28.01.2014. 16:45
Kad pirmā testu diena Heresā jau tuvojās noslēgumam, pirmo reizi trasē izbrauca "Caterham" komanda, prezentējot jauno F1 modeli "CT04", kas ievērojami atšķiras no konkurentu mašīnām.

"Caterham" sava jaunā auto prezentāciju bija iecerējuši veikt jau no rīta, kad savus 2014. gada F1 modeļus izrādīja "Red Bull", "Mercedes" un "Force India". Tomēr, kā izrādījās, tad komanda no rīta vēl nebija gatava doties trasē un tikai brīdī, kad līdz testu dienas beigām bija atlikušas divas stundas, jaunais sacīkšu spēkrats beidzot tika iedarbināts un izbrauca no boksiem.

"Caterham CT04" dizainā ir izmantots purngala sašaurinājums, taču kopumā mašīnas priekšējā daļa būtiski atšķiras no tiem risinājumiem, ko esam redzējuši līdz šim.

Komandas tehniskajai daļai starpsezonā nācies riskēt un iet revolucionāru ceļu, jo "Caterham" nevar atļauties vēl vienu tik pat neveiksmīgu sezonu kā 2013. gadā, kad Konstruktoru kausā nācās palikt pēdējā vietā, piekāpjoties pat "Marussia" vienībai. "Caterham" īpašnieks Tonijs Fernandess neslēpj, ka komanda varētu pamest F1 čempionātu 2014. gada beigās, ja arī šosezon neizdosies izcīnīt punktus.

Lai visu vērstu par labu, "Caterham" šogad ir pilnībā jauns sastāvs, jo Gido van der Gardes un Šārla Pika vietā stājušies Kamui Kobajaši, kurš aizvadīto Formula 1 sezonu izlaida, un GP2 pilots Markuss Ēriksons, kuram šī būs debija čempionātā. Toties dzinēju piegādātais palicis tas pats - "Renault".

Izmantotie resursi:autosport.com - the authority on Formula One,...Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties