07.02.2015. 17:35
Latvijas komanda Rīgas Dinamo, aizvadot pēdējo šīs sezonas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēli savā laukumā, pēc otrās trešdaļas ar rezultātu 2:3 zaudē Čeļabinskas Traktor.

Rīgas Dinamo komandas labā vārtus guva Gints Meija un Kristaps Sotnieks, bet Traktor sastāvā izcēlās Fransiss Parē, Konstantīns Panovs un Maksims Kondratjevs.

Pašā spēles ievadā savu komandu nācās glābt Dinamo vārtsargam Džefam Delorjē, tomēr turpinājumā vairākas bīstamas epizodes regulāri radās pie Vasilija Demčenko sargātajiem viesu vārtiem. Komandas piekopa ātru spēli ar zibenīgu pārēju no aizsardzības uzbrukumā, kas gādāja par bīstamiem momentiem abos laukuma galos. Tomēr kā pirmie kādu no savām iespējām izmantoja mājinieki, kad trešdaļas 13.minūtē pēc teicama individuālā veikuma skaistus vārtus guva Meija.

Pēc gūtajiem vārtiem rīdzinieki sāka jūtami kontrolēt cīņas gaitu un ieguva teritoriālo pārsvaru, tomēr bez darba nepalika arī Delorjē, jo Traktor lūkoja izmantot katru pretuzbrukuma iespēju. Tuvojoties trešdaļas beigām, spēle palika rāmāka, tomēr tas neliedza Dinamo komandai trešdaļas izskaņā iegūt skaitlisko vairākumu. Tajā mājinieki centās spēlēt aktīvi, tomēr izveidoja tikai vienu vārtu gūšanas iespēju. Vēl vienu vairākumu Dinamo komanda nopelnīja 25 sekundes pirms trešdaļas beigām.

Otrās trešdaļas sākumā Dinamo atlikušais laiks vairākumā palika neizmantots, kamēr vienā no sāncenšu uzbrukumiem Delorjē tika galā ar izgājienu viens pret vienu. Ceturtajā minūtē noraidīts tika Oskars Cibuļskis, tomēr mājiniekiem savus vārtus izdevās nosargāt. Pēc atgriešanās vienādos sastāvos neizšķirtu izdevās panākt Parē, kurš izmantoja rupju Cibuļska kļūdu piespēlē. Gūtie vārti spārnoja viesus jauniem uzbrukumiem, kas desmitajā minūtē atnesa otros gūtos vārtus - ilgstošu komandas spiedienu noslēdza Panovs.

Pēcāk Dinamo komanda nesekmīgi aizvadīja vairākumu, bet 13.minūtē Delorjē nesagatavotu ar tālu metienu pārsteidza Kondratjevs, panākot jau 3:1 viesu labā. Laukuma saimniekiem gan izdevās atkopties un pārvirzīt spēli pretinieku aizsardzības zonā, kas ļāva trešdaļas izskaņā vienus vārtus atgūt - pirmais pie Demčenko atsitās ripas bija Sotnieks. Četras minūtes pirms trešdaļas beigām "Dinamo" komanda palika mazākumā, kurā mājinieki darbojās pārliecinoši. Atlikušajā laikā rīdziniekiem pavērās viena iespēja izlīdzināt rezultātu, kas gan netika izmantota.

Šajā mačā rīdziniekiem joprojām nevar palīdzēt aizsargs Milans Jurčina, kurš guvis ķermeņa augšdaļas muskuļa savainojumu un ierindā varētu atgriezties uz regulārā čempionāta noslēdzošo piecu izbraukuma spēļu sēriju.

Iepriekš abas komandas savstarpēji tikās pērnā gada septembrī, kad uzvaru pēcspēles metienu sērijā ar 2:1 savā laukumā izcīnīja Traktor.

Rīgas Dinamo komanda, sākot ar pagājušā gada izskaņu, aizvada ļoti sekmīgu spēļu sēriju, kas tai ļāvis iesaistīties saspringtā cīņā par iekļūšanu Gagarina kausa turnīrā. Rīdzinieki pēdējos 12 mačos izcīnījuši astoņas uzvaras.

Iepriekšējā mačā rīdzinieki ceturtdien ar 1:3 piekāpās Jekaterinburgas Avtomobilist vienībai, kas iedragājis komandas izredzes cīņā par izslēgšanas spēlēm.

Pēc mača ar Traktor pēdējie pieci regulārā čempionāta mači rīdziniekiem jau būs izbraukumā, šai sērijai uzsākoties 11.februārī ar cīņu pret Sanktpēterburgas SKA. Turklāt vēl pa reizei būs jātiekas arī ar tiešajām konkurentēm Zagrebas Medveščak, Bratislavas Slovan un Mitišču Atlant.

Rietumu konferencē Rīgas Dinamo ar 71 punktu 54 mačos atrodas devītajā pozīcijā, par diviem punktiem atpaliekot no Ņižņijnovgorodas Torpedo, kas turklāt aizvadījusi par diviem mačiem mazāk. Tikpat punktu ir arī desmitajā vietā esošajai Čerepovecas Severstaļ.