14.12.2015. 11:23
Francijas futbola čempionāta 18. kārtas centrālajā spēlē PSG savā laukumā ar rezultātu 5:1 sakāva traumu nomocīto vicečempioni Lionas "Olympique". Divus vārtus guva līgas labākais snaiperis Zlatans Ibrahimovičs, savukārt ar trim rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Anhels Di Marija.

Parīzieši laukumā varēja doties praktiski optimālajā sastāvā – no ierastā pamatsastāva trūka vien Marko Verati, kurš otrajā puslaikā izgāja uz maiņu un atgriezās pēc piecu nedēļu pauzes. Tikmēr Lionas "Olympique" trūka viena līdera pēc otra – nebija Aleksandra Lakazeta, Matjē Valbuenā, Samuela Umtitī, Kristofa Žalē, Nabila Fekira, Geidā Fofanā un Aldo Kalulū.

PSG jau pirmajās minūtēs apliecināja izteiktas favorītes statusu, izveidojot vairākus momentus pēc tālām piespēlēm aiz centra aizsargu mugurām. 4. minūtē Ibrahimovičs sita virsū Antonijam Lopešam, 8. minūtē Edinsons Kavani krita soda laukumā, taču svilpi nesagaidīja, bet 11. minūtē gan Ibrahimovičs sita starp vārtsarga kājām (1:0). 17. minūtē rezultāts kļuva jau 2:0 – pēc Di Marijas standartsituācijas ar galvu sita Seržs Orjē -, bet 21. minūtē labu iespēju izšķērdēja Kavani.

Parīzieši absolūti dominēja, tomēr 24. minūtē ielaida muļķīgus vārtus un paši lauza spēles gaitu. Vācu vārtsargs Kevins Traps pieļāva nebūt ne pirmo rupjo kļūdu šosezon, pēc tāla Žordana Ferī sitiena nespējot nofiksēt bumbu, un Lionas "Olympique" praktiski ar pirmo bīstamo sitienu samazināja starpību (1:2). Spēle izlīdzinājās, tomēr otrajā puslaikā PSG guva ātrus vārtus, izšķīra mača likteni un izņirgājās pār vicečempioniem ar rezultātu 5:1.

Vispirms 61. minūtē Kavani pēc Di Marijas piespēles uzreiz ar pirmo pieskārienu trāpīja tālajā stūrī (3:1), 76. minūtē Ibrahimovičs pēc izcilas māņkustības nopelnīja apšaubāmu pendeli, kuru pats realizēja (4:1), bet kompensācijas laikā PSG pēc pretinieku stūra sitiena aizskrēja pretuzbrukumā un uz maiņu iznākušais Lukašs Moura pēc Di Marijas piespēles spēcīgi sita zem vārtu pārliktņa.

Lorāna Blāna vadītais PSG turpināja uguņot un savu pārsvaru pār tuvākajām sekotājām "Angers" un "Monaco" palielināja līdz 17 punktiem, savukārt pamatīgā sagrāve vēl vairāk atlaišanai pietuvināja Lionas "Olympique" galveno treneri Ibēru Furnjē. L'Equipe kā iespējamos kandidātus uz Furnjē krēslu min bijušo Menhengladbahas "Borussia" vadītāju Lisjēnu Favru, kā arī brazīlieti Leonardu, kura pēdējā pieturvieta bija PSG.

Nantes - Toulouse 1:1 (0:0) Sala 86' – Pešičs 53'
Monaco – St.-Etienne 1:0 (0:0) Fabinju 82'(11m)
Marseille - Gazelec 1:1 (1:1) Bačuajī 38' – Zuā 19'(11m)
Angers - Bordeaux 1:1 (0:1) Tomā 83' – Rolans 40'
PSG - Lyon 5:1 (2:1) Ibrahimovičs 11'77'(11m) Orjē 17' Kavani 61' Moura 90'+1 – Ferī 24'