19.08.2015. 22:06
Rīgas "Dinamo" šovakar pēcspēles metienu sērijā piekāpās Jaroslavļas "Lokomotiv" (2:3), līdz ar to "Latvijas Dzelzceļa" kausa izcīņā rīt aizvadīs maču par trešo vietu, kur pretī stāsies Minskas "Dinamo".

Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo" izveidoja pirmo momentu – 80 sekundē pēc Fēliksa Šica piespēles uzbrukuma smailē nonāca Miķelis Rēdlihs – un tika pie pirmā vairākuma, kas gan izvērtās pagalam neveiksmīgs, jo pretinieku zilā līnija tika sasniegta tikai trīs reizes, bet nostāties tā arī nesanāca. Taču 15. minūtē nonāca iedzinējos.

Otro reizi sagatavošanās cikla laikā neveiksmīgi ar nūju darbojās zviedru vārtsargs Joakims Ēriksons, kurš no aizvārtes izdarīja rezultatīvu piespēli Daņilam Romancevam. Aukstasinīga pauze, un metiens tukšos vārtos bija precīzs – 1:0 Jaroslavļas "Lokomotiv" labā. Bet laukuma saimnieki otrās trešdaļas ievadā atkal aktivizējās.

Pretuzbrukumā metienu virsū vārtsargam izdarīja Rīgas "Dinamo" kapteinis Lauris Dārziņš. Vilnis turpinājās, un 54. sekundē neizšķirtu – 1:1 – panāca Guntis Galviņš. Ceļu tālajā augšējā stūrī atrada viņa plaukstas metiens no zilās līnijas pēc Miķeļa Rēdliha piespēles, tāpat nopelni pienākas arī Mikam Indrašim, kurš vārtu priekšā nosedza Alekseja Murigina redzamību.

Ap 30. minūti karuseli sāncenšu zonā vēlreiz sagrieza Rīgas "Dinamo" pirmais virknējums, bet Villes Leino nopelnītais skaitliskais vairākums taustāmu labumu nedeva. Vēl vairāk – spēlējot četratā pret četriem, rīdzinieki atgriezās iedzinējos. Metienam no distances sekoja burzma vārtu priekšā, un trīs "Dinamo" spēlētāju ielenkumā izveicīgākais bija soms Junass Enlunds – 2:1.

Noslēdzošās trešdaļas ievads nesa asumus. Ar Šica spēka paņēmienu neapmierināts bija Emīls Gaļimovs, kurš metās virsū vāciešu centra uzbrucējam, izprovocējot kautiņu. Dūru cīņā pārāks bija Rīgas "Dinamo" pārstāvis, turklāt laukuma saimnieki ieguva vairākumu Gaļimova rīcības dēļ. Izmantot viena spēlētāja pārsvaru gan neizdevās, bet laba iespēja tūdaļ sekoja Timam Sestito, taču amerikānis no pašas vārtu priekšas meta virsū vārtsargam.

Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām pret diviem sāncenšu aizsargiem izrāvās Andris Džeriņš, Kaspars Saulietis un Oskars Cibuļskis, un tika turēta pēdējā nūja, kas Rīgas "Dinamo" atkal ļāva spēlēt vairākumā. Taču centīgie mēģinājumi bija velti, bet atkal momenti radās uzreiz pēc vairākuma noslēguma: viens pret vārtiem nonāca Gints Meija, kurš tika klupināts jeb soda metiens!

Meija vārtiem tuvojās no labās puses, izdarīja māņu kustību un ripu raidīja tālajā stūrī virs Murigina kājsarga – 2:2 divas minūtes un 51 sekundi pirms pamatlaika beigām! Latvijas Dzelzceļa kausa otrās finālistes noskaidrošanai ar 60 minūtēm nepietika, arī pagarinājumā Rīgas "Dinamo" izdevās izturēt mazākumu Kristapa Sotnieka noraidījuma dēļ, bet pēcspēles metienos tika piedzīvots zaudējums, jo nedz Leino, nedz Dārziņam neizdevās realizēt mēģinājumu, kamēr Jaroslavļas "Lokomotiv" izmantoja divas iespējas no trim.

Tādējādi Rīgas "Dinamo" sagatavošanās ciklu noslēgs rīt pulksten 19:30 pret Minskas "Dinamo" cīņā par Latvijas Dzelzceļa kausa trešo vietu.

Joakims Ēriksons (Jakubs Sedlāčeks); Krišjānis Rēdlihs – Stīvens Saigo, Guntis Galviņš – Ēriks Ševčenko, Kristaps Sotnieks – Oskars Cibuļskis, Aleksandrs Jerofejevs; Lauris Dārziņš – Tims Sestito – Ville Leino, Miks Indrašis – Fēlikss Šics – Miķelis Rēdlihs, Kaspars Saulietis – Andris Džeriņš – Gints Meija, Roberts Locāns – Armands Bērziņš – Gunārs Skvorcovs, Nikolajs Jeļisejevs.

Vārti: 14:02 Romancevs 0:1, 20:58 Galviņš (M. Rēdlihs, Ševčenko) 1:1, 36:34 Enlunds 1:2, 57:09 Meija (soda metiens) 2:2, 65:00 Averins 2:3Vārtsargi: Joakims Ēriksons – Aleksejs Murigins

Datums Laiks Vieta Spēle Rezultāts
24. jūlijs 18:30 Valmiera Rīgas "Dinamo" – Toljati "Lada" 3:1
28. jūlijs 18:30 Valmiera Rīgas "Dinamo" – Podoļskas "Vityaz" 6:2
30. jūlijs 18:30 Tukuma ledus halle Rīgas "Dinamo" – Novosibirskas "Sibir" 3:4
31. jūlijs 16:00 Inbox.lv ledus halle Rīgas "Dinamo" – Novosibirskas "Sibir" 3:2 p.m.
3. augusts 15:00 Volvo ledus halle Rīgas "Dinamo" – Podoļskas "Vityaz" 2:0
16. augusts 19:30 Arēna Rīga Rīgas "Dinamo" – Minskas "Dinamo" 4:3
17. augusts 19:30 Arēna Rīga Rīgas "Dinamo" – Kazaņas "Ak Bars" 2:3
19. augusts 19:30 Arēna Rīga Rīgas "Dinamo" – Jaroslavļas "Lokomotiv" 2:3 p.m.
20. augusts 19:30 Arēna Rīga Rīgas "Dinamo" – Minskas "Dinamo"