30.11.2017. 19:40

Notikumiem ne pārāk bagātajā pirmajā trešdaļā Rīgas "Dinamo" izdarīja tikai četrus metienus, tomēr radīja divas ļoti labas iespējas izvirzīties vadībā. Miks Indrašis palīdzēja laukuma saimnieku uzbrucējam Andrejam Mastrjukovam vārtu priekšā atbrīvoties no ripas, un tā nonāca pie Laura Dārziņa, tomēr distance līdz vārtiem bija pārāk maza, lai varētu izvērsties. Savukārt skaitliskajā mazākumā divatā pret vienu aizsargu aizskrēja Māris Bičevskis un Brendons Makmilans. Kanādietis pieņēma lēmumu par metienu, bet trāpīja virsū vārtsargam.

Neizmantojuši nedaudzās iespējas, rīdzinieki ar noraidījumiem raka bedri, kurā paši iekrita. Mazākuma laikā Karls Stolerijs gribēja raidīt ripu pāri visam laukumam, taču sanāca metiens ārpus laukuma un palikšana trijatā. Toljati "Lada" iespēju izmantoja – pēc Igora Skorohodova metiena no labās malas un rikošeta ripa pamanījās šķērsot vārtu līniju, lai gan izmisīgi to nepieļaut mēģināja Kristaps Zīle.

Pagāja tikai 68 sekundes, un mājinieki dubultoja pārsvaru. Georgijs Belousovs sāka no aizvārtes, vienatnē pārvarēja visu laukumu, nonāca vienatnē pret Jāni Kalniņu un apspēlēja arī vārtsargu – 2:0. Rīgas "Dinamo" galvenais treneris Ģirts Ankipāns izmantoja pusminūtes pārtraukumu, kurā netika taupīta arī tāfelīte. Vēl otrajā trešdaļā Rīgas "Dinamo" hokejistiem bija iespēja samazināt deficītu, bet nācās pārliecināties par skarbo realitāti – metot garām tukšiem (Makmilans) un pustukšiem (Dārziņš) vārtiem, izcelties nav iespējams.

Taču noslēdzošajā trešdaļā rīdziniekiem izdevās izglābt vienu punktu. Cerību deva Miķeļa Rēdliha precīzais metiens 13 minūtes līdz beigām. Pie pretinieku zilās līnijas viņš atdeva ripu Laurim Dārziņam un pats tiešā kursā devās līdz vārtu priekšai. Saņēmis piespēli atpakaļ, M. Rēdlihs ar vienu pieskārienu ripu pāradresēja laukuma saimnieku vārtos. Savukārt izlīdzinājumu panāca Brendons Makmilans – 2:2. Rīgas "Dinamo" izcīnīja ripu laukuma stūrī, Georgijs Pujacs to nogādāja līdz kanādietim, kurš ar metienu tuvajā stūrī reabilitējās par iepriekš izniekoto momentu.

Ar atlikušajām astoņām minūtēm pamatlaikā un piecām minūtēm pagarinājumā uzvarētāja noskaidrošanai nepietika, tāpēc nācās ķerties pie bullīšiem. Rīgas "Dinamo" vadību deva Dārziņa metiens no neērtā satvēriena, bet turpinājumā Rihards Bukarts, Makmilans, M. Rēdlihs un Indrašis nespēja dabūt ripu Toljati "Lada" vārtos. Laukuma saimniekiem izdevās divi precīzi metieni, un uzvaru viņiem atnesa Ņikita Filatovs – 3:2. Pirms mājupceļa "Dinamo" tika pie viena punkta. Nākamā spēle svētdien pret Bratislavas "Slovan", kas arī atrodas Rietumu konferences apakšgalā.

Jānis Kalniņš (Mants Armalis); Karls Stolerijs – Aleksandrs Jerofejevs, Krišjānis Rēdlihs – Georgijs Pujacs, Kristaps Zīle – Nerijus Ališausks, Guntis Galviņš; Miķelis Rēdlihs – Ņikita Jevpalovs – Rihards Bukarts, Lauris Dārziņš – Brendons Makmilans – Miks Indrašis, Frenks Razgals – Oskars Batņa – Gunārs Skvorcovs, Edgars Kulda – Māris Bičevskis – Roberts Lipsbergs, Emīls Ģēģeris

Vārti: 24:43 Skorohodovs (Belousovs, Vorobjovs, vair.) 1:0, 25:51 Belousovs (Ivaņņikovs) 2:0, 46:56 M. Rēdlihs (Dārziņš) 2:1, 51:21 Makmilans (Pujacs) 2:2, 65:00 Filatovs 3:2Soda minūtes: 4:14Metieni: 31:24Vārtsargi: Jevgeņijs Ivaņņikovs – Jānis Kalniņš