09.02.2015. 23:00
Tuvu zaudējumam Roterdamas turnīra 1. kārtā bija Grigors Dimitrovs, kuram izdevās atspēlēt divas mačbumbas pret franču veterānu Polu-Anrī Matjē – 4:6, 7:6(2), 6:2.

Pols-Anrī Matjē nepilnus divus setus ļoti labi darbojās garajās izspēlēs, radot pretiniekam grūtības spēles lasīšanā. It īpaši tas attiecās uz francūža "backhand" sitienu pa līniju. Francūzim viss bija lieliski līdz brīdim, kad bija jāservē par uzvaru mačā.

Esot iedzinējos ar setu un 4:5, Grigors Dimitrovs uzņemšanā atspēlēja divas mačbumbas. Bulgārs pirmo novērsa ar "forehand" sitienu stūrī, bet otro atspēlēja, ar diagonālo "backhand" sitienu "nokrāsojot sānu līniju". Dimitrovs tūlīt tika līdz breikbumbai, kuras izspēlē kļūdījās Matjē – 5:5.

Abi tenisisti pa reizei viegli noturēja servi, tiekot līdz taibreikam. Matjē sāka pavirši, nokļuva iedzinējos ar 1:4 un, lai arī uz brīdi saņēmās, tas bija par vēlu. Dimitrovs no 4:2 uzvarēja trīs punktus pēc kārtas un maču ar eisu ieveda 3. setā.

Pieminētais taibreiks sākās ar strīdīgu epizodi. Matjē sistā bumbiņa skāra gala līniju, taču tika nosaukts auts. Francūzim talkā nāca "Hawk-Eye", bet ne tiesnesis. Pēc ilgas apspriedes tika nolemts pārspēlēt punktu, lai gan bija skaidri redzams, ka Dimitrovs pirms auta nosaukšanas izdarīja sitienu, bumbiņu nespējot raidīt laukumā.

Matjē pēc šīs netaisnības nespēja savākties ne tikai taibreika atlikušajā daļā, bet arī 3. seta ievadā. Francūzis pēdējā seta pirmajā geimā pats sevi ar kļūdām nobreikoja "sausā". Un tas faktiski arī bija viss šajā mačā. Dimitrovs viegli nosargāja viņam uzdāvināto pārsvaru un ar lielu izbīli sasniedza turnīra 2. kārtu. Bulgāram uzvara ar rezultātu 4:6, 7:6(2) 6:2. Diskusijas par strīdīgo epizodi kādu brīdi turpinājās arī pēc mača.

Bijušais reitinga 12. numurs Matjē, kuš šonedēļ rangā ieņem tikai 96. vietu, bija ļoti, ļoti tuvu savai lielākajai uzvarai gandrīz trīs gadu laikā. Viņš Top 20 tenisistiem zaudējis jau 16 mačus pēc kārtas, bet pēdējo uzvaru pret reitinga otrā desmita spēlētāju guva 2012. gadā "French Open", toreiz ar 18:16 piektajā setā uzveicot 11. numuru Džonu Isneru.