27.11.2015. 21:00
Piektdien Ģentē startēja Deivisa kausa fināls starp Beļģiju un Lielbritāniju. Pēc pirmās dienas ir gaidītais neizšķirts, jo pa punktam savai komandai nodrošināja pirmie numuri Davids Gofāns un Endijs Marejs. Mājiniekiem pirmā punkta iegūšana nāca ļoti smagā cīņā, jo Gofānam vajadzēja piecus setus un pirmoreiz karjerā atspēlēties no 0-2, lai uzveiktu Kailu Edmundu.

Fināls sākās ar 12 minūšu ilgu geimu 20 gadus vecā britu debitanta Kaila Edmunda un Beļģijas pirmā numura Davida Gofāna cīņā. Ar servēm atspēlējot divas breikbumbas, Edmundam izdevās uzvarēt savā pašā pirmajā geimā, spēlējot izlases sastāvā. Un arī 1. seta turpinājums Kailam bija lielisks.

Graujoši spēlējot uzbrukumā, viņš Gofānam piedāvāja tādu tempu, kādam beļģis nebija gatavs. Davids divreiz pēc kārtas zaudēja servi, turklāt otrajā gadījumā tas notika, esot vadībā ar 40:15. Edmunds iespaidīgi uzbruka, bet Gofāns nespēja atbildēt pietiekami precīzi, bieži trāpot tīklā vai autā.

Daudz netrūka, lai Edmunds 1. setā uzvarētu ar "sauso" 6:0! Viņam sestajā geimā bija setbumba, taču tā netika izmantota, pārcenšoties ar uzbrukumu pretinieka otrajai servei. Bumbiņa piezemējās nedaudz aiz gala līnijas. Edmundam setu izdevās izservēt ar otro mēģinājumu, tādējādi 6:0 vai 6:1 vietā bija rezultāts 6:3.

Edmunds žilbinoši turpināja spēlēt arī 2. setā, bet Gofānam arvien nebija ideju, kā ranga 100. vietā esošo Edmundu apturēt. Šajā setā Gofāns savu servi zaudēja pat trīs reizes, turklāt pēdējās divās tas notika ar dubultkļūdu breikbumbas izspēlē. Ar Gofāna neprecīzu otro servi beidzās cīņas 2. sets.

Cik iespaidīgi Edmunds sāka savu debijas spēli, tik iespaidīgi tās otrajā pusē "noplīsa". Kails acīmredzami pagura, vairs nespējot spēlēt tik agresīvi kā līdz šim, un arī ļoti daudz kļūdījās ar tādiem sitieniem, kas pirmajos divos setos bija precīzi. Izvirzījies vadībā ar 2-0 pa setiem, Edmunds nākamajos trīs setos kopā uzvarēja tikai trīs geimos!

3. setā viens no diviem geimiem viņam bija uzņemšanā, 4. setā vienīgais geims uzvarēts no 15:30, kad Gofāns ceturtā punkta izspēlē rupji kļūdījās ar "forehand", neiegūstot divas breikbumbas. Edmunds piekto setu sāka ar diviem neatvairāmiem "forehand" uzbrukumiem pēc kārtas, bet Gofāns uzvarēja nākamās divas izspēles, breiku nepieļaujot. Vēl vairāk – viņš Edmundam pēdējā setā tā arī neļāva uzvarēt kaut goda geimā.

Pirmos divus setus nospēlējis ar acīmredzamu uztraukumu un neatbilstoši Top 20 tenisista līmenim, Gofāns cīņas turpinājumā saņēmās un, daudz spēlējot pa stūriem, arvien vairāk nogurdināja Edmundu, kurš noguruma rezultātā vairs nespēja diktēt spēli, kā tas bija pirmajos divos setos. Gofāns pirmoreiz karjerā uzvarēja no 0-2, savu Deivisa kausa bilanci vienspēlēs uzlabojot līdz 12-2.

Endijs Marejs otrajā vienspēlē favorīta statusu spēja apliecināt ar uzvaru trīs setos, tiesa, visu spēli vienlīdz labā līmenī nospēlēt neprata un bija viena zaudēta punkta attālumā no vismaz četru setu dueļa. Marejs 3. setā atspēlējās no 2:4, kā arī pie rezultāta 4:5 pēc dubultkļūdas bija spiests atspēlēt setbumbu. Viņam tas izdevās ar otro servi, kuru Rubens Bemelmanss nespēja atsist laukuma robežās. Nākamajā geimā sekoja Mareja "sausais" breiks.

Mareja nozīmi Lielbritānijas šīs sezonas sasniegumos pārvērtēt nevar. Ar viņa līdzdalību gūtas deviņas no desmit uzvarām – Endijs septiņus panākumus izcīnījis vienspēlēs, bet vēl divas uzvaras palīdzējis kopā ar brāli Džeimiju gūt dubultspēlēs. Sagaidāms, ka abi kopā spēlēs arī rīt. Beļģiem plānota Kimmera Kopežana un Stīva Darsī komanda. Sastāvi gan vēl var tikt mainīti.

Lielbritānija Deivisa kausa finālā spēlē pirmoreiz kopš 1978. gada, lūkojot izcīnīt pirmo titulu kopš 1936. gada. Tikmēr Beļģijai tikai otrais fināls. Pirmais bija pirms 111 gadiem, tajā paliekot "sausā" (0-5) pret savu šīs nedēļas nogales pretinieci. Fināls Ģentē notiek uz māla seguma telpās.