27.10.2016. 08:13

2014. gada trešais numurs Džoels Embīds izlaida gan visu pagājušo, gan aizpagājušo NBA sezonu, un pēc vairākām traumām tikai šonakt pienāca laiks viņa debijai šajā līgā. Spēlē pret „Thunder” Embīds 22 minūtēs sameta 20 punktus, kamēr horvāts Dario Šaričs guva piecus punktus. Arī Šaričs ir pirms diviem gadiem draftēts, taču NBA līdz šim nespēlēja, jo pārstāvēja Turcijas „Anadolu Efes”.

Līgas pēdējo gadu vājākā komanda „76ers” savā laukumā prata sarūpēt grūtus mirkļus „Thunder” un vēl trīs minūtes pirms beigām atradās pāris punktu vadībā. Tikt galā ar Raselu Vestbruku un Oklahomas komandu tomēr neizdevās, un „Thunder” uzvarēja ar 103:97. Vestbruks sameta 32 punktus, un viņam pietrūka vienas piespēles līdz „triple-double” (32+12+9). Vestbruks turklāt arī izcēlās ar interesantu reakciju uz kāda pavecāka vietējā līdzjutēja agresīvajiem žestiem (video raksta noslēgumā), vienkārši pavaicājot tiesnesim, vai tāda rīcība ir pieļaujama. Pieļaujama tā nebija, un "76ers" līdzjutējs tika izvadīts ārā no arēnas.

„Pelicans” savā laukumā neprata pieveikt „Nuggets” (102:107), bet Denveras komanda neprata ierobežot „Pelicans” līderi Entoniju Deivisu. Viņš trāpīja 17 no 34 metieniem no spēles, kopā savācot 50 punktus, kā arī tika pie 16 atlēkušajām bumbām, septiņām pārtvertām piespēlēm un četriem blokiem.

Individuāli iespaidīga nakts arī Demāram Derouzanam „Raptors” sastāvā, gūstot 40 punktus, taču atšķirībā no Deivisa un „Pelicans” viņa sniegums ļāva uzvarēt sezonas pirmajā spēlē. Toronto ar 109:91 pārliecinoši pieveica „Pistons”, un savu artavu ieguldīja arī lietuviešu centrs Jons Valančūns ar 32 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām.

Els Horfords Bostonā debitēja ar 11 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm, kamēr Aizeja Tomass salādēja 25 punktus uzvarā pār „Nets” ar 122:117. Savukārt sezonas pirmajā pagarinājumā „Pacers” apspēlēja Dalasu (130:121). Indiāna bija tuvu uzvarai jau pamatlaikā, bet bijušā „Warriors” uzbrucēja Herisona Bārnsa tālmetiens divas sekundes pirms beigām panāca neizšķirtu. Papildlaikā „Pacers” ar Pola Džordža (25 punkti) un Mailza Tērnera (30+16) pūlēm gan uzvarēja pārliecinoši.

Losandželosā notika divu treneru debija – Lūks Voltons aizvadīja pirmo spēli pie „Lakers” stūres, uzsākot ēru bez Kobes Braienta sastāvā, kamēr Maiks D`Antoni sāka savu laiku „Rockets” vienībā. D`Antoni jau iepriekš bija uzsvēris, ka savā komandā redz Džeimsu Hārdenu kā saspēles vadītāja, un tas redzams vēl jo izteiktāk Patrika Beverlija nespēlēšanas dēļ. Hārdens pirmo puslaiku pabeidza ar veselām 14 (!) rezultatīvām piespēlēm, kamēr „Rockets” rezultatīvā spēlē bija vadībā ar 71:63.

Otrajā puslaikā lieliski spēlēja „Lakers” aizsargs Džordans Klārksons, savācot 23 punktus otrajā puslaikā (kopā mačā 25). D`Andželo Raselam 20 punkti, bet Brendons Ingrems debitēja ar deviņiem punktiem 24 minūtēs. „Lakers” krietni sekmīgāk aizvadīja mača izskaņu un uzvarēja ar 120:114. Milzīga atšķirība no pirmā puslaika bija Hārdena ierobežošanā – viņš maču pabeidza ar 34 punktiem un 17 piespēlēm (personiskais rekords), bet tikai trīs no tām paveiktas otrajā puslaikā. Tāpat nekur pazudušas nebija Hjūstonas un Hārdena paviršības aizsardzībā.

— WORLDSTARHIPHOP (@WORLDSTAR) October 27, 2016 Izmantotie resursi: NBA.com: Promo