30.01.2015. 19:25
Pēc rupjas kanādiešu vārtsarga Džefa Delorjē kļūdas Latvijas klubs Rīgas «Dinamo», turpinot Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta noslēdzošo mājas spēļu sēriju, piektdien ar 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) zaudēja Horvātijas komandai Zagrebas «Medveščak», kas ir viens no rīdzinieku sekotājiem cīņā par vietu Gagarina kausa izcīņas turnīrā.

• «Dinamo» uzbrucējs Bičevskis diskvalificēts uz divām spēlēm šodien
  • Rīgas «Dinamo» uzvar «Atlant» un ielaužas «play off» zonā! 2015. g. 28. janvāris

Rīdzinieki pēc šī zaudējuma pameta pirmo astoņnieku un noslīdēja uz devīto vietu KHL Rietumu konferences turnīra tabulā. Septītajā vietā ar 71 punktu 50 spēlēs ir HK «Soči», astotajā ar 70 punktiem 51 spēlē - Ņižņijnovgorodas «Torpedo», bet «Dinamo» ir 68 punkti 52 spēlēs. Tikpat punktu 52 spēlēs ir Podoļskas «Vitjaz», kam ir mazāk gūto uzvaru, kādēļ šī komanda ir zemāk.

Vārtus «Dinamo» labā guva Miks Indrašis trešā perioda sākumā ar metienu vārtu stūrī. Pirms tam otrās trešdaļas sākumā Patriks Bjorkstrands «Medveščak» labā realizēja skaitlisko vairākjumu.

Nepilnas sešas minūtes pirms pamatlaika beigām ļoti rupju kļūdu pieļāva Delorjē, kurš, atrazdamies aiz vārtiem, izdarīja precīzu piespēli pretiniekam, un Bils Tomass guva uzvaras vārtus.

Vārtu guvēji: 1:0 Patriks Bjorkstrands, (Raits, Leino) (21:18, vair.), 1:1 Miks Indrašis (Dārziņš, Vilsons) (43:48), 2:1 Bils Tomass (54:15).

Metieni: 24 - 20

Soda minūtes: 4 - 20

Rīgas «Dinamo» sastāvs mačam ar «Medveščak»

Vārtsargi: #36 Delorjē (#38 Sedlāčeks);

Aizsargi: #9 Kr.Rēdlihs - #44 Cibuļskis, #5 Genovejs - #68 Jurčina, #11 Sotnieks - #23 Jerofejevs, #28 Grīnbergs;

Uzbrucēji: #71 Bukarts - #55 Videls - #19 M.Rēdlihs, #10 Dārziņš (K) - #16 Vilsons - #70 Indrašis, #87 Meija - #25 Džeriņš - #13 Skvorcovs, #17 Saulietis - #89 Troters - #47 Cipulis.

Abas komandas dodas laukumā. Tiek atskaņotas Latvijas un Horvātijas himnas.

Cīņa sākusies.

Pirmās trīs minūtes aizritējušas ļoti piesardzīgi. Abas komandas darbojās no aizsardzības.

Ar aktīvu spēli M.Rēdlihs nopelna vairākumu rīdziniekiem.

Skaitliskajā pārsvarā Rīgas «Dinamo» neizdara nevienu metienu pa sāncenša vārtiem.

Džeriņš kļūdās ar piespēli un labā pozīcijā nonāk viesu uzbrucējs Leino. Taču Sedlāčeku pārspēt neizdodas.

Vēl viens noraidījums viesiem. Uz noraidīto soliņa nonāk Perkovičs.

Rīdziniekiem šodien neveicas ar piespēļu kvalitāti. Vairākums atkal neizmantots.

Dženoveja zaudētā divcīņa noved pie «Medveščak» bīstama momenta.

Trīs minūtes līdz pirmās trešdaļas izskaņai.

Jāatzīst, ka nomināls pārsvars šajā periodā pieder Arta Ābola padotajiem.

Pirmā trešdaļa noslēgusies. Rezultāts neizšķirts - 0:0.

Komandas atgriežas laukumā. Spēle atsākusies.

Drausmīgu kļūdu pieļauj Krišjānis Rēdlihs, pazaudējot ripu savā zonā. Par laimi viesu šo dāvanu neizmanto. K.Rēdlihs nopelna divu minūšu sodu.

1:0 vārti! Bjorkstrands vairākumā izlaužas starp diviem rīdzinieku spēlētājie un raida ripu caur Delorjē kājsargiem.

Viesu uzņem apgriezienus un izdara kārtējo bīstamu metienu pa «Dinamo» vārtiem.

Labu saspēli nodemonstrē otrais (Dārziņš - Vilsons - Indrašis) uzbrucēju trio. Tomēr vārtus gūts neizdodas.

Aizritējušas otrā perioda pirmās desmit minūtes.

Santpjērs klupina Cipuli un dodas uz sodīto soliņu. Rīdziniekiem vairākums.

Diemžēl jau trešo skaitlisko vairākumu neizdodas izmantot.

Leino saņem sodu par sitienu galvā. Vēl viens noraidījums «Medveščak».

Arī ceturto vairākumu rīdzinieki neizmanto. Tomēr bija dažas ļoti labas iespējas izlīdzināt pārsvaru.

Bukartam neizdodas iedzīt ripu tukšos vārtos. Labu metienu pirms tam izdarīja M.Rēdlihs.

Otrā trešdaļa noslēgusies.

Sākusies izšķirošā trešdaļa.

Bīstami met viesi. Ripa atsita pret Delorje nūju un vārtu pārliktni.

1:1 vārti! Miks Indrašis no vārtu priekšas ar spēcīgu plaukstas metienu liek kapitulēt vārtsargam Hiteram.

«Dinamo» uzņem apgriezienus, izdarot vairākus vētrainus uzbrukumus uz «Medveščak» vārtiem.

Šobrīd abas komandas spēlē ļoti atklātu hokeju. Spēle norisinās ļoti augstos tempos.

«Dinamo» sakurina pamatīgu ugunskuru pie viesu vārtiem. Lieliski darbojās vārtsargs Hiters.

Leino un Vilsons nespēj kaut ko sadalīt. Komandas spēlēs pret četri.

2:1 vārti! Delorjē uz tukšiem vārtiem atdot piespēli Tomasam, kas gūst vārtus un izvirza mājiniekus vadībā.

Dārziņš nespēj raidīt ripu tukšos vārtos. Lielisku piespēli izdarīja Cibuļskis.

Pamatlaika pēdējā minūte.

Spēle noslēgusies!

Noslēdzošās mājas spēļu sērijas ievadā Rīgas «Dinamo» trešdien ar 3:1 uzvarēja latviešu uzbrucēja Roberta Jekimova pārstāvēto Mitišču «Atlant» vienību, kurā par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs, bet turpinājumā rīdzinieki svētdien spēkosies ar Bratislavas «Slovan», kā arī nākamajā nedēļā norisināsies mači ar Jekaterinburgas «Avtomobilist» un Čeļabinskas «Traktor».

Savukārt pēc tam pēdējie pieci regulārā čempionāta mači jau būs izbraukumā, turklāt vēl pa reizei būs jātiekas arī ar tiešajām konkurentēm «Medveščak», «Slovan» un «Atlant».