17.02.2016. 09:00
Kārtējais mēģinājums atgriezties tenisā pēc plaukstas locītavas operācijas ir Argentīnas tenisistam Huanam Martinam Del Potro. 2009. gada "US Open" čempions otrdienas vakarā Delrejbīčā veiksmīgi nospēlēja pirmo maču kopš pagājušā gada marta, ar 6:1, 6:4 pieveicot Denisu Kudlu.

Huans Martins Del Potro 2015. gadā nospēlēja tika četrus mačus, no kuriem pēdējais bija marta beigās Maiami "Masters 1000" turnīrā, kur zaudēts Vasekam Pospišilam. Argentīnas tenisistam pēc tam bija kārtējā plaukstas locītavas operācija, šoreiz bez spēlēšanas iztiekot gandrīz gadu. Pērn viņam bija pat divas operācijas – 20. janvārī un 18. jūnijā.

"Uzvarēt pirmajā mačā pēc 11 mēnešu pārtraukuma man ir dāvana. Ja spēšu izvairīties no veselības problēmām, varu atkal būt bīstams. Pirms mača biju uztraucies un ar nepacietību vēlējos redzēt, kā izskatīsies mana serve un "forehand". Par "backhand" – vēl strādāju, lai tiktu pie tāda sitiena, kas man ļautu cīnīties šajā līmenī," pēc atgriešanās spēles sacīja Del Potro.

Pirmais mačs pēc tik ilgas pauzes Del Potro ilga precīzi stundu, kuras laikā viņš pretiniekam breika iespējas nedeva (ar servi zaudēti tikai 10 punkti), bet pats abos setos jau pašā sākumā tika pie breika. Del Potro pirmās serves procents bija tikai 57%, toties ar pirmo servi uzvarēti 92% punktu (24/26). Del Potro finišēja ar pieciem reisiem un tikpat dubultkļūdām.

Del Potro ir 2011. gada Delrejbīčas čempions, toreiz šajā turnīrā uzvarot bez zaudētiem setiem. Arī tad situācija bija līdzīga, proti, Del Potro arī toreiz iepriekšējā gadā bija operācija. Huans Martins 2. kārtā tiksies ar Austrālijas tenisistu Džonu Patriku Smitu.

Delrejbīčas turnīrs jau 1. kārtā šķīries no pirmajiem trim numuriem. Ar trešo numuru izliktais pagājušā gada čempions Ivo Karlovičs zaudēja pirmdien, bet otrdien viņam pievienojās pirmie divi numuri – Kevins Andersons un Bernards Tomiks. Delrejbīčā dzīvojošais Andersons (2012. gada čempions) izstājās pēc zaudēta viena seta mačā pret Ostinu Krajičeku. Pagājušajā sezonā vienu nedēļu Top 10 pabijušais Andersons ceļgala savainojuma dēļ izstājās arī "Australian Open", tagad viņam ir problēmas ar plecu. DĀR pirmais numurs šogad uzvarējis tikai vienā spēlē (1-3).

Žilam Simonam Marseļas titula aizstāvēšana beidzās ar pamatīgu fiasko mačā pret Teimurazu Gabašvili– 6:3, 3:6, 6:7(7). Francūzis, kurš šajā turnīrā uzvarēja arī 2007. gadā, breika pārsvaru izlaida abos zaudētājos setos, turklāt pēdējā seta taibreikā arī nemācēja izmantot nevienu no trim mačbumbām un palīdzēja Krievijas tenisistam pārtraukt trīs zaudējumu sēriju.

Marseļas turnīrs otrdien zaudēja arī pagājušā gada otru finālistu Gaelu Monfīsu. Svētdien Roterdamas finālā spēlējušais Monfīss atteicās no 1. kārtas mača, kam bija jānotiek trešdien pret Kentānu Alisu. Monfīss paziņoja, ka labās kājas savainojuma dēļ nevar spēlēt.