13.05.2015. 23:00
Romas "Masters 1000" turnīra 2. kārtu trešdien nespēja pārvarēt pagājušā gada pusfinālists Grigors Dimitrovs, kurš šogad pirmo reizi trīs cīņās piekāpās Fabio Foņīni – 6:7(9), 6:4, 0:6.

Dimitrovs pirms gada Romā sasniedza karjeras pirmo "Masters 1000" pusfinālu, ar 2:6, 2:6 kapitulējot Rafaelam Nadalam. Kopš tā laika Grigoram šajā līmenī vēl tikai viens pusfināls, pērn augustā tik tālu tiekot Toronto.

Šāgada sacensībās Romā Grigors Dimitrovs varēja pamatoti cerēt uz tikšanu tālu, jo viņa otrais pretinieks pēc divos setos uzveiktā Ježija Janoviča bija šogad jau divreiz uz māla pārspētais Fabio Foņīni, kurš apspēlēts gan Monterkarlo, gan pagājušajā nedēļā Madridē. Šodien Dimitrovs īsti negribēja spēlēt un spēja uzvarēt tikai vienu setu, turklāt 3. setu atdeva bez pretestības.

Varētu domāt, ka Foņīni Romā allaž spīdējis, taču tā nav – Fabio šogad savas dzimtenes nozīmīgākajā turnīrā pirmo reizi ticis līdz 3. kārtai. Piemēram, pērn viņš vienīgajā mačā spēja uzvarēt tikai piecus geimus pret Lukašu Rosolu (3:6, 2:6).

Par dienas lielāko neveiksminieku droši var saukt Žo-Vilfrīdu Tsongu, kurš atdeva uzvaru Davidam Gofānam. Francūzim nepietika ar trim mačbumbām un viņš zaudēja ar rezultātu 2:6, 6:4, 5:7. Tsonga pēdējā setā pie rezultāta 5:3 servēja par uzvaru mačā un nerealizēja vienu mačbumbu. Vēl divas viņam bija nākamajā geimā uzņemšanā. Jāuzsver, ka Gofānam otrās mačbumbas izspēle paveicās, jo pēc viņa sitiena bumbiņa skāra tīklu, piezemējoties pretinieka laukuma pusē.