18.04.2014. 20:21
Austrijā uzsākta tiesas prāva pret desmit futbolistiem, kuri tiek apsūdzēti organizēta kriminālā grupējuma veidošanā, kurš nodarbojies ar maču rezultātu nelikumīgu ietekmēšanu. Apsūdzības rīcībā ir pierādījumi par 18 spēļu rezultātu ietekmēšanu.

Apsūdzība norāda, ka Sanels Kuljičs, Dominiks Taboga un Johanness Lamprehts (visi bijušie Austrijas futbolisti) izveidojuši kriminālu organizāciju, kura laika periodā no 2004. līdz 2013. gadam mēģinājusi ietekmēt 18 vietējās līgas maču rezultātus. Tas darīts ar mērķi, lai izdarītu likmes totalizatoru kantoros, un apsūdzība vēsta, ka šīs likmes sasniegušas pat 300 tūkstošus eiro uz vienu maču.

Šīs organizācijas mēŗķu zona bija Austrijas pirmā un otrā divīzija, un augstāk minētie futbolisti, kuri jau noslēguši savas spēlētāju karjeras, centušies uzpirkt citus spēlētājus, lai tie piekristu viņu "spēles plānam", Minēts, ka viņi piedāvājuši no septiņiem līdz 40 tūkstošiem eiro par vienu spēli. Trīs no šīm spēlēm notikušas šajā sezonā, un kā iesaistītie klubi tiek minēti „Groedig” un „Kapfenberg”, kuros savulaik spēlēja Taboga.

Papildus Kuljičam, Tabogam, kuram jau piešķirta mūža diskvalifikācija par līdzīgiem pārkāpumiem, un Lamprehtam uz apsūdzēto sola stāsies vēl septiņi futbolisti, kuru vārdi pagaidām netiek atklāti, taču apsūdzība brīdina, ka izmeklēšana turpinās un līdzīgs liktenis draud vēl vismaz 15 cilvēkiem.

Taboga februārī saņēma mūža diskvalifikāciju no Austrijas Futbola federācijas pēc tam, kad atzinās, ka centies uzpirkt citus spēlētājus. Jau toreiz skandālā bija iejaukts arī Kuljiča vārds, kurš savulaik pat nospēlējis 20 spēles Austrijas izlasē, bet pēc Tabogas atzīšanās tika uz laiku aizturēts.

Izmantotie resursi:Players led Austrian soccer match-fixing | SBS...Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties