08.10.2015. 00:15
Anglijā notiekošajā Pasaules kausa regbijā šovakar pa spēlei norisinājās B un C grupās. Dienvidāfrika veica desmit piezemējumus, sagrāva ASV ar 64:0 un garantēja pirmo vietu. Savukārt otro uzvaru turnīrā izcīnīja Gruzija, kas noturēja panākumu pret Namībiju (17:16) un pacēlās uz trešo vietu grupā.

B grupā Dienvidāfrika čempionātu iesāka ar milzīgu sensāciju - 32:34 zaudējums pret Japānu. Turpinājumā gan viss nostājās savās vietās, un Dienvidāfrika no sākuma ar 46:6 sagrāva Samoa, bet trešajā turnīra spēlē pieveica Skotijas regbistus (34:16). ASV vistuvāk uzvarai bija spēlē pret Samoa (16:25), bet pret Skotiju (16:39) reālu iespēju nebija, bet šovakar cerēt uz kaut ko pret Dienvidāfriku bija grūti.

Jau 7. minūtē Damjans de Allende veica pirmo piezemējumu, pēc kā Andrē Polards sekmīgi izpildīja arī realizācijas sitienu - 7:0. Mača pirmajā puslaikā, kamēr ASV regbistiem vēl bija pietiekami daudz spēka, rezultāts tik graujoši neattīstījās un vēl vienu septiņu punktu uzbrukumu Dienvidāfrika veica 27. minūtē, bet tas arī pirmajā spēles nogrieznī bija viss - 0:14. Otrajā puslaikā Dienvidāfrika laukumā pilnībā dominēja, veica astoņus piezemējumus, guva graujošu uzvaru ar 64:0, ieguva bonuspunktu un garantēja sev pirmo vietu B grupā.

C grupā šajā vakarā tikās divas pastarītes - Namībija un Gruzija. Namībija līdz šim čempionātā bija piedzīvojusi divus zaudējumus - 14:58 pret Jaunzēlandi un 21:35 pret Tongu. Gruzija prata pieveikt Tongas regbistus (17:10), bet atzina Argentīnas (9:54) un Jaunzēlandes (10:43) pārākumu. Abas komandas pirms spēles vēl pretendēja uz trešo vietu grupā, kas garantē ceļazīmi uz 2019. gada Pasaules kausa izcīņu.

Mača pirmajā puslaikā Namībijas Tens Koce realizēja divus soda sitienus, kas viņa pārstāvētajai izlasei ļāva atrasties vadībā ar 6:0. Otrā puslaika ievads gruzīniem padevās izcils - sešu minūšu laikā divi septiņus punktus (piezemējums+realizācijas sitiens) vērti uzbrukumi un jau 14:7 pārsvars. 69. minūtē soda sitienu realizēja Merabs Kvirikašvili (17:9). Ar to gan viss nebija beidzies, jo izcilas epizodes padevās Kocem - 71. minūtē veiksmīgs soda sitiens, trīs minūtes vēlāk piezemējums+realizācijas sitiens un Namībijai vairs tikai 16:17. Izraut uzvaru Namībija nespēja, un Gruzija tomēr noturēja otro uzvaru šajā turnīrā.

V Komanda S U N Z GP:ZP B P
1. DĀR 4 3 0 1 176:56 4 16
2. Skotija 3 2 0 1 100:60 2 10
3. Japāna 3 2 0 1 70:82 0 8
4. Samoa 3 1 0 2 36:88 0 4
5. ASV 3 0 0 3 32:128 0 0
1. Jaunzēlande 3 3 0 0 127:40 2 14
2. Argentīna 3 2 0 1 115:51 2 10