18.12.2014. 21:23
Ceturtdien, 18. decembrī, Latvijas-Igaunijas basketbola līgā notika viena spēle. "TTT juniores" (6-4) savā zālē divreiz atspēlēja divciparu starpību, pēc 46 mēnešu pārtraukuma uzvarot "RSU/Merks" vienību (6-4) ar rezultātu 69:61.

Aināra Čukstes komanda pirmajās piecās minūtēs spēlēja bez vajadzīgās agresivitātes, atļaujot RSU iekrāt 10 punktu pārsvaru – 5:15. Divus trīspunktniekus iemeta Madara Gulbe, groza tuvumā savu labo metienu izmantoja Paula Tomsone, drošību partnerēs ieviesa Zane Eglīte. Ceturtdaļas otrajā pusē juniores atguvās, agresīvāk spēlēja soda laukumā, īsi pirms pauzes panākot neizšķirtu – 18:18.

Tajā brīdī sākās Kates Aizsilas laiks. Pirmās ceturtdaļas izskaņā iemetusi četrus soda metienus, otrajā ceturtdaļā aizsardze dominēja laukumā. Aizsila pazīstamajā “Rīdzenes” grozā sameta gandrīz visu, nodrošinot savai komandai 0:15 izrāvienu – 27:37. Līdz puslaika beigām Kates rēķinā bija 25 punkti, tādējādi “RSU/Merks” atpūtā devās ar plus deviņi – 32:41. Viss negāja gludi, jo spēka uzbrucēja Gulbe ātri saņēma četras piezīmes, bet Tomsones sniegums vairs nebija tik labs kā startā.

RSU priekšējās līnijas “nosēšanas” un junioru aizsardzības kvalitāte – 20 ielaisti punkti otrajā puslaikā – nosvēra šūpoles mājinieču labā. Trešās ceturtdaļas sākumā septiņus punktus ar teicamu precizitāti sameta Laura Grabe, bet pusstundas beigās Dainas Karstās tālmetieni izvirzīja juniores vadībā – 55:54.

Liela diena bija Dignai Strautmanei. Daudzās partneru piespēles viņa otrajā puslaikā pārvērta 16 punktos, savukārt zem groziem pašaizliedzīgi cīnījās Paula Strautmane. Pēdējās minūtēs RSU spēlētājas netika tuvāk par astoņiem punktiem un piedzīvoja pirmo neveiksmi savstarpējās cīņās Latvijas-Igaunijas līgā.

TTT juniores – RSU/Merks 69:61 (18:22, 14:19, 23:13, 14:7)TTT juniores: Digna Strautmane 24 (2p 10/19, 1p 4/6; 14ab), Grabe 12, Karstā 11, Betlere 7, Rikveile 5, Paula Strautmane 4 (13ab, 6rp), Einere 4 (5ab), Dreimane 2 (7ab, 3bm).RSU/Merks: Kate Aizsila 28 (2p 5/14, 3p 4/10, 1p 6/8; 6ab, 4pb), Gulbe 12, Tomsone 10 (5ab), Langina 6 (10ab), Eglīte 5 (9ab, 5rp, 3pb), Gūtmane, Frīdenberga, Vilde; Vorma, Puļļa, Dimante, Kalniņa.

Aivara Vīnberga trenētās studentes ir apspēlējušas juniores astoņas reizes pēc kārtas. “TTT juniores” līdz šim pēdējo reizi pieveica sāncenses 2011. gada 7. februārī, Meža skolā pārspējot viešņas ar rezultātu 67:48. Guna Lagzdiņa uzvarētāju labā guva 17 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas.

“RSU/Merks” uzvaras gadījumā nodrošinās ceturto vietu pirmā apļa kopvērtējumā. Juniores augstāk par sesto vietu varēs pakāpties, ja uzvarēs ar 26 punktu pārsvaru. Tādu sadalījumu nosaka komandu savstarpējo cīņu iznākumi pret Tallinas Universitāti.

Papildu intrigu spēlei piešķir RSU trenera dzimšanas diena.

Spēles skaņas: Vīnbergs ved savu komandu cīņā pret liepājniecēm.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]