15.04.2014. 20:28
Latvijas Basketbola līgā (LBL) šodien startē izslēgšanas spēles. Pirmajā ceturtdaļfināla mačā BK "Valmiera" savā laukumā ar 65:67 piekāpās "Jūrmalai/Fēniksam".

Valmierā un Jēkabpilī ar pirmajām ceturtdaļfināla cīņām šodien sākas LBL izslēgšanas spēles. Vidzemes Olimpiskajā centrā regulārās sezonas trešās vietas ieguvēja "Valmiera" uzņem "Jūrmalu/Fēniksu". Sērijas līdz trim uzvarām spēcīgākā komanda pusfinālā sacentīsies ar "VEF Rīgu".

"Valmiera": Gabrāns, Kaufmanis, Kalve, Ziediņš, Gražulis."Jūrmala/Fēnikss": Krūmiņš, Šķēle, Pinete, Ozols, Gromovs.

Jau no pirmajām spēles minūtēm valmierieši ļoti cieši sedza viesus, piespiežot Ainara Zvirgzdiņa vadītās komandas basketbolistus kļūdīties un "Valmierai" iegūt nelielu pārsvaru. "Jūrmala/Fēnikss" ar lielām grūtībām tika pie punktiem, tikmēr valmierieši uzbrukumā bija veiksmīgāki un pirmo ceturksni noslēdza ar 22:13 (bija pat 22:9).

Otrajā ceturtdaļā laukuma saimnieki savu pārsvaru izsēja. Ar dažiem precīziem tālmetieniem Jūrmalas basketbolisti panāca valmieriešus, kuri uzbrukumā nespēja turpināt uzņemto ritmu, vairākas reizes arī kļūdoties. Ceturtdaļas otrajā pusē laukuma saimnieki atkal prata atgūt nelielu vadību un pārtraukuma doties ar +3 (39:36), pateicoties Edgara Krūmiņa atlēkušajai bumbai uzbrukumā un diviem punktiem pēdējā sekundē.

Trešais ceturksnis izvērtās mazāk rezultatīvs kā abi iepriekšējie. Valmierieši trīs reizes spēja palielināt savu pārsvaru līdz astoņiem punktiem, tomēr Zvirgzdiņa vadītā komanda allaž spēja atgūt zaudēto, un pirms izšķirošās ceturtdaļas Vara Krūmiņa vadītajai "Valmierai" +4 (53:49).

Ceturtās ceturtdaļas pirmajās minūtēs ar precīziem Ozola un Hokinsa tālmetieniem "Jūrmalas/Fēniksa" basketbolisti prata izvirzīties vadībā (57:56), bet pēc minūtes pārtraukuma "Valmierai" joprojām bija grūtības izcelties uzbrukumā. Ofensīvas nesekmējās arī viesiem, turklāt trīs ar pusi minūtes līdz ceturtdaļas beigām ar piecām piezīmēm laukumu pameta viens no rezultatīvākajiem jūrmalniekiem Uģis Pinete.

Mačs turpinājās punkts punktā, minimālā vadībā esot te vienai, te otrai komandai, bet laukuma malā ar sasniegtu piezīmju normu devās viens no mājinieku līderiem Ernests Kalve. Pēdējā minūtē abas komandas apmainījās neveiksmīgām darbībām – valmieriešu uzbrukumā zem groza pie +1 (65:64) iestrēga Kristaps Dārgais, bet pretējā laukumā pusē bumba pēc Hokinsa piespēles nokļuva laukuma saimnieku īpašumā (fiksēta strīdus bumba).

Tomēr ar to nekas nebeidzās – valmieriešiem bija bumba, +1 un atlikušas 18 sekundes, tomēr viesu presings noslēdzās ar mājinieku kļūdu savā laukumā, turklāt Jūrmalas komandai bija 17 sekundes, lai izmantotu savu iespēju. Zvirgzdiņa vadītā komanda izmantoja teju maksimumu no atlikušā laika, pacietīgi spēlējot uzbrukumā, līdz bumba nonāca pie Jāņa Dilevkas, kurš ar tālmetienu nepilnas divas sekundes līdz mača beigām izrāva uzvaru viesiem – 67:65.

Spēlē kopumā "Jūrmala/Fēnikss" savus pretiniekus pārspēja tieši ar Dilevkas demonstrēto ieroci pēdējās sekundēs – tālmetieniem. Visā mačā Zvirgzdiņa vienības basketbolisti iemeta 10 no 18 trejačiem ("Valmierai" – 5/22). Viesiem arī nedaudz mazāks kļūdu skaits, kamēr valmierieši labāk uzbruka no tuvākas distances (2p. – 20/36 pret 15/39) un cīnījās par atlēkušajām bumbām (38 pret 29). Nākamā spēle notiks parīt "Taurenītī" ("Jūrmalas/Fēniksa" laukumā).

"Valmiera" – "Jūrmala/Fēnikss" 65:67 (22:13, 17:23, 14:13, 12:18)"Valmiera": Kalve 11, Kaufmanis 11, Gabrāns 10 (5rp), Gražulis 10, Vītols 7, Ziediņš 6 (7ab), Dārgais 4, Krūmiņš 4, Cipruss 2, Geks, Amoliņš."Jūrmala/Fēnikss": Dilevka 13 (6ab), Šķēle 12, Pinete 10, Hokinss 10, Gromovs 8 (5ab), Ozols 6, Rozenbergs 5, Stumbris 3, Krūmiņš, Mediss.

Izmantotie resursi:basket.lv