09.02.2017. 21:00

Dimitrovam kritiska situācija bija sešas minūtes ilgušajā 3. seta sestajā geimā, kurā viņš uzvarēja no 15:40, atspēlējot kopumā trīs breikbumbas. Otro viņam "nebija tiesību" atspēlēt. Janovičs spēcīgi uzsita labajā stūrī un devās pie tīkla, kad tika pārsteigts ar fantastisku Dimitrova "backhand" apvedošo sitienu pa līniju. Bulgārs drīz panāca neizšķirtu 3:3.

Nākamajā geimā vēl ilgākā cīņā (deviņas minūtes) trīs breikbumbas atspēlēja polis. Kamēr Dimitrovam breikbumbas nācās atspēlēt pārsvarā garās izspēlēs, Janovičam vairumā gadījumu talkā nāca viņa spēcīgā serve. Janovičs izgāza 11. geimu, kurā ar trim "forehand" kļūdām, ik reizi bumbiņu raidot pāri gala līnijai, uzdāvināja Dimitrovam breiku.

Sofijas turnīrs notiek tikai otro reizi. Dimitrovs pērn debijā savās mājās nespēlēja, bet šogad ir ieradies. Pēc viņa veiksmīgā sezonas sākuma (tituls Brisbenā un pusfināls Melburnā) par Grigora uzstāšanos Sofijā ir pastiprināta vietējo tenisa fanu interese. Šobrīd sasniegtā 11-1 bilance Dimitrovam ir karjeras labākais sezonas sākums.

Tīma dīvainā turnīru plānošana jau pērn tika kritizēta, bet, neskatoties uz to, šogad austrietis izvēlējies iet to pašu ceļu. Proti, pārāk bieži tiek spēlēts mazajos 250 punktu turnīros, kur viņš ierodas pēc prēmijas un nospēlē vienu vai divus mačus, neparādot savu labāko tenisu. Šonedēļ tas pats notika Sofijā, kur Tīms bez iedvesmas nospēlēja pret Gruzijas pirmo numuru Basilašvili, viņam zaudējot divos setos bez lielas pretestības un ar daudz kļūdām, it īpaši no "backhand" puses.

Ranga 87. vietā esošais Basilašvili tā tika pie karjeras otrās Top 10 uzvara, kas viņam reitinga ziņā ir arī lielākā uzvara. Tīms šobrīd atrodas 8. vietā, bet oktobrī Vīnes turnīrā uzvarētais Tomāšs Berdihs tā mača (6:4, 6:7(5), 7:5) brīdī bija 10. vietā.