27.11.2017. 23:53

Rezultatīvākā spēle tika aizvadīta Belgradā, kur Serbija pēc līdzīga pirmā puslaika otrajā sabēra 61 punktu (61:42) un visā spēlē Gruziju pieveica ar 105:87. Viesiem ar 36 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm uguņoja naturalizētais Maikls Diksons, bet mājiniekiem 28 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Miroslavam Raduļicam. Produktīvas spēles arī Milanam Mačvanam (18p+6rp+4ab) un Stefanam Peno (17p+9rp). Par G grupas līderi gan kļuva Vācija, kas viesos ar 90:49 sagrāva Austriju. Uzvarētājiem 17 punkti un desmit atlēkušās bumbas Johannesam Tīmanam.

Par vienu no dienas mazajiem pārsteigumiem parūpējās mūsu kaimiņiene Igaunija, kas pēc sakāves Izraēlā (68:88) savā laukumā lielāko spēles daļu bija vadībā un nosargāja pārsvaru pār Lielbritāniju (73:70), kas iepriekš izlaida uzvaru pār Grieķiju (92:95 pagarinājumā). Mājiniekiem rezultatīvākais ar 15 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām bija Martins Pāsoja, bet pa 13 punktiem guva Kristjans Kitsings un Stens Soks (+6ab+5rp). Viesiem 17 punkti Ouvijam Soko. Otrā grupas spēlē Grieķija ar 82:61 mājās izrēķinājās ar Izraēlu. 13 punktus guva Haris Jannopuloss, bet 11 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles Nikam Kalatesam, kuru uz otro maču palaida Atēnu "Panathinaikos". Pretiniekiem atkal izcēlās Ričards Hauels (13p+9ab).

E grupā otro panākumu svinēja Francija, kas otrajā puslaikā bija pārāka ar 45:31 un visā spēlē ar 84:65 pieveica Bosniju un Hercegovinu. Uzvarētājiem seši spēlētāji guva vismaz desmit punktus, bet rezultatīvākais ar 13 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām bija Luī Laberī. Bosniešiem 16 punkti Nemaņam Gordičam. Pie pirmās uzvaras tika Krievija, kas galotnē gan zaudēja daļu pārsvara, tomēr ar 76:69 apspēlēja Beļģiju. Mājiniekiem 14 punkti un sešas atlēkušās bumbas Sergejam Karasjovam, bet viesiem 17 punktus guva Žans Salumū.

Mazrezultatīvā duelī, kurā trijās no četrām ceturtdaļām kāda no komandām guva mazāk par desmit punktiem, otro uzvaru izcīnīja Čehija, kas izbraukumā pēdējā ceturtdaļā nokoda Somiju (64:56). Uzvarētājiem 17 punkti un sešas atlēkušās bumbas naturalizētajam Bleikam Šilbam, kamēr Ondržejs Balvins tika pie astoņiem punktiem, 16 atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm. Mājiniekiem 13 punkti Šonam Hafam. Savukārt Bulgārija pirmās kārtas zaudētāju spēlē ar 77:74 viesos pieveica Islandi.

Izmantotie resursi:Estonia v Great Britain Boxscore - FIBA...