17.09.2015. 21:52
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē šovakar Rīgas „Dinamo” hokejisti pirmajā mačā pēc septiņu spēļu izbraukuma sērijas „Arēnā Rīga” ar 1:4 zaudēja Podoļskas „Vityaz” komandai.

Lai gan pirmā iespēja gūt vārtus mājiniekiem radās jau mača pirmajās sekundēs, spēles sākums pagāja bez reāliem vārtu gūšanas momentiem. Pirmās trešdaļas vidū noraidījumu nopelnīja Deniss Ježovs un „Dinamo” komanda ieguva tiesības uz vairākumu, kura laikā teicamu iespēju garām palaida Fēlikss Šics, kuram no vārtu priekšas neizdevās trāpīt pa ripu. Arī perioda otrajā pusē pārsvars piederēja rīdziniekiem, taču bīstamāki momenti radās pie Jakuba Sedlāčeka vārtiem – pēc Maksima Afinogenova un Romāna Horāka metieniem glāba čehu vārtsargs, bet Vjačeslavs Soloduhins izgājienā viens pret vienu meta garām vārtiem.

Vēl pirmās trešdaļas pēdējā minūtē pēc Tima Sestito pārkāpuma „Dinamo” komanda palika četratā un otrā perioda 2. minūtē Aleksejs Makejevs vairākumā izvirzīja viesus vadībā – 0:1. Drīz pēc tam Dmitrijs Ciganovs ar augstu paceltu nūju nospēlēja bīstami pret Sestito, par ko saņēma noraidījumu līdz mača beigām. Ilgais vairākums jau tuvojās beigām, kad Tomāša Kundrāteka mestās ripa lidojuma virzienu pielaboja Sestito, panākot izlīdzinājumu – 1:1. Vairākuma pēdējās sekundēs iespējas izcelties bija arī Robertam Bukartam un atkal Sestito, taču rezultāts nemainījās.

Perioda vidū „Vityaz” atguva vadību, kad vispirms Sedlāčeks glāba pēc Mario Kempes metiena, taču pirmais pie atvairītās ripas bija Ņikita Viglazovs1:2. Pēc pāris minūtēm, rīdziniekiem spēlējot trijatā pret četriem, tika zaudēti vēl vieni vārti. Arī šoreiz izveicīgāki cīņā par atvairītajām ripām vārtu priekšā bija viesi, vārtus gūstot veterānam Maksimam Afinogenovam1:3. Turpinājumā divas teicamas iespējas izmantot neprata Miķelis Rēdlihs, bet perioda beigās abas komandas apmainījās ar bīstamiem momentiem.

Trešā perioda ievadā vārtu gūšanas izdevības radās ievērojami retāk nekā otrajā trešdaļā, kas bija izdevīgi „Vityaz” komandai, turklāt vienā no epizodēm ripa trāpīja pa Sedlāčeka sargāto vārtu pārliktni. Trešdaļas vidū viesi palielināja pārsvaru, kad pēc lieliskas saspēles savus pirmos vārtus šosezon guva „Vityaz” somu leģionārs Olli Pālola1:4. Atlikušajā laikā būtiski pavērsieni mačā vairs nenotika un komandas sagaidīja spēles beigu sirēnu.

Nākamo maču „Dinamo” hokejisti aizvadīs pirmdien, 21. septembrī, kad izbraukumā tiksies ar Slovākijas komandu Bratislavas „Slovan”.

Jakubs Sedlāčeks (Jūakims Ēriksons); Aleksandrs Jerofejevs - Tomāšs Kundrāteks, Krišjānis Rēdlihs - Stīvens Saigo, Kristaps Sotnieks - Oskars Cibuļskis; Lauris Dārziņš - Tims Sestito - Ville Leino, Miks Indrašis - Fēlikss Šics - Miķelis Rēdlihs, Kaspars Saulietis - Gints Meija - Gunārs Skvorcovs, Roberts Bukarts - Andris Džeriņš - Edgars Kulda, Roberts Locāns.

Vārti: 21:02 Makejevs (Kučerjavenko, Eronens, vair.) 0:1, 25:03 Sestito (Kundrāteks, Saigo, vair.) 1:1, 29:06 Viglazovs (Horāks, Kempe) 1:2, 31:30 Afinogenovs (Berdjukovs, Makejevs, vair.) 1:3, 51:25 Palola (Švecs-Rogovojs, Musatovs) 1:4.Soda minūtes: 8:31.Metieni: 41:28.Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks – Hari Seteri.