15.11.2013. 19:30

• «Dinamo» garā «bullīšu» cīņā uzvar spēcīgo «Baris» 2013. g. 13. novembris

Vārtu guvēji: 1:0 Kristaps Sotnieks (Reķis) (8:20), 2:0 Marsels Hosa (Vilsons) (43:47).

Jau spēles sākumā mājiniekiem bija iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, jo pretinieku zonā neatļauti tika apturēts Miks Indrašis. Tomēr vairākumā Rīgas «Dinamo» īsti neko neizdevās izveidot.

Omskas komanda aktīvi uzsāka spēli, regulāri traucējot vārtsarga Mīkaela Telkvista modrību, tomēr viņu pārspēt viesiem neizdevās, vēlāk jau abu komandu spēki līdzsvarojās.

Septītajā minūtē Rīgas «Dinamo» ieguva vēl vienu iespēju spēlēt vairākumā, jo «Avangard» hokejists Dmitrijs Vorobjovs izmeta ripu ārpus laukuma robežām. Taču arī šoreiz vairākumā gūt vārtus, bet dažas sekundes pēc tam, kad Omskas vienība atkal spēlēja pilnā sastāvā ar metienu aizsarga aizsegā gandrīz no zilās līnijas izcēlās Kristaps Sotnieks, kuram rezultatīvi piespēlēja Arvīds Reķis.

Brīdi vēlāk bīstams uzbrukums jau izdevās viesiem, taču Rīgas «Dinamo» no vārtu zaudējuma glāba vārtu stabs.

Pirmā perioda izskaņā noraidījumu nopelnīja Pols Šekura, taču rīdzinieki gana veiksmīgi spēlēja aizsardzībā, neļaujot «Avanagrd» izveidot neko bīstamu.

Līdzīgi kā pirmo periodu arī otro aktīvāk uzsāka «Avangard» hokejisti, bet Dmitrijam Sjominam izgājienā pret Telkvistu neizdodas gūt vārtus. Pēc dažām minūtēm šim «Avangard» spēlētāji radās vēl viena teicama izdevība gūt vārtus, tomēr arī to viņam realizēt neizdevās.

Perioda pirmajā daļā rīdziniekiem nekādi neizdevās lauzt spēles gaitu un pārņemt iniciatīvu, turklāt Omskas kluba hokejisti turpināja radīt nervus kutinošas situācijas pie Rīgas «Dinamo» vārtiem.

Trešdaļai tuvojoties izskaņai, Vitālijs Pavlovs nopelnīja jau devīto noraidījumu šajā sezonā, bet mazākumā rīdzinieki tikai ar milzu pūlēm prata nosargāt vārtus neskartus.

Perioda pēdējās minūtes rīdziniekiem nācās spēlēt trijatā pret pieciem, jo Rīgas kluba kapteinis Sandis Ozoliņš nopelnīja noraidījumu pret «Avangard» kapteini Denisu Kuļašu. Pēcāk starp abiem hokejistiem izcēlās asumi, bet noraidījumu nopelnīja arī Telkvists, kurš nopelnīja sodu par vārtsarga laukuma pamešanu.

Vairākuma laikā Omskas vienība uzbruka ļoti vērienīgi, bet vārtus gūt viņiem neizdevās, turklāt vairākas reizes lieliski nospēlēja Telkvists.

Ozoliņš laukumā atgriezās ar lielu niknumu un uzreiz metās uzbrukumā, bet pret viņu noteikumus pārkāpa Maksims Gončarovs un Rīgas «Dinamo» kapteinis metās pārmācīt viesu hokejistu, izceļoties nelielam kautiņam.

Tā rezultātā Ozoliņš tika pie divām soda minūtēm, bet Gončarovs nopelnīja 2+2+10, līdz ar to mājiniekiem bija iespēja spēlēt vairākumā. Rīgas «Dinamo» kapteinis arī uz noraidīto soliņa centās sasaukt Gončarovu, izaicinot viņu uz dūru cīņu, kad soda minūtes būs izciestas.

Pēdējā perioda minūtē turpinājās nelieli asumi starp spēlētājiem, taču vārti gūti vairs netika.

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs spēlē ar «Avangard»

Vārtsargi: Mikeaēls Telkvists (Rihards Cimermanis).

Aizsargi: Sandis Ozoliņš - Arvīds Reķis, Mets Robinsons - Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks - Krišjānis Rēdlihs, Edmunds Augstkalns.

Uzbrucēji: Roberts Bukarts - Kails Vilsons - Marsels Hosa, Aleksandrs Ņiživijs - Pols Šekura - Mārtiņš Cipulis, Marsels Haščāks - Vitālijs Pavlovs - Miks Indrašis, Māris Bičevskis - Artūrs Kuzmenkovs - Gunārs Skvorcovs, Devids Sarkanis.

«Dinamo» vienībai šajā mačā nākas iztikt bez savainotajiem aizsargiem Rodrigo Laviņa, Oskara Cibuļska, kā arī uzbrucējiem Ginta Meijas un Andra Džeriņa.

LASI TVNET: Jēkabs Rēdlihs atgriezies Rīgas «Dinamo»

Ceturtdien «Dinamo» klubs nāca klajā ar paziņojumu par vienošanos ar bijušo komandas aizsargu Jēkabu Rēdlihu, ar kuru noslēgts līgums līdz šīs sezonas beigām.

Nākamo spēli «Dinamo» aizvadīs svētdien, kad uzņems Hantimansijskas «Jugra», bet četru mājas spēļu sēriju noslēgs nākamajā otrdienā pret Jekaterinburgas «Avtomobilist».

Turnīra tabulas Rietumu konferences kopvērtējumā «Dinamo» ar 24 spēlēs nopelnītiem 47 punktiem joprojām atrodas trešajā vietā, kamēr «Avangard» 26 mačos iekrātie 25 punkti dod 12. pozīciju Austrumu zonā.