04.01.2014. 13:39
Latvijas U16 meiteņu basketbola izlase sestdien, 4. janvārī, izcīnīja otro uzvaru Baltijas jūras kausa izcīņā, apspēlējot Zviedrijas komandu ar rezultātu 70:56. Ja Somija vakarā pārspēs Igauniju, Aināra Čukstes un Līgas Alilujevas trenētā komanda nodrošinās pirmo vietu neatkarīgi no svētdienas spēļu iznākumiem.

Latvijas kadetes pirmajā ceturtdaļā uzvarēja cīņā par atlēkušajām bumbām (13-8), bet Digna Strautmane, Luīze Šepte un Anda Kuzmina rezultatīvi noslēdza daudzus uzbrukumus. Desmit minūšu laikā viņas ar partnerēm iemeta 8 no 17 divpunktu metieniem, kamēr zviedrietes spēja trāpīt tikai 2 no 11 mēģinājumiem. Ivanda Hudjakova, Laura Grabe, Kuzmina un Šepte četras reizes rezultatīvi piespēlēja, savukārt sāncensēm tāda sadarbība izdevās vienu reizi.

Desmit minūtēs Latvijas pārsvars sasniedza trīspadsmit punktus – 24:11. Zviedrietes centās atspēlēties. Amanda Sēderkvista un Emīlija Stoklasa pirmajā puslaikā izcīnīja astoņas bumbas uzbrukumā, taču Aināra Čukstes un Līgas Alilujevas trenētās meitenes turpināja kontrolēt spēli. Digna Strautmane četrpadsmit minūtēs sameta 11 punktus un savāca desmit bumbas. Puslaikā noturēts trīspadsmit punktu pārsvars – 39:26.

Zviedrietes nezaudēja apņēmību un samazināja starpību uz pusi, taču Latvijas rindās atradās jaunas spēlētājas, kuras varēja uzņemties un iemest. To paveica komandas jaunākās meitenes, trīspadsmitgadnieces Sabīne Lipe un Aleksa Gulbe. Viņu rezultativitāte ļāva atjaunot desmit punktu pārsvaru. Ieguvušas atelpu, līmenī bija Strautmane, Šepte un Grabe, nodrošinot Latvijai otro uzvaru.

Latvijas sastāvā spēlēja un punktus guva: Digna Strautmane 19 (2p 8/17, 1p 3/3; 16ab, 3bm, 3ip), Luīze Šepte 15 (2p 5/11, 1p 5/5; 3pb, 6ip), Aleksa Gulbe 11 (2p 5/8, 1p 1/2; 7ab), Sabīne Lipe 7, Anda Kuzmina 6 (3rp), Laura Grabe 4 (4ab), Ivanda Hudjakova 3, Elīna Ruperte 2, Linda Svenne 2, Marta Jančevska 1, Kristiāna Sprudzāne (2pb), Marianna Kļaviņa.

Digna Strautmane spēlē pret Somiju. Foto: Basket.ee

U16 meitenes: 2-0 pret Somiju un Zviedriju

Uzbrucēja Laura Grabe

Marianna Kļaviņa

Latvijas U16 izlase Tallinā

Metieni no spēles: 27/67 vs 21/682p: 25/62 vs 16/463p: 2/5 vs 5/221p: 14/18 vs 9/15AB: 45 (32/13) vs 37 (24/13)RP: 9 vs 17Kļ.: 20 vs 21PB: 10 vs 7BM: 5 vs 4

Piektdiena, 3. janvāris12:00 Latvija – Somija 66:5116:30 Igaunija – Zviedrija 37:53

Sestdiena, 4. janvāris12:00 Zviedrija – Latvija 56:7016:30 Somija – Igaunija

Svētdiena, 5. janvāris10:00 Somija – Zviedrija14:30 Igaunija – Latvija