24.09.2015. 00:23
Francijas futbola čempionāta septītajā kārtā pie uzvarām tika pagājušās sezonas divas stiprākās komandas PSG un Lionas "Olympique", kas savā laukumā pārspēja attiecīgi "Guingamp" (3:0) un "Bastia" (2:0). Tikmēr Marseļas "Olympique" izbraukumā izglābās no zaudējuma Tulūzā (1:1).

Iepriekšējā spēlē Reimsā (1:1) atpūtinājis virkni līderu, šoreiz PSG galvenais treneris Lorāns Blāns pamatsastāvā laida praktiski optimālo virknējumu, un mājinieki jau 18. minūtē atklāja rezultātu. To ar precīzu sitienu no soda laukuma pusapļa paveica spīdošu sezonu sākušais Havjers Pastore (1:0). Neskatoties uz iespaidīgu pārsvaru, abi pārējie vārti krita vien mača beigu daļā. Vispirms 77. minūtē viesu vārtsargs pēc Zlatana Ibrahimoviča raidījuma atsita bumbu sev priekšā un pirmais pie tās bija Anhels Di Marija, bet 83. minūtē Ibrahimovičs pēc Di Marijas piespēles trāpīja tālajā stūrī (3:0).

Gan Di Marijam, gan Ibrahimovičam tie bija pirmie vārti Francijas čempionāta sezonā, un Zviedrijas izlases uzbrucējam bija lieliska iespēja iesist arī otros – viņš nerealizēja 11 metru soda sitienu. Interesanti, ka dāņu vārtsargs Jonass Lesls, kurš atvairīja Ibrahimoviča pendeli, spēli aizvadīja savas komandas laukuma spēlētāja getrās un šortos, kā arī PSG vārtsarga kreklā ar aizlīmētiem sponsoru, kluba logo un emblēmām.

Novājinātā sastāvā pie uzvaras tika Lionas "Olympique", kuras lazareti pēc atgriešanās Marseļā bija papildinājis arī Matjē Valbuenā. No pamatsastāva tika izstumts uzbrucējs Klaudio Bovū, un tieši viņu abu aizstājēji 18. minūtē izkārtoja pirmos vārtus. Veterāns Stīds Malbranks viens pret vienu izveda 19 gadus veco Aldo Kalulū, un viņš ļoti eleganti pārmeta bumbu pāri vārtsargam un uzreiz no gaisa sita tukšos vārtos (1:0). Kalulū tā bija debija pamatsastāvā.

Puslaika izskaņā bumba pabija arī Lionas vārtos, taču tika fiksēta aizmugure un jau pēc dažām minūtēm "Bastia" situācija kļuva kritiska. Kādā epizodē laukuma centrā viesu uzbrucējs Fransuā Kamano ar elkoni iesita Samuelam Umtitī un tika noraidīts. Intriga pilnībā pazuda gan tikai pašās spēles beigās, kad Korentēns Toliso dubultoja komandas pārsvaru (2:0).

Kamēr Lionas "Olympique" svinēja pirmo uzvaru savā laukumā, izbraukumā turpina neveikties Marseļas "Olympique", kas zaudēja divus punktus Tulūzā (1:1). Varēja gan būt arī vēl sliktāk. 67. minūtē Mārtins Breitveits veiksmīgi pielaboja partnera sitienu gar vārtiem un izvirzīja "Toulouse" vadībā (1:0), bet 77. minūtē – tajā pašā, kurā izgāja uz maiņu – par pēdējās cerības pārkāpumu tika noraidīts Marseļas aizsargs Benžamēns Mendī.

Mājinieki vairākumā izšķērdēja pat divas iespējas nokārtot uzvaru, bet drīz paši palika mazākumā – 84. un 87. minūtē pa noraidījumam nopelnīja Žaks Mubandžs un Stīvs Jago. Nokļuvusi vairākumā, Marseļa 90. minūtē pēc Mišī Bačuajī sitiena panāca neizšķirtu (1:1), bet kompensācijas laika pēdējās sekundēs pretuzbrukumā varēja izraut arī uzvaru – Buna Sars centrēja soda laukumā, kur bija tikai Marseļas laukuma spēlētāji, bet to darīja pārāk vāji un vārtsargs pārtvēra bumbu.

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
Angers – Reims 0:0
PSG – Guingamp 3:0 (1:0) Pastore 18' Di Marija 77' Ibrahimovičs 83'
Troyes – St.-Etienne 0:1 (0:1) Ajass 13'(s.v.)
Lyon - Bastia 2:0 (1:0) Kalulū 18' Toliso 88'
Nice - Bordeaux 6:1 (2:1) Žermēns 33' Le Biāns 42' Palluā 51'(s.v.) Ben Arfa 68'75' Mendī 84' – Plašils 6'
Lorient - Caen 2:0 (2:0) Mukandžo 13' Variss 36'
Gazelec - Rennes 1:1 (1:0) Larbī 45'+1 – Sio 89'
Toulouse – Marseille 1:1 (0:0) Breitveits 67' – Bačuajī 90'