13.10.2016. 21:47

Spēles teksta tiešraide

Aktīvāk spēli uzsāka mājnieku komanda. Rīdzinieku vārtsargam pirmoreiz nopietni nācās iesaistīties spēlē ceturtajā minūtē pēc bīstama pretinieka metiena no distances. Lai arī iniciatīva piederēja "SKA" hokejistiem, arī dinamieši neļāva pretinieku aizsargiem atslābt. Gados vēl jaunā Igora Šestjorkina gatavību pretinieku vārtos ar labu metienu pārbaudīja Toluzakovs, taču nedaudz pietrūka līdz vārtu guvumam.

Uzreiz otrā laukuma galā līdz Kalniņa vārtiem izlauzās Pāvels Dacjuks, taču viņu kopīgiem spēkiem izdevās apturēt. Diemžēl mūsējie nopelnīja arī pirmo noraidījumu spēlē - 16. minūtē sodīts Miks Indrašis. Sanktpēterburgas vairākuma piecinieks ar Iļju Kovaļčuku priekšgalā aktīvi kustināja ripu, taču vairākas labas iespējas palika neizmantotas tā paša Kovaļčuka kļūdu dēļ. Pēc izturētā mazākuma pretinieki sāka uzbrukt arvien vairāk, taču pirmās 20 minūtes noslēdzās ar neizšķirtu 0:0.

Otrā trešdaļa uzsākās ar pamatīgu "SKA" ofensīvu, taču glāba Kalniņš. Tomēr 26. spēles minūtē līgas līderu centieni uzbrukumā atmaksājās - kļūda uzsākot uzbrukumu, uz zilās līnijas pazaudēta ripa un Jarno Koskirantas metiens nodevīgi izslīdēja caur Jāņa Kalniņa padusi - 0:1.

Perioda turpinājumā jau atkal sagādāja problēmas spēles disciplīnas ievērošana. Viens pēc otra seko skaitliskā sastāva pārkāpums un Georgija Pujaca klupināšana pret pretspēlētāju. Divus izcilus momentus nerealizēja Šipačovs, nespējot ripu pārcelt pāri Kalniņa ķērājcimdam. Otra vairākuma izskaņā atkal viesus glābt nācās Kalniņam, kad viens vārtu priekšā tika atstāts Sergejs Plotņikovs.

"Dinamo" uzbruka gaužām reti. Vēl vienu mazākumu trešdaļas izskaņā nopelnīja Tims Sestito, taču atkal brīnumus vārtos rādīja Kalniņš. Pirms izšķirošā perioda rezultāts 0:1.

Sākoties noslēdzošajai trešdaļai, uzbrukumā sasparojās rīdzinieki, taču nopietnus draudus uz Šestjorkina vārtiem radīt neizdevās. Sestajā minūtē Ņikitu Gusevu paklupināja Mulens, piekto reizi atstājot savu komandu mazākumā. Lieliska iespēja vairākumā radās Kovaļčukam, taču viesus no vārtu zaudējuma glāba Jāņa Kalniņa plecs un vārtu pārliktnis.

Minūti vēlāk tomēr tika zaudēti otrie vārti. Nelaikā paklupa Ralfs Freibergs, "SKA" ieguva ripu un aizskrēja pretuzbrukumā trīs pret divi, Šipačovam ar brīvu metienu vairākumā pārspējot Kalniņu - 0:2. Šķita, ka rīdzinieku iespējas vēl kaut ko glābt ir pielīdzināmas nullei, taču it kā ne no kurienes ceturtos vārtus sezonā guva Miķelis Rēdlihs - 1:2! Pa labo malu zonā iegāja Dārziņš, piespēlēja vidū esošajam Rēdliham, kurš meistarīgi ar ripas neērto pusi ieslidināja ripu starp Šestjorkina kājsargiem.

Tomēr rīdzinieku prieki nebija ilgi - nākamajā uzbrukumā aiz mūsu vārtiem Krišjāni Rēdlihu apzaga Barabanovs, piespēlēja ripu Kovaļčukam, kurš neatvairāmi to trieca Kalniņa vārtos - 1:3. Pēc gūtajiem vārtiem pretinieki neapstājās - apspēlējot vairākus "Dinamo" aizsargus, aiz Kalniņa vārtiem aizlavierēja Plotņikovs. Ar skaistu piespēli starp kājām Sergejs atrada vārtu priekšā pilnīgi nepiesegtu Stīvu Mozesu, kurš ceturto reizi pārspēja Kalniņu - 1:4. Jānis, kurš neskaitāmas reizes glāba, dusmās trieca nūju pret ledu.

Situāciju ar aktīvu spēli pretinieku vārtu priekšā vēl centās mainīt Skvorcovs un Indrašis, taču velti. Rīgas "Dinamo" pārliecinošs zaudējums spēlē pret līgas līderi Sanktpēterburgas "SKA". Vienīgie vārti Miķeļa Rēdliha kontā.

Sanktpēterburgas SKA - Rīgas "Dinamo"Vārti: 25:10 Koskiranta 1:0, 46:28 Šipačovs (Dadonovs, Gusevs, vair.) 2:0, 50:15 M. Rēdlihs (Pujacs, Dārziņš) 2:1, 51:56 Kovaļčuks (Barabanovs) 3:1, 56:17 Mouzess (Jakovļevs, Plotņikovs) 4:1Soda minūtes: 0:10Vārtsargi: Igors Šestjorkins - Jānis Kalniņš