09.04.2015. 11:42
Latvijas čempioni jauniešu grupā (16-18 g.) Everts Gulbis un Elīna Kalvāne joprojām atrodas labāko desmitniekā Pasaules sporta deju federācijas (WDSF) reitingā Latīņamerikas (LA) dejās, no 980 jauniešu pāriem ieņemot 9.vietu, bet pieaugušo grupā 10 deju programmā Marts Puniņš un Dana Jākobsone ir astoņpadsmitie. Savukārt Standartdejās Edgars Līnis un Elīza Ancāne vairāk kā 2000 pāru konkurencē atrodas 31.vietā, informē Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis. Gada pirmajā pusē par kopā nedejošanu paziņoja pasaules reitinga 9.pāris LA dejās pieaugušajiem Marts Smolko un Viktorija Puhovika, taču Latvijai tik un tā viena top10 vieta ir saglabājusies. Jauniešu grupā Everts Gulbis ar Elīnu Kalvāni jau trešo mēnesī ir starp labākajiem desmit LA deju pāriem savā vecumā nepilna tūkstoša pāru konkurencē, ar 1424 punktiem ieņemot devīto pozīciju un tikai par 60 punktiem atpaliekot no sestās vietas. Līdz marta vidum arī Standartdejās (ST) viņi atradās desmitniekā, bet šobrīd ar 1407 punktiem ieņem 12.vietu, tikai trīspadsmit punktiem pietrūkstot līdz 10.vietai. Netālu no viņiem ir vēl divi Latvijas pāri – 19.vietā Iļja Davidovs/Katrīna Klapere (1181 punkts) un 23.vietā Lauris Paegle/Jeļizaveta Rukosujeva (1150 punkti).Pieaugušajiem ST dejās pēc diviem veiksmīgiem turnīriem februārī Itālijā un Maltā līderpozīcijās no mūsu pāriem nostabilizējušies Edgars Līnis un Elīza Ancāne, kuri ar 2410 punktiem ieņem 31.vietu no 2169 pāriem, bet 179 punkti mazāk nekā viņiem un sešas pozīcijas zemāk atrodas Kārlis Treijs un Anastasija Krivošejeva. Iepriekšējiem līderiem un šā gada čempionāta uzvarētājiem Andrejam Rogovenko un Annai Vorončukai pēdējos četros mēnešos nav izdevies uzrādīt ļoti labus rezultātus pasaules reitinga turnīros, tāpēc viņi ir noslīdējuši pāris pozīcijas zemāk un atrodas 41.vietā (2094 punkti). Tikmēr aiz Krievijas un Vācijas pāra 3. un 4.vietā ir divi Lietuvas dueti Evaldas Sodeika/Ieva Zukauskaite un Vaidotas Lacītis/Veronika Golodņeva.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Desmit deju programmā (ST dejas + LA dejas) ir mazāka konkurence nekā individuālajās programmās, jo tur reitingā ir virs 230 pāriem. Viņu vidū Marts Puniņš un Dana Jākobsone ieņem 17.vietu, un viņi ir vienīgie no Latvijas, kas ir iekļuvuši simtniekā.

LA dejās mums pēdējos trīs gadus ir bijusi līdzīga situācija kā tenisā, proti, pasaules ranga augšgalā atradās tikai viens no mūsējiem, bet pārējie ieņem daudz tālākas pozīcijas. Līdz ar to pēc Smolko/Puhovikas izjukšanas šobrīd neviens no Latvijas pāriem vairāk nekā 3200 pāru konkurencē nav starp labākajiem simtu piecdesmit. Starp citu, tieši LA dejās mums līdz šim ir bijušas visvairāk augstās vietas pasaules reitingā, jo labāko divdesmitniekā savulaik ir iekļuvuši arī Vjačeslavs Višņakovs/Terēze Kižlo, Jevgēņijs Suvorovs/Tīna Bazokina (arī ar Ņinu Bezzubovu), Ojārs Bācis/Santa Lodiņa, Vitālijs Poļikarpovs/Agita Baranovska. ZAAO, SIA, Viļakas novads ZAAO, SIA, Viļakas novads Viļaka, Viļakas n.
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties