05.05.2014. 00:29
Šovakar Itālijas "Serie A" atbalstītājus priecēja sezonas otrais Milānas derbijs. "Milan" ar minimālu pārsvaru 1:0 izdevās pievarēt "Inter" un gūt savu pirmo uzvaru pēdējās sešās abu komandu tikšanās reizēs. Vienīgos vārtus otrajā puslaikā guva Naidžels De Jongs, un "Milan" no vietas Eiropas līgā šķir vien trīs punkti.

Gods, lepnums un cīņa par vietu Eiropas līgā tika likta uz spēles šovakar, kad San Siro stadionā norisinājās sezonas otrais Milānas derbijs. Jāatdzīst, ka abām komandām pienākuši diezgan grūti laiki. Šis ir pirmais gaidījums 60 gadu laikā, kad abas Milānas komandas nespēlēs Čempionu līgā. „Inter” nebija zaudējuši saviem kaimiņiem jau pēdējās piecās abu komandu tikšanās reizēs, bet Klarenss Zēdorfs šoreiz bija sagatavojis īpašu dimanta tipa formāciju, kurā Kakā spēlēja tieši aiz Mario Balotelli.

Komandas maču iesāka līdzīgi, un pirmās 19.minūtes paritēja bez nopietnām vārtu gūšanas iespējām. Juto Nagatomo izveidoja bīstamu uzbrukumu, ielaužoties soda laukumā no kreisās un apspēlējot Matiu De Šiljo, bet vietā bija „Milan” vārtu vīrs Kristians Abjati. Arī turpinājumā vairākkārt kļūdījās De Šiljo, taču jauneklim bija arī iespēja atklāt rezultātu, kad 25.minūtē lielisku piespēli izpildīja Adels Tārabts, bet De Šiļjo no asa leņķa trāpīja pa vārtu tīklu. Puslaika otrajā pusē „Milan” sāka pārņemt iniciatīvu, jo īpaši izcēlās Kakā, kurš 37.minūtē pēc ļoti precīzas Rikardo Montolīvo piespēles nonāca vārtu priekšā un, atrodoties divu aizsargu ielenkumā, tomēr pamanījās izdarīt sitienu, bet bumba neveiksmīgi trāpīja pa vārtu pārliktni. San Siro varēja vien nopūsties.

„Inter” izveidoja pirmo bīstamo epizodi otrajā puslaikā, bet Mauro Ikardi pietrūka veiksmes, un sitiens lidoja garām. Filipam Mekses bija iespēja izvirzīt savu komandu vadībā, taču francūzis ar galvu sita pāri vārtiem, bet ko neizdarīja Mekses to paveica viņa kolēģis De Jongs. 65. minūtē Mario Balotelli izpildīja brīvsitienu, centrējot bumbu soda laukumā, kur spēcīgi to vārtos ar galvu trieca nīderlandietis (1:0). „Inter” sāka saņemties, un jau neilgi pēc tam, tik tikko garām tālajam vārtu stūrim sita Ernanešs. Spēles izskaņā vārtus guva Balotelli, taču tie netika ieskaitīti, jo bumba skāra Džampaulo Pacīni, kurš atradās aizmugurē. Neierasti vājš sniegums "Inter" izpildījumā, neizdarot ne vienu precīzu sitienu vārtu rāmī, bet "Milan" no savas pilsētas konkurentes šobrīd atpaliek tikai par 3 punktiem.

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
Genoa - Bologna 0:0 (0:0)
Udinese - Livorno 5:3 (5:2) Di Natale 19'45' Badu 21' Perejra 33' Gabriel Silva 44' - Paulinju 13'28' Mesbahs 88'
Catania - Roma 4:1 (1:0) Isko 26'34' Berdžesio 56' Borientos 79' - Toti 37'
Parma - Sampdoria 2:0 (1:0) Kasāno 8' Skeloto 90'
Chievo - Torino 0:1 (0:0) Sardo 54'(sv)
Milan - Internazionale 1:0 (0:0) De Jongs 65'
Lazio - Hellas Verona 20:00
Juventus - Atalanta 22:00
Fiorentina - Sassuolo 20:00
Napoli - Cagliari 22:00