03.01.2014. 13:45
Latvijas U16 meiteņu basketbola izlase piektdien, 3. janvārī, Baltijas jūras kausa izcīņas pirmajā spēlē Tallinā uzvarēja Somiju ar rezultātu 66:51. Sestdien plkst. 12:00 Latvija sacentīsies pret Zviedriju, savukārt svētdien plkst. 14:30 paredzēta cīņa ar Igauniju.

Ceturtdienas pēcpusdienā kadetes aizvadīja treniņu Ķeizarmeža sporta kompleksā, bet piektdien sešos no rīta sēdās autobusā, lai mērotu 330 kilometrus garo ceļu līdz Igaunijas galvaspilsētai. Uzreiz pēc iekārtošanās “Dzingel” viesnīcā komanda devās uz zāli, lai stātos pretī vienaudzēm no Somijas.

Aināra Čukstes un Līgas Alilujevas trenētās meitenes grozam uzbruka tik agresīvi, ka pirmajās minūtēs nopelnīja tiesības izpildīt desmit soda metienus. Īpaši izcēlās liepājniece Sabīne Lipe, iemetot sešus brīvmetienus pēc kārtas un panākot 12:2 Latvijas labā. Pirmās desmitminūtes beigās un otrās sākumā viņai pievienojās centra spēlētāja Digna Strautmane, iemetot trīs divpunktu metienus pēc kārtas – 23:6.

Somietes netrāpīja pirmos sešus tālmetienus, taču otrās ceturtdaļas vidū iespēlējās, guva astoņus punktus pēc kārtas un samazināja sarkanbaltsarkano pārsvaru uz pusi – 23:14. Otrā ceturtdaļa noslēdzās neizšķirti, tomēr summā Latvija noturēja plus astoņi – 27:19. Pirmos punktus Baltijas kausā guva Luīze Šepte, Marianna Kļaviņa un Elīna Ruperte.

Otrajā puslaikā Latvija apliecināja pārākumu cīņā zem groziem, kā arī parādīja soliņa dziļumu. Uzbrukumā Dignu Strautmani sekmīgi papildināja Laura Grabe, savus rēķinus atklāja Anda Kuzmina, Kristiāna Sprudzāne, Marta Jančevska un jaunākā komandas spēlētāja (13 gadi un 11 mēneši) Aleksa Gulbe. Trešās ceturtdaļas vidū izdevās atjaunot divciparu pārsvaru – 39:28.

Pēdējā ceturtdaļā Latvija turpināja kontrolēt spēli un izcīnīja pirmo uzvaru turnīrā.

Latvijas sastāvā spēlēja un punktus guva: Digna Strautmane 19 (2p 8/17, 1p 3/6; 9ab, 2rp, 4bm, 5ip), Laura Grabe 8 (4ab), Sabīne Lipe 8 (6ab, 2rp, 3pb, 5ip), Aleksa Gulbe 8 (2p 2/6, 1p 4/4; 8ab), Luīze Šepte 6 (11ab, 4pb, 2bm), Marta Jančevska 5, Anda Kuzmina 4 (6ab), Ivanda Hudjakova 3, Kristiāna Sprudzāne 2, Marianna Kļaviņa 2, Elīna Ruperte 1, Linda Svenne (1pb).

Metieni no spēles: 23/67 vs 17/722p: 22/64 vs 10/443p: 1/3 vs 7/281p: 19/24 vs 10/17AB: 51 (32/19) vs 37 (23/14)RP: 12 vs 8Kļ.: 22 vs 22PB: 10 vs 10BM: 9 vs 2

Piektdiena, 3. janvāris12:00 Latvija – Somija16:30 Igaunija – Zviedrija

Sestdiena, 4. janvāris12:00 Zviedrija – Latvija16:30 Somija – Igaunija

Svētdiena, 5. janvāris10:00 Somija – Zviedrija14:30 Igaunija – Latvija

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933