07.06.2016. 17:00
Pirmo zālāja seguma maču trīs gadu laikā otrdien Štutgartē nospēlēja Huans Martins Del Potro, kurš "ATP World Tour 250" sacensību ievadā viegli ar 6:4, 6:2 pieveica Grigoru Dimitrovu.

Del Potro uz zālāja nebija spēlējis kopš 2013. gada Vimbldonas, kur pusfinālā piecos setos piekāpās Novakam Džokovičam. Savukārt Štutgartē viņš spēlē pirmoreiz kopš 2008. gada, kad kļuva par čempionu. Tolaik šis turnīrs notika uz māla seguma, bet kopš pagājušā gada tenisisti sacenšas uz zālāja.

Šodienas mačā pret Dimitrovu argentīnietis bija pārliecinoši labāks. Tiklīdz viņš devītajā geimā ieguva pirmo breiku, Dimitrova spēlē iestājās liels haoss – bulgārs 2. setā pie vārda tika vien tad, kad jau bija iedzinējos ar 0:4. Regulārā spēlēšana uz Del Potro "backhand" vēlamo rezultātu nedeva. Del Potro bija kļūdas no šīs puses, tiesa, viņš "backhand" varēja spēlēt ar divām rokām, tāpēc viegli ievainojams nebija.

Del Potro ar pirmo servi bija teju nevainojams (27/29) un pretiniekam šodien breika iespējas nedeva, Dimitrovu uzveicot trešo reizi tikpat cīņās. Dimitrovs cieta jau piekto zaudējumu pēc kārtas, šai sērijai sākoties maija pirmajā dienā skandalozajā Stambulas finālā pret Djego Švarcmanu. Dimitrovam tā ir garākā zaudējumu sērija kopš 2011. gada sākuma, kad viņam tikpat neveiksmes pēc kārtas bija no janvāra līdz martam.

Pērn Štutgartē uzvarēja Rafaels Nadals, kurš nebija plānojis aizstāvēt titulu un to arī nevarētu darīt, jo viņam ir plaukstas locītava savainojums, kura dēļ spānis izstājās no "French Open" un nākamajā nedēļā nevarēs piedalīties Londonas turnīrā. Par Vimbldonu vēl nav izlemts.

Kamēr Nadals šogad Štutgartē nespēlē, turnīram izdevās tikt pie citas lielas zvaigznes – Rodžera Federera. Šveicietis muguras savainojuma dēļ izlaida "French Open". Zālāja sezonai viņš esot gatavs un Štutgartes turnīru sāks no 2. kārtas, kur tiksies ar jauno amerikāņu talantu Teiloru Fricu. No 1. kārtas brīvi Top 4 izsētie tenisisti, bez Federera arī Marins Čiličs, Dominiks Tīms un Žils Simons.