14.06.2014. 23:56
Ļoti neveiksmīgi Pasaules kausa izcīņu sāka "Copa America" ieguvēja Urugvaja, kura pirms četriem gadiem Dienvidāfrikā sasniedza pusfinālu. Edinsons Kavani pirmajā puslaikā ar 11 metru soda sitienu izvirzīja vadībā urugvajiešus, taču otrajā puslaikā Kostarika bija krietni pārāka un guva trīs bezatbildes vārtus - 3:1. Mača pēdējās sekundēs pie sarkanās kartītes tika Urugvajas aizsargs Maksi Pereira, nopelnot pirmo noraidījumu finālturnīrā.

Pirms spēlesKā jau tika gaidīts, Urugvajas lielākā zvaigzne Luiss Svaress nedevās sākumsastāvā un negāja laukumā arī otrajā puslaikā, kad vajadzēja atspēlēties. Zem jautājuma zīmes bija arī vidējās līnijas labais flangs, un Oskars Tavaress deva priekšroku nevis Gastonam Ramiresam, bet gan Kristianam Stvani, kuram šī pozīcija ir daudz pierastāka. Ja urugvajiešiem nepalīdzēja Svaress, tad Kostarikai, protams, nebija viena no tās līderiem Braiena Ovjedo, kurš jau gada sākumā salauza kāju.

Urugvaja buksē, taču realizē pendeliKopš triumfa "Copa America" 2011. gadā Urugvajas sniegums bija piedzīvojis strauju lejupslīdi, un arī pirmais puslaiks pret Kostariku izvērtās ļoti smags. Pirmā puslaika pirmajā pusē vairāk labu iespēju gan bija Urugvajai. 15. minūtē pēc Kavani piespēles no aizmugures stāvokļa vārtus guva Djego Godins, nākamajā minūtē jau lielisku iespēju izšķērdēja pats Kavani, bet 23. minūtē viņš tomēr atklāja rezultātu.

Urugvajai izdevās vēl viens bīstams centrējums, un soda laukumā no muguras ar rokām tika nogāzts dienvidamerikāņu kapteinis Djego Lugano. Vācu arbitrs Fēlikss Brihs norādīja uz 11 metru atzīmi, un Kavani no tās trāpīja pašā vārtu stūrī – Keilors Navass leca uz pareizo pusi, tomēr sitien bija pārāk spēcīgs (1:0). Pēc mirkļa ar ļoti spēcīgu un gandrīz precīzu tālsitienu izcēlās Džoels Kempbels, un puslaika otrajā puse vairāk uzbruka tieši Kostarika. Puslaika beigās Urugvajas fanu sirdis salēcās pēc Fernando Musleras kļūdas, bet Urugvaja atbildēja ar sitienu no distances un rikošetu – zem pārliktņa lidojošo bumbu izvilka Navass.

Kostarikai otrajā puslaikā trīs vārti un grandioza uzvaraKostarikas ofensīva pēc pārtraukuma turpinājās. Ja 50. minūtē Muslera glāba pēc Oskara Dvartes sitiena no tuvas distances, tad četras minūtes vēlāk vārti beidzot nobrieda. Pēc centrējuma bumba soda laukumā nokļuva pie Kempbela, kurš to apstrādāja un starp Maksi Pereiras kājām sita tieši mērķī (1:1). Pagāja tikai trīs minūtes, kad Kostarika šokējoši, taču pelnīti izvirzījās vadībā - pēc vēl viena centrējuma Stvani pie tālā staba nenoturēja Dvarti, un Valērija Šabalas jaunā kluba "Club Brugge" aizsargs šoreiz bija precīzs (2:1).

Tavaress atbildēja ar dubulto maiņu, Djego Forlana un Valtera Gargano vietā sūtot Nikolasu Lodeiro un Alvaro Gonsalesu. 70. minūtē Urugvajai bija iespēja atjaunot neizšķirtu - Kavani piespēle soda laukumā beidzās ar stūra sitienu, bet pēc sekojošā centrējuma viņš tika pie sitiena ar galvu, kuru atvairīja Navass. Savu izdevību Urugvaja palaida garām, un 84. minūtē Kostarika mačam pielika treknu punktu. Iepriekšējā minūtē uz maiņu izgājušais Marko Urenja saņēma labu piespēli soda laukumā un sodīja pārgalvīgi no vārtiem izgājušo Musleru (3:1).

Kompensācijas laika pēdējās sekundēs nervi neizturēja Urugvajas labās malas aizsargam Maksi Pereira, kurš pie sava stūra karodziņa cīņā par bumbu iespēra pretiniekam un saņēma pirmo sarkano kartīti šajā finālturnīrā. Viņam cīņa pret Angliju noteikti būs jāizlaiž.

Statistika Uru Cos
Bumbas kontrole 54% 46%
Sitieni (rāmī) 9 (5) 12 (4)
Stūra sitieni 5 6
Pārkāpumi 20 18
Aizmugures 6 2

Vārti: Kavani 23' (11m) - Kempbels 54', Dvarte 57', Urenja 84'Noraidījums: M. Pereira 90'+4Brīdinājumi: Lugano, Gargano, KaseressUrugvaja (4-4-2): Muslera – Kaseress, Godins, Lugano, M. Pereira – Rodrigess (Ernandess 76'), Arevalo, Gargano (Gonsaless 60'), Stvani – Kavani, Forlans (Lodeiro 60')Kostarika (5-4-1): Navass – Diass, Umanja, Gonsaless, Dvarte, Gamboa – Bolanjoss (Barrantess 89'), Teheda (Kuvero 75'), Borhess, Ruiss (Urenja 83') – KempbelsGalvenais tiesnesis: Fēlikss Brihs (Vācija)