10.09.2013. 20:43
Rīgas Dinamo hokejisti otrdien Maskavā ar 3:1 uzveica vietējo spartak komandu, tādējādi KHL sezonas ievadā izcīnot jau trešo uzvaru tikpat mačos. Dinamo labā ar precīziem metieniem izcēlās Pols Šehura, Miks Indrašis un Kails Vilsons, bet Spartak vienīgos vārtus guva Toms Vandels. Teicami nospēlēja vārtsargs Mīkaels Telkvists, atvairot 23 no 24 metieniem un arī trešajā sezonas spēlē ielaižot tikai vienu ripu.

Pirms mača Rīgas klubs paziņoja, ka nespēlēs slovāku leģionārs Marsels Haščāks, kuram treniņā ripa neveiksmīgi trāpījusi pa kāju; jau otrdienas vakarā viņš atgriezīsies Rīgā, tādējādi nepiedaloties atlikušajās divās izbraukuma spēlēs. Tāpat savainojuma dēļ nevar spēlēt Aleksandrs Ņiživijs, bet pirmoreiz šajā sezonā laukumā devies Gunārs Skvorcovs. Vārtus arī trešajā spēlē sargā zviedrs Mīkaels Telkvists.

Pirmajās minūtēs krietni bīstamāk darbojās mājinieki - Aleksandrs Ņikuļins no asa leņķa pārbaudīja Telkvista sargāto vārtu stabiņa izturību, bet pēc Derona Kvinta pieslēgšanās uzbrukumam pirmo noraidījumu nopelnīja Krišjānis Rēdlihs. Dinamieši pašaizliedzīgi izturēja jau devīto mazākumu šajā sezonā, neļaujot Spartak atklāt rezultātu. Uzreiz gan vēl viens noraidījums - šoreiz kapteinim Sandim Ozoliņam (+10 minūšu disciplinārsods), bet arī šīs divas minūtes tika izturētas godam. Arī atlikušajās pirmā perioda minūtēs krietni pārliecinošāki bija laukuma saimnieki, tomēr divas nulles uz tablo nemainījās.

Otro periodu apņēmīgāk iesāka mūsējie un vairāk darba vārtos bija Spartak vārtsargam Glasam. Tiesa, pēc Ginta Meijas noraidījuma mūsējie palika mazākumā un vārtus pirmie guva Spartak - maskaviešu zviedru uzbrucējs Toms Vandels teicami izkārtoja sev izdevību, no neliela attāluma pārspējot tautieti Telkvistu. Pirmo reizi šosezon Dinamo ielaiduši ripu mazākumā un nonākuši iedzinējosArī pēc tam, kad rīdzinieki atgriezās pilnā sastāvā, laukuma saimnieki turpināja dominēt un bīstami apdraudēja Dinamo vārtus, teicama izdevība gūt otros vārtus bija arī Vandelam. Rīdzinieki centās saasināt situāciju pie Spartak vārtiem, bet kādā epizodē iekrita pretuzbrukumā. 32.minūtē pa divām soda minūtēm saņēma abu komandu spēlētāji - Spartak tās bija pirmās šajā mačā. Brīdi vēlāk Pols Šehura pretinieku vārtu priekšā saņēma fantastisku Mika Indraša piespēli, ar ne mazāk teicamu metienu liekot Džefam Glasam kapitulēt pirmo reizi šajā sezonā - 1:1! Jau nākamajā epizodē par Hosas klupināšanu Spartak nopelna pirmo mazāku šajā spēlē - rīdziniekiem iespēja izvirzīties vadībā. Atlikušās minūtes aizritēja ļoti ātrā un aktīvā spēlē, bet gūt vārtus nevienai no komandām neizdevās - 1:1 pēc spēlētām 40 minūtēm. Trešdaļas izskaņā Gints Meija tika iegrūsts apmalē un pameta laukumu ar asiņojošu seju, bet 5+20 minūtes par šo grūdienu izpelnījās Mihails Juņkovs. Abas komandas trešdaļas beigas atzīmēja arī ar kārtīgiem asumiem laukumā - dinamieši raidījuši ripu vārtos jau pēc signāla un Spartak hokejisti par to nebija sajūsmā. Rīdzinieki tika pie papildu 18 soda minūtēm, maskavieši - pie astoņām.

