23.03.2014. 16:50
SMScredit.lv Virslīgā jau pirmajā kārtā ir fiksēta pirmā sensācija - Latvijas futbola čempionāta augstākās līgas debitante "Daugavpils" izbraukumā ļoti pārsteidzoši uzvarēja vienu no galvenajām titula kandidātēm Jūrmalas "Spartaku" (1:0). Vienīgos vārtus 81. minūtē guva uz maiņu izgājušais Vladislavs Fjodorovs, kurš ar fantastisku sitienu no distances pārspēja Pāvelu Davidovu. Jāatzīmē, ka pirmo reizi Virslīgas vēsturē spēli tiesāja seši arbitri.

Ņemot vērā, ka līdz Alekseja Sapogova debijai vēl ir jāpagaida, Jūrmalas "Spartaka" pamatsastāvā nebija nekādu pārsteigumu. Savukārt "Daugavpils" starta vienpadsmitniekā gan bija vairāki pārsteigumi. Savainojuma dēļ rezervē palika Pāvels Riževskis, kura vietā uzbrukuma smailē darbojās Pāvels Tarasovs, bet uz Tarasova kreiso flangu tika pārbīdīts Jurijs Sokolovs. Sokolova vietā balsta pussarga pozīciju ieņēma Taisejs Jamazaki, savukārt pat pieteikumā nebija centra pussarga Vadima Atamaņukova, kuru aizstāja Jānis Bovins.

Vienīgā nepiespiestā izmaiņa sekoja aizsardzības centrā, kur galvenais treneris Kirils Kurbatovs deva priekšroku nevis Aigaram Catlakšam, bet gan Antonijam Černomordijam, kurš sevi pēdējā laikā labi pierādīja treniņos. Izteikta spēles favorīte bija Jūrmalas "Spartaks", kas arī vairāk uzbruka, tomēr pirmajā puslaikā izdevību praktiski nebija un centrālā epizode bija piespiedu maiņa jau sestajā minūtē. Igora Kozlova vietā kreisajā malā devās Kevins Mena. Bīstamākais moments pie viesu vārtiem bija 43. minūtē, kad Georgijs Čižovs paguva laicīgi atstāt vārtus un atvairīt Ērika Puncula sitienu.

Otrā puslaika sākumā pirmā reālā iespēja izcelties bija arī viesiem. "Spartaks" kļūdījās savā laukuma pusē, un Pāvelam Davidovam nācās atvairīt bīstamu Nakano Rjotaro sitienu. Pēc dažām minūtēm kļūda jau sekoja otrā laukuma galā, bet Punculam pavisam nedaudz pietrūka, lai nogādātu bumbu Gauračam pašā vārtu priekšā. Drīz pēc tam Gauračs izpildīja bīstamu tiešo brīvsitienu, bet citā uzbrukumā Čižovs tvēra Miheila Rostiašvili raidīto bumbu. 75. minūtē Rostiašvili tika dota vēl viena izdevība, taču viņš no 16 metriem sita pāri mērķim.

"Spartaks" arvien biežāk sāka apdraudēt pretinieku vārtus, tomēr bumba ielidoja pavisam citu vārtu tīklā. Nesen uz maiņu izgājušais Vladislavs Fjodorovs uztvēra bumbu uz krūtīm un no aptuveni 23 metriem ar fantastisku sitienu trāpīja pašā tālajā vārtu augšējā stūrī. Davidovam nebija nekādu izredžu, un "Daugavpils" Virslīgā guva pirmos vārtus kluba pastāvēšanas vēsturē. Debija tika iesvētīta ne tikai ar pirmajiem vārtiem, bet arī pirmo uzvaru - "Spartaks" steidzās un mēģināja atspēlēties, taču nesekmīgi.

SMScredit.lv Virslīgas nākamās kārtas kalendārs oficiāli varētu tapt zināms tikai nākamtrešdien, kad ir plānota Virslīgas biedru kopsapulce.

Spartaks – Daugavpils 0:1 (0:0)Vārti: Fjodorovs 81'Brīdinājumi: Krjauklis, Krivošeja - ČernomordijsSpartaks: Davidovs, Šlampe, Smirnovs, Daņilovs, Krjauklis, Kozlovs (Mena 6', Krivošeja 82'), Perišičs, Domingess, Hmizs, Gauračs, Punculs (Rostiašvili 62')Daugavpils: Čižovs, Murdasovs, Klimaševičs, Černomordijs, Kinovaki (Catlakšs 90'), Jamazaki, Bovins (Riževskis 46'), Rjotaro, Sokolovs, Halimovs, Tarasovs (Fjodorovs 74')Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis