30.08.2014. 21:27
Šovakar plkst. 19:30 Anglijas Premjerlīgas trešajā kārtā tika aizvadīta viena no centrālajām spēlēm, kurā "Everton" savā "Goodison Park" stadionā uzņēma Londonas "Chelsea". Viesi jau trešajā minūtē bija izvirzījušies vadībā ar 2:0, tomēr ar to vārtu birums tikai sākās, jo Žuzē Mourinju vadītā komanda aizraujošā cīņā pieveica mājiniekus ar rezultātu 6:3.

"Everton" otro reizi pēc kārtas savā laukumā uzņem Londonas grandu. Pirms nedēļas "Arsenal" tikai galotnē izglābās no zaudējuma, tomēr šovakar pretinieks Liverpūles klubam bija nedaudz nopietnāks. "Chelsea" vairums speciālistu sauc par galveno turnīra titula pretendenti un to negaidīti ātri šovakar apliecināja Žuzē Mourinju komanda. Jau pirmajā uzbrukumā Sesks Fabregass ar teicamu piespēli izvirzīja vienu pret vārtiem Djēgu Koštu, kurš guva vārtus trešajā Premjerlīgas spēlē pēc kārtas(0:1). Parasti tik agresīvi uzbrukumā cīņas savu skatītāju priekšā uzsāk "Everton", bet šoreiz Roberto Martinesa vīri tika šokēti paši. Turklāt divas reizes, jo trešajā minūtē Broņislavs Ivanovičs nokļuva viens pret vārtiem un arī pārliecinoši pārspēja Timu Hovardu (0:2). Atkārtojumā gan izskatījās, ka līnijtiesnesis nav pamanījis nelielu aizmugures stāvokli vārtu guvējam.

Daudzas komandas pēc šāda sākuma salūztu, bet nejau "Everton"! 16. minūtē, pēc stūra sitiena, Romelu Lukaku ar galvu raidīja bumbu pret vārtu pārliktni, bet Silvēna Destēna raidījums vārtos netika ieskaitīts dēļ aizmugures. Jāatzīst, ka viesi ļoti prasmīgi un organizēti pirmajā puslaikā aizsargājās pret mājinieku azartiskajiem uzbrukumiem, neļaujot Martinesa vadītajai komandai ilgstoši pārņemt savā rīcībā bumbas kontroli. Tomēr laukuma saimniekiem izdevās pirmā puslaika izskaņā iepriecināt savus līdzjutējus, kad pēc Sīmusa Koulmena centrējuma Kevins Miralass netverami raidīja bumbu Tibo Kurtuā sargāto vārtu kreisajā stūrī (1:2). Līdz ar to pilnvērtīga intriga cīņā tika atgriezta.

Tieši tas ko futbola līdzjutēji gaidīja 15 minūtes - pēc pārtraukuma "Everton" metās uzbrukumos un izmantoja agresīvu, augstu presingu, dažkārt iedzenot viesu aizsardzības spēlētājus bezizejā. Šāda riskanta spēle protams nozīmēja arī robus aizsardzībā, ko 52. minūtē gandrīz izmantoja "Chelsea", bet Koštas duelī ar Hovardu šoreiz pārāks bija vārtsargs. Lieliskākie notikumi mačā izrādījās tikai vēl priekšā! 67. minūtē Fabregass apmānīja aizsargus un izrāvās pa kreiso malu, kur viņa piespēlētajai bumbai pieskārās Koulmans un neveiksmīgi raidīja to savos vārtos (1:3). Košta izraisīja nelielas domstarpības ar Hovardu, acīmredzot cenšoties beidzot morāli sagraut pretiniekus. Ne šoreiz, jo liverpūlieši uzreiz atgrieza vienu vārtu deficītu, kad pēc teicamas Eidena Makgīdija piespēles Stīvens Neismits raidīja bumbu tīklā (2:3).

Atliek vien turpināt aprakstīt vārtu guvumus, jo 74. minūtē Nemanja Matičs ar perfektu šāvienu triec bumbu labajā vārtu stūrī (2:4). Laukuma saimnieki neatpaliek un uz maiņu iznākušais Semjuels Eto'o pēc divām minūtēm gūst trešos vārtus "Everton" labā, pēc centrējuma ar galvu raidot bumbu kreisajā stūrī (3:4). Nākamais uzbrukums un kārtējie vārti - londonieši izspēlē sieniņu, kuru rezultatīvi noslēdz Ramiress (3:5). Diemžēl Martinesa komandas pakaļdzīšanās cieta neveiksmi dažas minūtes vēlāk, kad Miralass no teicamas pozīcijas raidīja bumbu nevis labajā stūrī, bet pa vārtu stabu. Toties punktu neticami rezultatīvajai cīņai pielika Košta, kurš 90. minūtē bez problēmām apspēlēja aizsargu ar vārtsargu, uzstādot beigu rezultātu aizraujošai uzvarai ar 6:3.

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
30.08. 14:45 Burnley - Man United 0:0
30.08. 17:00 Man City - Stoke 0:1 (0:0) Diufs 58'
30.08. 17:00 Newcastle - Crystal Palace 3:3 (1:1) Janmāts 37' Ārons 74' Viljamsons 88' - Geils 1' Pančons 48' Zā 90'
30.08. 17:00 QPR - Sunderland 1:0 (1:0) Ostins 45'
30.08. 17:00 Swansea - West Brom 3:0 (2:0) Daiers 2'71' Rutledžs 24'
30.08. 17:00 West Ham - Southampton 1:3 (1:1) Noubls 27' - Šnaiderlins 45'68' Pelle 83'
30.08. 19:30 Everton - Chelsea 3:6 (1:2) Miralass 45' Neismits 69' Eto'o 76' - Košta 1'90' Ivanovičs 3' Koulmans 67'(s.v.) Matičs 74' Ramiress 77'
31.08. 15:30 Aston Villa - Hull
31.08. 15:30 Tottenham - Liverpool
31.08. 18:00 Leicester - Arsenal