas nedēļas.

Salīdzinot ar komandas sastāvu, kas jaunajai sezonai līdz šim gatavojās Latvijā, sastāvā nav iekļauts aizsargs Mārtiņš Jakovļevs un uzbrucējs Vitālijs Pavlovs, kuri abi izīrēti Somijas pēc spēka otrās līgas - «Mestis» - čempionāta komandai Joensū «Jokipojat».

Rīgas «Dinamo» komanda 23.jūnijā Valmierā sāka savu pirmo treniņnometni, bet līdz šim tā aizvadījusi divas pārbaudes spēles, ar rezultātu 1:2 Daugavpilī zaudējot Baltkrievijas vienībai Minskas «Dinamo» un ar 2:1 Piņķos pārspējot Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) komandu Aļmetjevskas «Ņeftjaņik».

Kopumā pirms jaunās sezonas Rīgas «Dinamo» paredzētas desmit pārbaudes spēles.

Rīgas «Dinamo» komandai no 25. līdz 29.augustam «Arēnā Rīga» vēl atlicis aizvadīt tradicionālo turnīru «Latvijas Dzelzceļa kauss», kurā šogad piedalīsies četras komandas - Rīgas «Dinamo», Jaroslavļas «Lokomotiv», kurā spēlēs arī bijušais Latvijas kluba uzbrukuma līderis Miķelis Rēdlihs, Mitišču «Atlant» un Espo «Blues» no Somijas.

Arī šajā turnīrā komandas pirmajā kārtā izspēlēs viena riņķa turnīru, bet pēc tam aizvadīs savstarpējās spēles par vietām.