05.08.2013. 22:12
Latvijas U16 sieviešu basketbola izlase pirmdien, 5. augustā, Albenā zaudēja Horvātijas kadetēm ar rezultātu 44:55 un E grupas kopvērtējumā saglabāja ceturto vietu. Nākamajās dienās komanda spēlēs pret Spāniju (6. augustā plkst. 18:15 Varnā) un Grieķiju (7. augustā plkst. 20:30 Albenā).

5 Turcija 0-3 127:199 (-72) 3

Puse Horvātijas spēlētāju – saspēles vadītājas Iva Slošņaka, Ivana Dojkiča, aizsardze Dora Jordaniča, uzbrucēja Darja Mijatoviča, spēka uzbrucējas Tihana Stojsavļeviča un Anita Kelava – piedalījās 2012. gada Eiropas čempionātā. Toreiz horvātietes ierindojās devītajā vietā, bet Bulgārijā pieteikušās tikt augstāk. Pirmajā spēlē viņas zaudēja Spānijai (58:62), turpinājumā sagraujot Grieķiju (64:33) un Bulgāriju (73:39).

Krievija un Spānija nodrošināja ceļazīmes uz ceturtdaļfinālu, pārspējot attiecīgi Grieķijas (63:45) un Turcijas (72:57) vienības.

Latvija: Rikveile, Betlere, Grabe, P. Strautmane, D. StrautmaneHorvātija: Dojkič, Slosnjak, Jordanič, Kelava, Dobroslavič

Pretinieces pirmajā ceturtdaļā sagādāja Paulai Strautmanei divas piezīmes un ieguva piecu punktu pārsvaru (4:9). Desmitminūtes beigās Latvija atbildēja ar 6:0 ofensīvu un īslaicīgi izvirzījās vadībā. Arī otrajā ceturtdaļā komandas apmainījās ar izrāvieniem. Vispirms horvātietes guva vienpadsmit bezatbildes punktus, panākot desmit punktu pārsvaru – 10:20. Māsas Strautmanes atbildēja ar rezultatīvu spēli, puslaikā samazinot starpību līdz četriem punktiem – 20:24.

Latvijas basketbolistēm ilgu laiku neveicās metienos no distances, netrāpot 17 mēģinājumus pēc kārtas. Īpaši labāk negāja ar soda metieniem, jo pirmajā spēles pusstundā izdevās trāpīt tikai 6 no 15 reizēm. Par spīti tam, horvātietes neaizbēga tālāk par deviņiem punktiem. Trešās ceturtdaļas beigās Kristiāna Rikveile trāpīja no perimetra, no jauna ļaujot pietuvoties četru punktu attālumā – 31:35. Pakaļdzīšanos apgrūtināja fakts, ka Paulai Strautmanei jau bija četras piezīmes, tomēr komanda nezaudēja cīņassparu.

Sindijas Kudules piecu punktu sērija, ieskaitot tālmetienu, trīsdesmit piektajā minūtē samazināja deficītu līdz minimumam – 40:41. Horvātijas sastāvā galotnē iniciatīvu uzņēmās Kelava, simts sekundes pirms finālsvilpes ar trīspunktu metienu atjaunojot septiņu punktu pārsvaru – 42:49. Paulas Strautmanes un Kristiānas Rikveiles saspēle ātrajā uzbrukumā nedaudz samazināja starpību (44:49), tomēr pēdējās izspēlēs veiksmīgākas izrādījās horvātu basketbolistes.