Trešo periodu mūsējie sāka ar iespēju gūt vārtus - vairākumā jāspēlē veselas piecas minūtes. Kad laiks vairākumā jau gāja uz beigām, Miks Indrašis no vārtu priekšas panāca 2:1! Vārtu guvumu teicami izkārtoja aizsargi Ozoliņš un Robinsons. Perioda vidū pēc Hosas noraidījuma Spartak tiek kārtējais vairākums - mājinieki bija ļoti tuvu vārtu guvumam, kādā no epizodēm Telkvistu un Dinamo glāba tikai veiksme. Spartak pēc tam uzsāka īstu ofensīvu, tomēr to apturēja kapteiņa Denisa Bodrova pārkāpums un vairākums jau rīdziniekiem. Tuvojoties pēdējām minūtēm, Spartak izmisīgi centās atgūt vienus vārtus, bet no nepatikšanām glāba Telkvists. Pēdējā minūtē Glas atstāja vārtus, bet Spartak sešatā zaudēja ripu un Kails Vilsons guva trešos vārtus - 3:1 Dinamo uzvara!

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 10.septembris. Maskava, Sokoļņiku ledus pils.

Maskavas Spartak - Rīgas Dinamo 1:3 (0:0; 1:1; 0:2)

Vārti: 23:35 Vandels (Sergejevs, vair.) 1:0; 33:06 Šehura (Indrašis, Robinsons) 1:1; 43:01 Indrašis (Ozoliņš, Robinsons, vair.) 1:2; 59:21 Vilsons (Pavlovs, Ozoliņš, t.v.) 1:3;

Vārtsargi: Džefs Glass - Mīkaels Telkvists

Metieni: 24-27

Soda minūtes: 39-38

Rīgas Dinamo: Mīkaels Telkvists (Rihards Cimermanis); Sandis Ozoliņš - Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs - Mets Robinsons, Krišjānis Rēdlihs - Kristaps Sotnieks, Edgars Siksna; Miks Indrašis - Pols Šehura - Mārtiņš Cipulis, Juris Upītis - Kails Vilsons - Marsels Hosa, Roberts Bukarts - Andris Džeriņš - Gints Meija, Vitālijs Pavlovs - Artūrs Kuzmenkovs - Gunārs Skvorcovs, Deivids Sarkanis

Skatītāji: 2453

Regulāro čempionātu dinamieši uzsāka pagājušajā nedēļā, kad vispirms savā laukumā ar 2:1 uzveica Minskas Dinamo, bet pēc tam sāka četru izbraukuma spēļu sēriju. Pirmajā mačā Zagrebā ar 5:1 sagrauti līgas jaunpienācēji Medveščak. Cīņā ar horvātiem divus vārtus guva Andris Džeriņš, bet katrā no pirmajiem diviem mačiem pa ripai iemetis viņa maiņas partneris Gints Meija. Vēl pa diviem rezultativitātes punktiem iekrājuši Mārtiņš Cipulis (1+1), aizsargs Mets Robinsons (1+1) un Marsels Hosa (0+2). Lielisks vārtos bijis Mīkaels Telkvists, kurš katrā mačā ielaidis pa vienai ripa un atvairījis 95,9% pretinieku metienu.

Spartak pēc aizvadītās sezonas piedzīvoja grandiozas sastāva izmaiņas, tiesa, ieguvumu ir vairāk nekā zaudējumu. Vispirms jau kanādiešu vārtsargs Džefs Glass (no Sibirj), kurš abos jaunās sezonas mačos (2:0 viesos ar Atlant, 5:0 savā laukumā pret Slovan) palicis nepārspēts, atvairot visus 60 metienus. Slovākam Rostislavam Špirko (no Avtomobilist) divos mačos jau trīs gūti vārti un rezultatīva piespēle, bet 2+1 vēl vienam jaunieguvumam Metam Andersonam no ASV. Aizsardzības līnija papildināta ar Deronu Kvintu no Traktor un Aleksandru Rjazancevu no Severstaļ, nevar nepieminēt arī zviedru uzbrucēju Tomu Vandelu, kurš 229 spēles aizvadījis NHL kluba Dalasas Stars rindās. Jaunajā sezonā Fjodora Kanareikina vadītās komandas mērķis, pirmkārt, būs sasniegt izslēgšanas turnīru, kurā klubs nav spēlējis jau divas sezonas.

KHL ietvaros abi klubi tikušies 18 reizes, 12 uzvaras svinot Dinamo. Pagājušajā sezonā abos mačos pārāki bija rīdzinieki - 5:4 savā laukumā un 4:1 viesos.

Izbraukuma turpinājumā Dinamo ceturtdien viesosies Doņeckā pie Oskara Bārtuļa un Donbass, bet tad atgriezīsies Maskavā, kur sestdien spēkosies ar CSKA.