24.11.2017. 18:33

Spēles ievads Rīgas "Dinamo" bija ļoti veiksmīgs – vadībā izdevās izvirzīties jau pirmajā minūtē. Miķelis Rēdlihs nogādāja ripu līdz Ņikitam Jevpalovam, kurš ar metienu no distances pārsteidza pretinieku vārtsargu Jakubu Kovāržu un 54. sekundē panāca 1:0 rīdzinieku labā, gūstot savus ceturtos vārtus sezonā.

Pēc pirmajiem vārtiem aktivitāte nepazuda, un desmitajā minūtē izdevās pārsvaru dubultot. Jekaterinburgas "Avtomobilist" zonā ripa nonāca pie Frenka Razgala, kurš ar vienu kustību gribēja apspēlēt gan aizsargu, gan vārtsargu. Ripa noslīdēja no nūjas, tomēr īstajā vietā un laikā atradās Gunārs Skvorcovs – metiens tukšos vārtos, un rezultāts kļuva 2:0. Viņam tas bija pirmais rezultatīvais metiens kopš 17. oktobra.

Laukuma saimniekiem izdevās attapties pēc šokējošā ievada – deviņus no pirmajiem desmit metieniem izdarīja Rīgas "Dinamo" spēlētāji –, un mača ritējums ātri vien mainījās. Daudz darba bija lietuviešu vārtsargam Mantam Armalim, kurš pirmo trešdaļu izturēja, tomēr otrās trešdaļas pašā ievadā Jekaterinburgas "Avtomobilist" samazināja deficītu.

Armalis tika galā ar metienu no kreisās un labās malas, bet pie atlēkušās ripas tika kanādietis Pjērs Aleksandrs Parento, un Rīgas "Dinamo" vārtsargs partneru palīdzību nesagaidīja – 1:2. Parento pie netraucēta metiena no vārtu priekšas tika, cīņā ar viņu uz ledus saļimstot M. Rēdliham, kurš saņēma sitienu no sāncenša, bet tiesneši situāciju nepamanīja un noraidījumu nepiešķīra.

Jekaterinburgas "Avtomobilist" palielināja apgriezienus, spiedienam ar katru minūti paliekot arvien lielākam. Teicama iespēja pretuzbrukumā divi pret vienu bija Frānsisam Parē, taču viņa spēkos nebija sodīt Rīgas "Dinamo" par pārgalvīgo spēli vairākumā. Arī noslēdzošajā trešdaļā pie rīdzinieku vārtiem gāja karsti.

Laukuma saimnieki veidoja momentu pēc momenta, taču Armalis glāba komandu vienā situācijā pēc otras. Uzvara bija rokas stiepiena attālumā, taču 25 sekundes līdz beigām Jekaterinburgas "Avtomobilist" izglābās – 2:2. Aleksejs Vasiļevskis šāva no zilās līnijas un izcēlās ar vārtu stabiņa palīdzību. Pirms tam M. Rēdliham neizdevās realizēt izgājienu vienatnē pret vārtsargu.

Taču tieši M. Rēdliha piespēle atnesa Rīgas "Dinamo" uzvaru pagarinājumā. Viņš labajā malā atrada brāli, un Krišjānis meta bez piespēles apturēšanas un nepievīla. Tādējādi "Dinamo" izbraukumu sāka ar diviem punktiem – 3:2.

Četru spēļu izbraukumu Rīgas "Dinamo" turpinās svētdien, kad pulksten 14:00 spēkosies ar Magņitogorskas "Metallurg". Savā laukumā pret 2014. un 2016. gada čempioni tika piedzīvots sausais zaudējums. Pēcāk jāpietur arī Čeļabinskā un Toljati.

Mants Armalis (Jānis Kalniņš); Krišjānis Rēdlihs – Guntis Galviņš, Karls Stolerijs – Aleksandrs Jerofejevs, Nerijus Ališausks – Kristaps Zīle, Pauls Svars; Lauris Dārziņš – Māris Bičevskis – Miks Indrašis, Miķelis Rēdlihs – Ņikita Jevpalovs – Rihards Bukarts, Roberts Lipsbergs – Gints Meija – Emīls Ģēģeris, Frenks Razgals – Oskars Batņa – Gunārs Skvorcovs, Edgars Kulda.

Vārti: 0:54 Jevpalovs (M. Rēdlihs) 0:1, 9:26 Skvorcovs (Batņa, Razgals) 0:2, 21:02 Parento (Parē, Čaikovskis) 1:2, 59:35 Vasiļevskis 2:2, 64:06 K. Rēdlihs (M. Rēdlihs) 2:3Soda minūtes: 4:20Metieni: 48:29Vārtsargi: Jakubs Kovāržs – Mants Armalis