22.12.2017. 16:54

Kamaniņu sportā Latvijas izlase Soču olimpiskajās spēlēs ieguva divas bronzas medaļas. Uz goda pjedestāla kāpa gan Andra un Jura Šicu divnieks, gan jauktās stafetes komanda – brāļi Šici, Mārtiņš Rubenis un Elīza Tīruma. Par čempioniem kļuva vācieši, savukārt otro vietu ieņēma mājinieki krievi. Tomēr divi no komandas četriem dalībniekiem šodien diskvalificēti.

Par antidopinga noteikumu neievērošanu sodīts gan Alberts Demčenko, kurš ieguva sudrabu arī individuālajās sacensībās, gan Tatjana Ivanova, kura sieviešu konkurencē bija septītā. Līdz ar to Krievijas komanda diskvalificēta no jauktās stafetes, un sportistiem tiek atņemtas piešķirtās medaļas. Starptautiskā olimpiskā komiteja paziņojumā arī pavēstījusi, ka Starptautiskajai kamaniņu federācijai ir pienākums mainīt rezultātus.

Tādējādi Latvijas komanda varētu tikt kronēta par olimpisko vicečempioni, bet pirms tam jāsagaida oficiāls lēmums. Tas tiek gaidīts vēl vairākos ziemas sporta veidos, piemēram, skeletonā un bobslejā, kur mūsējie kļūtu par Soču čempioniem. Skaidrs, ka tas nenotiks tuvākajā laikā, jo Krievijas sportisti vērsušies arbitrāžas tiesā un lēmumu pārsūdzējuši.

Tāpat šodien diskvalifikācijas saņēmuši vēl deviņi sportisti no Krievijas, kuriem uz mūžu aizliegts piedalīties olimpiskajās spēlēs: ātrslidotāji Ivans Skobrevs un Artjoms Kuzņecovs, slēpotāji Ņikita Krjukovs, Aleksandrs Bezsmertņiks un Natālija Matvejeva, bobslejisti Ludmila Udobkina un Maksims Belugins, kā arī hokejistes Tatjana Burina un Anna Ščukina.

Izmantotie resursi:https://www.olympic.org/news/ioc-sa...A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties