23.04.2017. 23:02

Turnīra otrajā dienā savā starpā tikās divas izlases, kuras krietni pastiprinātas ar naturalizētajiem citu valstu hokejistiem, proti, Dienvidkoreja un Kazahstāna. Abas komandas pirmajā dienā izcīnīja uzvaras – kazahi, pateicoties Naidžela Dousa diviem gūtajiem vārtiem, pieveica citu turnīra favorīti Austriju (3:2), savukārt Dienvidkoreja visai pārliecinoši pieveica Poliju (4:2). Savstarpējā spēlē Kazahstāna pirmās trešdaļas vidū izvirzījās vadībā pēc Brendona Bočenska metiena, taču četras minūtes pirms došanās atpūtā Dienvidkoreja pēc Āna metiena panāca līdzsvaru (1:1). Otrajā trešdaļā tika gūti tikai vieni vārti – Kazahstānu atkārtoti vadībā izvirzīja Douss, gūstot savus trešos vārtus turnīrā (2:1).

Savukārt trešā trešdaļa Kazahstānai pārvērtās par īstu murgu, jo nepilnu sešu minūšu laikā Dienvidkoreja guva četrus bezatbildes vārtus, kas nodrošināja uzvaru ar 5:2. Divas reizes korejiešiem izcēlās Alekss Plants. Dienvidkorejai šis bija pirmais vēsturē panākums pār Kazahstānu un tā izvirzījās kopvērtējuma vadībā pēc pirmajām divām kārtām.

Citā spēlē tikās čempionāta saimnieki ukraiņi un Polijas izlase. Abas komandas čempionātu sāka ar zaudējumiem. Rezultāts tika atklāts pirmās trešdaļas izskaņā, kad četras sekundes pirms pārtraukuma Ukrainas izlases vārtsargu Eduardu Zaharčenko pārspēja Tomašs Malašinskis, izvirzot Poliju vadībā ar 1:0. Otrās trešdaļas beigās Ukraina izlīdzināja rezultātu pēc Romāna Blagija metiena. Trešās trešdaļas septītajā minūtē poļi noķēra pretiniekus pretuzbrukumā un Damians Kapica eleganti guva Polijai otros vārtus, panākot 2:1. Turpinājumā Ukrainai bija iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā, turklāt pusminūti cīnīties piecatā pret trijiem sāncenšiem, pēdējās minūtēs Ukraina sešatā aktīvi centās izlīdzināt rezultātu, taču Polija nosargāja minimālu pārsvaru, izcīnot pirmo uzvaru turnīrā. Savukārt ukraiņi otrajā mačā cieta otro neveiksmi.

Pēdējā turnīra otrās kārtas spēle starp Ungāriju un Austriju notiks pirmdien.

Izmantotie resursi:en - 2017 IIHF Ice Hockey World Championship...