13.07.2015. 13:38
Talantīgā latviešu basketboliste Digna Strautmane kļuvusi par Kanāriju salās notikušā Eiropas U-20 čempionāta otro labāko metienu bloķētāju.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Pašlaik tikai 16 gadus vecā basketboliste turnīra deviņās spēlēs vidēji bloķēja 1,9 pretinieču metienus, kamēr līdere ar 3,5 blokiem spēlē bija serbiete Dragana Stankoviča.

Tikmēr rezultatīvāko spēlētāju saraksta pirmajā divdesmitniekā neviena no Latvijas U-20 basketbolistēm nav atrodama, bet 22.-23.vietu ar 10,8 punktiem ieņem māsas Digna un Paula Strautmanes. Savukārt rezultatīvākā ar 22,0 punktiem bija Beļģijas izlases līdere Hinda ben Abdelkadere.

Starp labākajām atlēkušo bumbu vācējām D.Strautmane ar 6,6 bumbām ir 16.vietā, kamēr līdere ar 12,4 bumbām bija Tatjana Antoņuka no Ukrainas. Tikmēr Sindija Kudule starp naskākajām rezultatīvo piespēļu veicējām ar 2,7 ieņēma 12.vietu, bet labākā ar 4,2 piespēlēm ik mačā bija Žuana Sueiru.

Tikmēr D.Strautmane bija devītajā vietā starp ražīgākajām noteikumu pārkāpējām, jo vidēji mačā viņa tika pie 3,3 piezīmēm, kamēr Kudule caurmērā katrā spēlē izprovocēja 5,0 noteikumu pārkāpumus, kas bija ceturtais labākais rādītājs turnīrā.

Komandu vērtējumā Latvija bija 13.rezultatīvākā, jo vidēji deviņos mačos iemeta 56,3 punktus, kamēr līdere ar 69,1 punktu bija čempione Spānija. Viņas turnīra laikā caurmērā katrā no cīņām ielaida arī vismazāk punktu (47,8), kamēr Latvija ar 62,3 punktiem bija 12.pozīcijā.

Vidēji katrā no spēlēm Latvija savāca 40,1 atlēkušo bumbu, kas bija devītais labākais rādītājs turnīrā, kamēr rezultatīvajās piespēlēs (9,8) tā ieņēma 13.vietu.

Kā zināms, par čempionēm svētdien šajā Eiropas čempionātā tika kronētas Spānijas basketbolistes, turnīra laikā tā arī nepiedzīvojot nevienu zaudējumu, bet finālā ar 66:47 uzvarot Francijas vienaudzes. Latvija tikmēr turnīru noslēdza 12.vietā.

Par šī turnīra vērtīgāko basketbolisti tika nosaukta spāniete Letīsija Romero, kura finālā guva 22 punktus, bet turnīra laikā caurmērā iemeta 12,8, turklāt izcīnīja arī 5,7 bumbas zem groziem.

Tikmēr savu pirmo godalgu kontinenta sacensībās svētdien izcīnīja Nīderlandes valstsvienība, kas mačā par trešo vietu ar 63:51 pieveica Krieviju.Beach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties