03.01.2017. 19:31
Ar pārliecinošu uzvaru 2017. gadu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā otrdien sāka Rīgas «Dinamo» komanda, kas savā laukumā «Arēnā Rīga» (3876 skatītāji klātienē) ar rezultātu 5:2 (3:0, 2:0, 0:2) apspēlēja citu Rietumu konferences pastarīti Čerepovecas «Severstaļ». Vārtus uzvarētājiem guva Roberts Lipsbergs, Krišjānis Rēdlihs, Gunārs Skvorcovs, Oskars Cibuļskis un Uvis Balinskis.

Rīgas «Dinamo» komanda rezultātu atklāja jau trešajā minūtē, kad Roberts Lipsbergs izcēlās no vārtu priekšas pēc rikošeta. Savukārt otrie vārti sekoja vēl pēc nepilnām trim minūtēm - pretinieki pārkāpa noteikumus pret Miku Indraši un jau pēc 24 sekundēm vairākumā Krišjānis Rēdlihs izcēlās ar teicamu metienu no zilās līnijas. Kaut arī «Severstaļ» sāka veidot pirmos momentus, drīz vien Indrašim skaistā epizodē bija iespēja gūt arī trešos vārtus.

Rīdzinieki turpināja darboties pārliecinoši un nopelnīja vēl vienu vairākumu. Kaut tā ievadā neizdevās ilgstoši nostāties zonā, turpinājumā tika gūti identiski vārti otrajiem - šoreiz Krišjāņa Rēdliha metiena lidojuma virzienu nedaudz palaboja Gunārs Skvorcovs. Pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem «Severstaļ» veica vārtsargu maiņu un Jakuba Kovārža vietā laukumā devās Romāns Smirjagins. Arī atlikušajā trešdaļas daļā ievērojams pārsvars piederēja mājiniekiem, pēc 20 spēlētām minūtēm rezultāts saglabājās 3:0.

Otrajā trešdaļā laukumā turpinājās identisks scenārijs - Rīgas «Dinamo» komanda turpināja dominēt laukumā un realizēja visus vairākumus, kas ļāva izcelties vēl divas reizes. Ceturtie vārti atkal tika gūti no zilās līnijas, šoreiz tālšāvienu veicot Oskaram Cibuļskim, bet piekto reizi pretiniekus pārspēja jaunais Uvis Balinskis, kurš izcēlās pēc tam, kad bija pirmais pie atsistās ripas pēc Laura Dārziņa metiena.

Trešdaļas beigās arī «Severstaļ» ieguva pirmo vairākumu, spējot izveidot vairākus labus momentus, tomēr pārliecinoši rīdzinieku vārtos darbojās Jānis Kalniņš, saglabājot mājiniekiem vadību ar 5:0.

Izšķirošā perioda iesākumā «Dinamo» nopelnīja divus noraidījumus un palika trijatā. Lielo vairākumu «Severstaļ» izmantoja, izceļoties Dmitrijam Kagarļickim, bet kopumā cīņa ritēja daudz mierīgāk. Nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām vēlreiz rīdzinieku noraidījumu izmantoja Maksims Truņovs, bet Latvijas komanda noturēja drošu panākumu ar 5:2.

Rīgas «Dinamo» - Čerepovecas «Severstaļ» 5:2 (3:0, 2:0, 0:2)

1:0 Roberts Lipsbergs (Cibuļskis, Kulda) (2:46).

2:0 Krišjānis Rēdlihs (Ščastļivijs) (5:32, vair.).

3:0 Gunārs Skvorcovs (Ščastļivijs, K. Rēdlihs) (13:07, vair.).

4:0 Oskars Cibuļskis (Dārziņš) (25:24, vair,).

5:0 Uvis Balinskis (Dārziņš) (31:40, vair.).

5:1 Dmitrijs Kagarļickis (Vilsons, Mazurs) (44:20, vair.).

5:2 Maksims Truņovs (Hacejs) (55:43).

pic.twitter.com/W5KISXSMJI— Dinamo Riga (@hcDINAMORIGA) January 3, 2017

Turpinājumā Normunda Sējēja vadītā komanda ceturtdien tiksies ar spēcīgo Maskavas CSKA, bet sestdien «Arēnā Rīga» tiks uzņemta Vācijas speciālista Oļega Znaroka un latvieša Harija Vītoliņa vadītā Sanktpēterburgas SKA, kas ir čempionāta līdervienība.

Gada beigās KHL traumēto sarakstā atradās uzbrucējs Koltons Gilīss un aizsargs Guntis Galviņš, bet tagad otrais no viņiem atgriezies sastāvā. Decembrī «Dinamo» atlaida amerikāņu aizsargu Patriku Malenu, kanādiešu uzbrucēju Džastinu Šagu, kā arī latviešu aizsargu Ēriku Ševčenko, bet noslēdza līgumus ar uzbrucēju Georgu Golovkovu un aizsargu Imantu Ļeščovu.

Iepriekšējo reizi «Dinamo» un «Severstaļ» tikās oktobrī, uzvaru ar 4:3 svinot Krievijas klubam. Abas komandas savā starpā spēkojās 18.reizi un rīdzinieki otrdien guva astoto uzvaru.

Abas komandas ieņem pēdējās vietas Rietumu konferencē. «Dinamo» ar 42 punktiem 45 spēlēs ir pēdējā 14 komandu konkurencē, kamēr «Severstaļ» vienība 44 mačos guvusi par deviņiem punktiem vairāk un ir pozīciju augstāk.

Pirmajam astotniekam rīdzinieki zaudē 27, bet «Severstaļ» - 18 punktus.

KHL regulārajā čempionātā piedalās 29 komandas no astoņām valstīm - Krievijas, Latvijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Somijas, Slovākijas, Horvātijas un Ķīnas.