31.05.2013. 17:55

Apbrīnojamā veidā "French Open" dubultspēļu turnīra 2. kārtu šodien sasniegusi Līga Dekmeijere. Spēlējot pārī ar vācieti Monu Bārtelu, viņa spēja atgūties no 3:6, 0:4 un trīs setos ar 3:6, 6:4, 6:3 uzveikt Austrālijas pāri Ešlija Bārtija un Keisija Delakva.

Pirms 10 dienām savu 30. dzimšanas dienu nosvinējusī Dekmeijere "French Open" spēlē piekto reizi. Labāko rezultātu Līga sasniedza pērn, kad kopā ar Tamarīni Tanasugarnu tika līdz 3. kārtai. Divreiz uzvarēts viens mačs, bet vienreiz zaudējums 1. kārtā.

Dubultspēļu ranga 65. vietā esošas Dekmeijeres pāriniece ir vāciete Mona Bārtela, kurai pāru rangā 113. vieta. Latvijas un Vācijas tenisistu pirmās pretinieces bija austrālietes Keisija Delavka (WTA 29.) un Ešlija Bārtija (WTA 37.). Viņas janvārī sensacionāli ar "wild card" tika līdz "Australian Open" finālam, kurā zaudēja Robertai Vinči un Sārai Erani. Lietus un Bārtijas noslogojuma dēļ vienspēlēs Dekmeijerei līdz savai pirmajai spēlei bija jāgaida līdz pat piektdienai.

Pirmās pie breika tika Dekmeijere ar Bārtelu, izvirzoties vadībā ar 3:2. Turpinājums bija nelāgs – Līga ar Monu zaudēja astoņus geimus pēc kārtas un nokļuva iedzinējos ar 3:6, 0:4. Jau šķita, ka mačs tūlīt būs galā ar sagrāvi, taču notika brīnums – Dekmeijere ar pārinieci spēja likvidēt lielo deficītu, uzvarot sešos geimos pēc kārtas un paņemot otro setu – 6:4! Arī trešajā setā Dekmeijere un Bārtela bija spiestas atspēlēties, divreiz atgūstot breiku un visā mačā triumfējot ar 3:6, 6:4, 6:3.

Sasniedzot 2. kārtu, Līga aizstāvējusi piecus no pirms gada izcīnītajiem 160 punktiem, kā arī nopelnījusi 4000 eiro. Dekmeijeres un Bārtelas nākamās pretinieces būs amerikāniete Vanja Kinga un Rumānijas tenisiste Monika Nikulesku. Kinga 2010. gadā kopā ar Jaroslavu Švedovu uzvarēja Vimbldonā un "US Open", bet gadu vēlāk Parīzē spēlēja pusfinālā. Tikmēr Nikulesku kontā ir divi "Grand Slam" ceturtdaļfināli (Melburna un Parīze).

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa