26.03.2015. 23:00
Huana Martina Del Potro kārtējā atgriešanās tenisā pēc plaukstas locītavas operācijas izvērtās neveiksmīga, ceturtdien Maiami "Masters 1000" turnīra 1. kārtā divos setos piekāpjoties Vasekam Pospišilam – 4:6, 6:7(7). Del Potro abos setos izgāza galotnes, izceļoties ar vairākām dubultkļūdām.

Vaseks Pospišils 1. setā atspēlēja piecas breikbumbas. Kanādas otrajam numuram piektajā geimā izdevās izglābties no 0:40 deficīta. Huanam Martinam Del Potro bija iespēja tikai pirmās breikbumbas izspēlē, taču argentīnietis netrāpīja laukumā ar sitienu pa līniju. Vēl divas breikbumbas šajā geimā Pospišils atspēlēja ar labām pirmajām servēm.

Agresīvāk spēlējušais Pospišils devītajā geimā servi noturēja no 15:40, bet pēc tam tika pie dāvanas. Del Potro pie rezultāta 4:5 nospēlēja drausmīgu serves geimu, paliekot tukšā. Huanam Martinam divas dubultkļūdas, bet pēc tam norāvās "forehand" sitiens – sets ar rezultātu 6:4 tādējādi tika Pospišilam.

Del Potro 2. seta pirmajā geimā sagaidīja dažas pretinieka kļūdas spēlē no gala līnijas, bet pēc tam ar veiksmes palīdzību realizēja breikbumbu – Pospišils svarīgā punkta izspēlē paslīdēja, nespējot bumbiņu dabūt pāri tīklam. Del Potro serves geimos jutās komfortabli līdz brīdim, kad viņam vajadzēja servēt par uzvaru setā. Nepiespiesto kļūdu un pirmās serves trūkuma kombinācija noveda pie Pospišila atspēlēšanās.

Del Potro otro iespēju uzvarēt 2. setā ieguva taibreikā, kad Pospišils ar "forehand" autu deva viņam minibreika pārsvaru. Del Potro atkal visu sabojāja ar dubultkļūdām! Pirmā viņam bija setbumbas izspēle pie rezultāta 6:4, bet otrā pie rezultāta 7:8, dodot pretiniekam otro mačbumbu. Pirmo Del Potro mirkli agrāk atspēlēja ar eisu.

Par Del Potro šā brīža gatavību vislabāk liecina viņa nespēja ar pilnu jaudu "backhand" izpildīt ar divām rokām, tā vietā izmantojot "slaisu", no kura šodienas mačā jēgas nebija. Tāda "slaisošana", sitot no neērtās puses, Del Potro bija ļoti raksturīga arī iepriekšējā reizē, kad viņš atgriezās pēc plaukstas locītavas operācijas. Del Potro šodien dubultkļūdu bija gandrīz tikpat daudz, cik tīri uzvarētu izspēļu – 7:8!

Del Potro ceturtdien bija pirmais mačs kopš 15. janvāra, kad viņš Sidnejas ceturtdaļfinālā divos taibreikos zaudēja Mihailam Kukuškinam. Sacensības Austrālijā Del Potro bija pirmais turnīrs kopš pagājušā gada februāra. Rangā uz 616. vietu noslīdējušais argentīnietis pērn nospēlēja tikai desmit mačus.