05.01.2017. 21:43

Ceturtdien sportisti mēroja 416 km garu ceturto ātrumposmu, cīnoties vairāk nekā 3000 metru augstumā virs jūras līmeņa. Ceļā no Žužujas uz Tupicu tika šķērsota Argentīnas un Bolīvijas robeža.

Bijušais motociklu klases uzvarētājs Sirils Desprē ("Peugeot") šodien kļuva par posma uzvarētāju vieglo auto kategorijā, kas reizē viņam ļāva pacelties uz līderpozīciju kopvērtējumā. Līdzšinējo rallija līderi Sebastjēnu Lēbu ("Peugeot") piemeklēja ķibele ar auto un viņš uz kādu laiku bija spiests apstāties, tomēr finišēja, zaudējot 22 minūtes, kas ļauj saglabāt cerības uz uzvaru. Arī Karlosam Sainsam ("Peugeot") diena neizdevusies - viņš apmeta kūleni un palika iestrēdzis trasē.

Kopvērtējumā Desprē šobrīd ir četru minūšu pārsvars pār Stefanu Petranselu ("Peugeot"), uz trešo vietu pacēlies Miko Hirvonens ("Mini"), kurš atpaliek piecas minūtes, bet turpat aizmugurē ceturtajā vietā seko Lēbs.

Jau vēstīts, ka pēc trešajā posmā piedzīvotajām problēmām no sacensībām izstājies Nasers Al-Atija ("Toyota"), kurš bija viens no favorītiem uz uzvaru. Tāpat izstājies lietuvietis Benedikts Vanags ("Toyota"), kurš pirms tam atradās pirmajā divdesmitniekā, bet trešajā posmā saskārās ar tehniskām problēmām.

Motociklu klasē neveiksmi šodien piedzīvoja 2016. gada uzvarētājs Tobijs Praiss ("KTM"), kurš piedzīvoja kritienu un lauza kreisās kājas augšstilbu. No notikuma vietas sportists tika evakuēts ar helikopteru un sacīkstes viņam beigušās.

Ātrumposmā uzvarēja Matiass Valkners ("KTM"), kurš tādā veidā kopvērtējumā no 11. pozīcijas pacēlies uz ceturto. Tikmēr līdera godu nosargājis Žoans Bareda ("Honda"), kurš posmā bija otrais un pašlaik ir jau 22 minūtes priekšā Pablo Kvintanillam ("Husqvarna"), bet vēl pēc divām minūtēm seko Sems Sanderlends ("KTM").

Visi rezultāti: General ranking stage 4 car page :Dakar

Marokā tikmēr turpinās "Africa Eco Race" rallijs, kur šodien arī tika veikts ceturtais posms, sportistiem veicot 409 km. Uzvarējis līdz šim notikušajos trīs posmos, vieglo auto klases līderis Vladimirs Vasiļjevs ("Mini") šoreiz ierindojās otrajā vietā, bet uzvarēja Tjerī Maņaldi ("Ford"). Kopvērtējumā gan Vasiļjevam 27 minūšu pārsvars pār Maņaldi, bet uz trešo vietu pacēlies Paskāls Tomasē ("Optimus MD"). Smago auto klasē aizvien vadībā Andrejs Karginovs ("Kamaz"). Motociklu atkal ātrākais bija Gevs Tedijs Sella ("KTM"), kurš līdz ar to pārsvaru pār tuvāko sekotāju Paolo Ceci ("Honda") palielinājis līdz vairāk nekā stundai.

Rezultāti: Classements

Informācija tiks papildināta...Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties