18.05.2013. 22:38

Nacionālas hokeja līgas izslēgšanas spēļu otrajā kārtā neizšķirtu sērijā (1:1) panākusi Detroitas "Red Wings", kura ar 4:1 pieveikusi regulārās sezonas uzvarētāju Čikāgas "Blackhawks". "Red Wings" hokejisti šajā mačā savus pretiniekus pārliecinoši pārspēja ātruma ziņā, un tikai veiksme glāba "Blackhawks" no piekto un sesto vārtu zaudējumiem.

Sērijas pirmajā spēlē uzvaru bija svinējusi „Blackhawks” vienība, kura šajā duelī arī ir nešaubīga favorīte, ko pierādīja arī sērijas otrā mača sākumā, liekot pamatīgi pasvīst „Red Wings” vārtsargam Džimijam Hovardam. Tiesa, čikāgieši vienreiz arī iekrita pretuzbrukumā, kad Korijs Emertons izgāja viens pret citu Koriju, „Blackhawks”vārtsargu Kroufordu. Kroufords izrādījās pārāks, bet nedaudz vēlāk 15. minūtē Patriks Keins noslēdza „Blackhawks” ātro uzbrukumu, atklājot mača rezultātu (1:0).

„Red Wings” pirmajā periodā izlīdzināt rezultātu nespēja, lai arī bija tam ļoti tuvu vairākumā, kad ripa trāpīja pa vārtu stabiņu. Savukārt otrajā periodā detroitieši jau izskatījās daudz pārliecinošāk un pārspēja savus pretiniekus arī ātruma ziņā. Tas ļāva vispirms 23. minūtē Damjēnam Bruneram rezultātu izlīdzināt, kad viņš mainīja aizsarga Kindla mestās ripas virzienu, bet 37. minūtē cits aizsargs, Brendans Smits, jau izvirzīja „Red Wings” vaībā (2:1). Lielākie nopelni šajā vārtu guvumā gan pienākas zviedram Henrikam Seterberjam, kurš izveidoja ātro uzbrukumu un atdeva precīzu piespēli tukšu vārtu priekšā esošajam Smitam.

Otrajā periodā Detroitas komanda laukumā bija izteikti pārāka par Prezidenta kausa ieguvējiem, turklāt vairākas reizes tikai Krouforda lieliskā darbība vārtos glāba ”Blackhawks” no vārtu zaudējuma. Nekas daudz nemainījās arī trešā perioda pirmajā pusē, un zviedru uzbrucējs Franzens pēc divu savu tautiešu piespēlēm (Ēriksona un Kronvala) ātrajā uzbrukumā panāca jau 3:1. Pēc piecām minūtēm zviedru stafetes kociņu atkal pārņēma Seterberjs, kurš uzvarēja iemetienā savā zonā, pats savāca ripu un izdarīja rezultatīvu piespēli somam Valteri Filipulam, kurš ar elegantu metienu panāca jau 4:1.

„Blackhawks” centieni gūt otros vārtus un atgriezt kaut niecīgāko intrigu spēlē nekādus panākumus nenesa, gluži otrādi, divas minūtes pirms pamatlaika beigām „Red Wings” vēlreiz trāpīja pa vārtu stabiņu, bet nedaudz vēlāk noslēdza maču ar pārliecinošu uzvaru 4:1.

Līdz ar to rezultāts sērijā kļuvis 1:1, un nākamās divas spēles jau tiks aizvadīts Detroitā.

Vārti: 14:05 Keins (Handzušs, Šarps) (1:0) 22:40 Bruners (Kindls, Andešons) (1:1) 36:08 Smits (Seterberjs, Klīrijs) (1:2) 47:19 Franzens (Ēriksons, Kronvals) (1:3) 52:03 Filipula (Seterberjs) (1:4)Metieni: 20:30Soda minūtes: 10:6Vārtsargi : Korijs Kroufords – Džimijs Hovards