08.07.2014. 07:28
Nedēļas nogalē, 5. jūlijā, Valmieras pilsētas svētkos norisinājās otrais Latvijas Spēkavīru čempionāta posms. Tajā dramatiskā cīņā uzvaru izdevās izcīnīt iepriekšējā gada čempionam Didzim Zariņam, kaut gan kopējais punktu skaits bija vienāds ar Edgaru Andersonu .

Latvijas Spēkavīru čempionāta 11. sezonas otrajā posmā Valmierā piedalījās deviņi mūsu labākie atlēti: Didzis Zariņš, Oskars Brugemanis, Jānis Šleckus, Igors Počereņičenko, Magnuss Vucāns, Ivars Grahoļskis, Jānis Ilgavižs, Aivars Šmaukstelis un Edgars Andersons.

Lai noskaidrotu šo sacensību uzvarētāju, atlētiem bija jāveic seši vingrinājumi.Pirmajā vingrinājumā, kas bija viensviens.lv Apolona ass, trīs atlēti, Didzis Zariņš, Edgars Andersons un Ivars Grahoļskis, uzrādīja pilnīgi vienādus rezultātus, 12 paceltas reizes.

Buderus pietupienos spēcīgākais izrādījās 2013. gada čempionāta uzvarētājs Didzis Zariņš (21 reize), aiz viņa ierindojās Ivars Grahoļskis (20 reizes) un trešais Edgars Andersons (18 reizes).Nākamais vingrinājums šajās sacensībās bija Bosch stafete, kurā bija divi posmi – fermera pastaiga un nēši. Šis visvieglāk padevās Aivaram Šmaukstelim, kurš uzrādīja labāko rezultātu starp visiem atlētiem - 20,55 sek. Otrajā vietā palika Edgars Andersons, bet trešajā vietā ierindojās Didzis Zariņš.Ceturtais vingrinājums bija Fiskars krucifikss un tajā kā pirmais nostartēja Ivars Grahoļskis, otrais Edgars Andersons, bet trešais palika šī gada jaunais talants Igors Podčeredņičenko, kurš spēkavīru elites grupā startē pirmo sezonu.Keraterm stafetē pirmais finišēja Aivars Šmaukstelis, otrais labākais izrādījās Edgars Andersons, bet trešais palika Didzis Zariņš.

Šī posma uzvarētājs tika noskaidrots dramatiskā cīņā ZZS atlanta akmeņu celšanā. Visu šo posmu Didzis Zariņš un Edgars Andersons startēja ļoti līdzvērtīgi. Spēcīgāks tomēr izrādījās Didzis Zariņš, kuram 53,53 sek. izdevās pacelt visus sešus akmeņus. Sparīgi centās pacelt visus akmeņus Edgars Andersons, bet tomēr neizdevās, paliekot otrajā vietā ar rezultātu 58,69 sek.. Trešais šajā vingrinājumā bija Ivars Grahoļskis.

Sacensību noslēgumā diviem atlētiem, Didzim Zariņam un Edgaram Andersonam, bija vienāds punktu skaits kopvērtējuma tabulā, tomēr vairāk vingrinājumos labāku rezultātu uzrādīja Didzis Zariņš. Viņš arī kļuva par šī posma uzvarētāju ar izcīnītiem 44 punktiem. Otrajā vietā kopvērtējumā ierindojās Edgars Andersons (44 punkti), bet uz goda pjedestāla trešā augstākā pakāpiena kāpa Ivars Grahoļskis (37 punkti).

Atlēts ,Punktu skaits, Izcīnītā vietaDidzis Zariņš, 44.00 ,1.Edgars Andersons, 44.00 ,2.Ivars Grahoļskis 37.00, 3.Aivars Šmaukstelis, 34.5 ,4.Jānis Šleckus, 31.00, 5.Magnuss Vucāns, 26.5, 6.Oskars Brugemanis, 23.00 ,7.Jānis Ilgavižs ,16.00, 8.Igors Podčeredņičenko, 13.00, 9.

Šajā nedēļas nogalē, 12. jūlijā Rojas pludmalē norisināsies Kalniešu spēles, pēc tam Līvānos 19. jūlijā un 20. jūlijā Kuldīgā spēkavīri startēs pāru sacensībās. Lielie šīs sezonas fināli gaidāmi 2. augustā Ventspilī un 3. augustā Liepājā.

Sīkāka informācija par Latvijas Spēkavīru čempionātu var atrast mājas lapā parstipru.lv.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161