02.07.2014. 17:30
Nospēlējot ļoti sliktas kvalitātes maču, Vimbldonas čempiona pilnvaras turnīra ceturtdaļfinālā trešdien nolika Endijs Marejs, kurš trīs setos ar 1:6, 6:7(4), 2:6 kapitulēja Grigoram Dimitrovam. Bulgārijas tenisa līderis pirmo reizi karjerā iekļuva "Grand Slam" pusfinālā. Tāds pats sasniegums arī Milošam Raoničam. Dimitrova pretinieks piektdien būs Novaks Džokovičs, bet Raoničs sacentīsies ar Rodžeru Federeru.

Endijs Marejs izgāza mača sākumu, spēlējot ļoti nekvalitatīvi, ko šajā turnīra stadijā, protams, nevar atļauties darīt. Grigors Dimitrovs 1. setā lieliski uzbruka gan no gala līnijas, gan arī periodiski izgāja pie tīkla. Tādā veidā ceturtajā geimā tika nopelnīts pirmais breiks. Otro Marejs divus geimus vēlāk uzdāvināja pats, ar vairākām kļūdām savu servi zaudējot "sausā". Dimitrovs 1. setu ar 6:1 paņēma nieka 25 minūtēs.

Kamēr Marejs arvien atradās savas spēles meklējumos, Dimitorvs 2. seta septītajā geimā ieguva vēl vienu breiku. Marejs atkal ļoti palīdzēja, geimu pabeidzot ar diviem neprecīziem "bekhenda slaisiem" pēc kārtas. Dimitrovam breiku nostiprināt neizdevās. Bulgārs astotajā geimā atspēlējās no 0:30, bet nedaudz vēlāk pie "vienādi" izsita autā "bekhendu". Arī nākmais punkts beidzās ar tādu pašu sitenu, un Marejs tika atpakaļ setā, 4:4.

Endijs pie 4:5 ar labas servēšanas un "forehand" palīdzību atspēlēja divas breikbumbas. Vēlāk sekojošajā taibreikā Endijam izdevās atspēlēt minibreiku, tomēr novērst arī otrā seta zaudēšanu nebija lemts. Marejs devītā punkta izspēlē nolēma doties pie tīkla, Dimitrovs pretinieku apspēlēja ar diagonālo apvedošo sitienu no neērtās puses. Bulgāram bija 5:4 pārsvars un divreiz jāservē. Grigors abus punktus uzvarēja ar precīzu spēli pie tīkla, triumfējot arī 2. setā – 7:6(4).

Marejs pirms gada ceļā uz triumfu Vimbldonā ceturtdaļfinālā atspēlējās no 0-2 pret Fernando Verdasko. Šodien pret Dimitrovu tas nebija iespējams. Pirmkārt, paša drausmīgās spēles dēļ (trīs setos 37 nepiespiestās kļūdas). Otrkārt, jāatzīmē arī Dimitrova teicamais mačs – bulgārs trīs setos nospēlēja vien dažus paviršus geimus.

Dimitrovs 3. seta sestajā geimā pēc Mareja neprecīza "bekhenda" ieguva breika iespēju. Grigoram pat nebija jāpieskaras bumbiņai, lai tiktu pie kārotā breika – Marejam dubultkļūda! Dimitrovam pat nebija jāservē par uzvaru mačā, jo Marejs cīņu pabeidza ar vēl vienu sliktu geimu. Ar dubultkļūdu Grigoram dotas divas mačbumbas. Pirmo Marejs atspēlēja ar "forehand" sitienu stūrī, bet pēc tam sekoja sitiens tīklā. Dimitrovam uzvara ar rezultātu 6:1, 7:6(4), 6:2 un pēc divām dienām pirmais "Grand Slam" pusfināls.

2008. gada Vimbldonas junioru čempions Dimitrovs Marejam zaudēja pirmos trīs mačus, bet uzvarējis nākamos divos. Grigors Mareju šogad apspēlēja arī Akapulko pusfinālā (4:6, 7:6(5), 7:6(3). Dimitrovs iekļūšanu ranga Top 10 bija nodrošinājis jau ar ceturtdaļfināla sasniegšanu. Tikšana līdz pusfinālam viņam pirmdien reitingā ļaus apsteigt šodien uzveikto Mareju. Dimitrovs ar deviņām uzvarām pēc kārtas (visas uz zāliena) sasniedzis karjeras garāko uzvaru sēriju. Grigors pirms Vimbldonas uzvarēja turnīrā Londonā.

Britu pirmais numurs Marejs šogad tikai vienreiz sešos mačos uzvarējis Top 20 spēlētāju, tas bija Maiami pret Žo-Vilrīdu Tsongu. Marejs Vimbldonas kortos pirms šodienas bija uzvarējis 17 mačos pēc kārtas – sērijā iekļauts triums Londonas olimpiādē un panākums pirms gada Vimbldonā.

Dimitrova pretinieks pusfinālā būs 2011. gada čempions Novaks Džokovičs, kurš desmito reizi tikpat mačos uzvarēja Marinu Čiliču, tiesa, šoreiz uzvara nāca ļoti, ļoti grūti, jo Džokovičam vajadzēja piecus setus – 6:1, 3:6, 6:7(4), 6:2, 6:2. Džokovičs ir pirmais tenisists, kurš Čiliču uzveicis 10 reizes! Novaks šodien noformēja 23. ceļazīmi uz "Grand Slam" pusfinālu. Tas ir dalīts piektais labākais rādītājs. Vimbldonas pusfinālā Novaks spēlēs piekto reizi pēc kārtas.

Horvāts mača ievadā slikti servēja, bet 2. un 3. setā savu lielāko ieroci izmantoja efektīvāk. Savdabīgs atgadījums bija 3. seta izskaņā. Čiličs pie rezultāta 6:5 nespēja izservēt setu, geimu sākot ar ļoti rupju kļūdu. Marins vienkāršā situācijā pēc "smeša" izpildīšanas ar raketi skāra tīklu, automātiski zaudējot punktu. Horvāts vēlāk zaudēja arī geimu, taču spēja uzvarēt taibreikā. Ieguvis 2-1 pārsvaru, Čiličs panākumu attīstīt nespēja, kļūdoties dažādos veidos. 4. setā pirmais breiks zaudēts ar "smešu" autā, otrais ar dubultkļūdu. 5. seta ievadā Džokovičs pārsvaru nodrošināja ar labu aizsardzību un pretinieka apspēlēšanu no gala līnijas.

V Tenisists Valsts Sk.
1. Rodžers Federers Šveice 35
2. Džimijs Konorss ASV 31
3. Ivans Lendls Čehija 28
4. Andrē Agasi ASV 26
5. Pīts Samprass ASV 23
Rafaels Nadals Spānija 23
Novaks Džokovičs Serbija 23

Septiņkārtējais čempions Rodžers Federers pirms ceturtdaļfinālu mačiem bija vienīgais tenisists, kurš turnīrā ne reizi nebija zaudējis savu servi. Federers arī ne reizi trīs iepriekšējos "Grand Slam" mačos pret Stanu Vavrinku nebija zaudējis setu. Šodien abas lietas notika jau 1. setā. Federeram pēc neveiksmīga seta ievada atspēlēties neizdevās, un Vavrinka ar žilbinošu spēli uzbrukumā 1. setu uzvarēja ar 6:3. Vavrinkam, kurš spēlēja trešo dienu pēc kārtas, nekam vairāk spēka nepietika, un Federers uzvarēja nākamajos trīs setos un līdz ar to arī visā mačā – 3:6, 7:6(5), 6:4, 6:4. Vavrinka tikai šodien pirmo reizi sezonā (6-1) zaudēja Top 10 spēlētājam.

Šodien gūtā uzvara Federeram ar 72 panākumiem ļauj vienatnē ieņemt 2. vietu Vimbldonā uzvarām bagātāko tenisistu sarakstā. Rodžers līdz šodienai 2. vietu dalīja ar Borisu Bekeru. Līderis ar 82 uzvarām ir Džimijs Konorss. Federers 35. reizi spēlēs "Grand Slam" pusfinālā, Vimbldonā viņam būs devītais pusfināls. Vēl viena uzvara Federeram ļaus ne vien vēlreiz iekļūt finālā, bet arī atgūt Šveices pirmā numura godu. Rodžers piektdien pusfinālā sacentīsies ar Milošu Raoniču. Vinš karjeras pirmo "Grand Slam" pusfinālu nodrošināja ar četru setu uzvaru pār Niku Kirjosu – 6:7(4), 6:2, 6:4, 7:6(4). Raoničs ir pirmais kanādietis "Grand Slam" pusfinālā kopš 1923. gada (Viljamss Džonstons "US Open"). Raoničs ar Vimbldonā sasniegto nodrošināijs jaunu rekordu rangā, no 9. vietas paceļoties uz vismaz 6.

Spēle Rezultāts
(1) Novak Djokovic – (26) Marin Cilic 6:1 3:6 6:7(4) 6:2 6:2
(11) Grigor Dimitrov – (3) Andy Murray 6:1 7:6(4) 6:2
(4) Roger Federer – (5) Stan Wawrinka 3:6 7:6(5) 6:4 6:4
(8) Milos Raonic – Nick Kyrgios 6:7(4) 6:2 6:4 7:6(4)
Spēle
(1) Novak Djokovic – (11) Grigor Dimitrov
(4) Roger Federer – (8) Milos RaonicPārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties