16.09.2016. 21:00
Lielbritānijas tenisa līderis Endijs Marejs piektdien Glāzgovā cieta pirmo zaudējumu Deivisa kausā savā laukumā notikušā spēlē, neaudz vairāk nekā piecu stundu (5:07) ilgā cīņā piekāpjoties Huanam Martinam Del Potro – 4:6, 7:5, 7:6(5), 3:6, 4:6.

Abi tenisisti pēdējoreiz tikās augusta vidū Riodežaneiro, toreiz izspēlējot olimpisko finālu. Marejs līdz finālam tika ar mazāku enerģijas patēriņu, šo plusu spējot izmantot finālā un uzvarot četros setos. Šoreiz abi bija vienādā situācijā – gan vienam, gan otram pēdējais mačs bija "US Open" ceturtdaļfinālā.

Tas, ka abi meistari arī šodien noorganizēs ļoti ilgu spēli, bija nojaušams jau cīņas sākumā. Pirmā geima izspēlēšanai bija nepieciešamas deviņas minūtes. Briti Glāzgovā uzklājuši ļoti lēnu "hard" segumu, uz kura ir ļoti daudz garo izspēļu ar problēmām punktus pabeigt ātri.

Pēdējā setā labāks bija Del Potro, kuram breikbumba(s) bija trīs dažādos geimos, bet Marejam breika iespēju nebija. Endijs pirmo breikbumbu ar labu servi atspēlēja piektajā geimā. Divus geimus vēlāk pēc diviem Del Potro "forehand" uzrukumiem un Mareja "backhand" kļūdas skotam bija 0:40 deficīts. Pirmās divas breikbumbas atspēlētas viegli. Šķita, ka tiks novērsta arī trešā, taču Del Potro izcēlās ar lielisku apvedošo sitienu pa līniju.

Kad bija nospēlētas precīzi piecas stundas, vēl viens Del Potro apvedošais sitiens viņam pie rezultāta 5:3 deva breikbumbu, kas bija mačbumbas vērtībā. Marejam eiss, pēc tam vēl divas lieliskas pirmās serves ļāva nosargāt servi. Del Potro nākamajā geimā viegli izservēja maču. Marejs ar 35 eisiem sadragāja savu iepriekšējo rekordu, kas bija 26 eisi 2005. gadā piecos setos "US Open" zaudētajā mačā Arno Klemānam.

Plaukstas locītavu savainojumu nomocītais Del Potro Deivisa kausā vienspēlēs nebija piedalījies kopš 2012. gada un piektdien Glāzgovā paveica ko tādu, kas nevienam līdz šim nebija izdevies – Mareju šajā turnīrā pieveica uz seguma, kas nav māls, kā arī kļuva par pirmo tenisistu, kurš viņu pieveicis Mareja mājās. Endijam tas ir tikai trešais (29-3) zaudējums izlases sastāvā. Pirmie divi bija uz māla – 2005. gadā Stenam Vavrinkam un 2014. gadā Fabio Foņīni.

Del Potro Mareju spēja uzveikt tikai trešo reizi deviņos mačos. Šodien gūtā uzvara viņam ļāva pārtraukt septiņu zaudējumu sēriju piecu setu mačos! Pēdējā uzvara viņam tādā spēlē bija 2010. gadā "Australian Open" pret Džeimsu Bleiku (10:8 piektajā setā). Del Potro bilance piecu setu mačos arvien negatīva: 5-9, bet Marejam tagad ir 23-9, zaudējot divus pēc kārtas. Pēdējais bija pavisam nesen "US Open" pret Kei Nišikori. Deivisa kausā viņš līdz šodienai piecu setu cīņās bija perfekts (3-0).

Čempionus britus otrajā vienspēlē pārstāvēs Kails Edmunds, kuram duelis ar Gvido Pelju. Otrajā pusfinālā, kas notiek Zadarā (arī "hard" segums telpās), pēc pirmajām divām spēlēm ir neizšķirts 1-1. Rišārs Gaskē trīs setos pieveica Bornu Čoriču, bet Marins Čiličs četros apspēlēja Luku Puiji. Francija Horvātijā spēlē bez valsts pirmajiem diviem numuriem, jo ceļgala savainojumu dēļ viesiem palīdzēt nevar Gaels Monfīss un Žo-Vilfrīds Tsonga.