21.03.2014. 07:45
Pēc smagās ceļgala traumas ceturtdien laukumā atgriezās latviešu basketbolists Dāvis Bertāns, kura pārstāvētā Serbijas čempionvienība Belgradas "Partizan" ULEB Eirolīgas otrā posma - "Top 16" turnīra – spēlē ar rezultātu 72:70 (14:23, 17:17, 16:17, 25:13) savā laukumā uzvarēja Izraēlas klubu Telavivas "Maccabi".

Šis panākums saglabājis Belgradas klubam cerības sasniegt izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālu.

Savā atgriešanā mačā Bertāns laukumā pavadīja 15 minūtes un 30 sekundes, gūstot divus punktus. Viņš realizēja vienu no četriem divpunktu metieniem, toties kļūdījās visos trīs tālmetienos. Latvietis iekrāja arī divas atlēkušās bumbas, vienu rezultatīvu piespēli, divas kļūdas, vienu bloķētu metienu, četras piezīmes un vienu izprovocētu noteikumu pārkāpumu, kas deva negatīvu efektivitātes koeficienta rādītāju -5.

Noslēdzošajā ceturtdaļā mājinieki spēja atspēlēties un pēdējā minūtē izvirzīties vadībā, bet viesu pēdējo sekunžu tālmetiens nebija precīzs. Uzvarētāju labā 18 punktus guva Bogdans Bogdanovičs.

Pagājušās klubu sezonas pēdējā mačā Bertāns guva ceļgala krustenisko saišu traumu, bet lielu daļu no rehabilitācijas procesa viņš aizvadījis Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Sanantonio "Spurs" ārstu virsvadībā.

Līdz ar to latvietis aizvadīja savu pirmo oficiālo spēli vairāk nekā pēc 280 dienu pārtraukuma, turklāt kļuva par desmito latviešu basketbolistu, kurš devies laukumā šī turnīra otrā posma spēlē.

Bertānu 2011.gada vasarā NBA draftā otrajā kārtā ar kopējo 42.numuru izvēlējās Indiānas "Pacers" komanda, bet uzreiz pēc tam viņš tika aizmainīts uz Sanantonio "Spurs". Bertāns kļuva tikai par otro Latvijas basketbolistu, kurš draftēts NBA.

Citā šīs grupas spēlē ceturtdien kārtējo neveiksmi piedzīvoja savainotā latvieša Kaspara Vecvagara pārstāvētā Lietuvas čempionvienība Kauņas "Žalgiris", kas ar 85:86 (22:23, 19:27, 20:15, 24:21) savā laukumā piekāpās Krievijas klubam Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ". Kauņas klubs jau iepriekš bija zaudējis cerības sasniegt ceturtdaļfinālu.

Otrajā puslaikā laukuma saimnieki teju īstenoja ļoti veiksmīgu atspēlēšanos, tomēr pēc viena punkta deficīta panākšanas to centieni pēdējās 33 sekundēs izraut uzvaru nebija sekmīgi.

Uzvarētāju labā pa 15 punktiem guva amerikāņi Ričards Hendrikss un Deriks Brauns, bet "Žalgiris" rindās ar 18 punktiem izcēlās Roberts Javtoks.

F apakšgrupas kopvērtējumā "Partizan" ar trim uzvarām 11 spēlēs ieņem septīto vietu, apsteidzot tikai "Žalgiris" komandu, kuras kontā ir viens panākums.

ULEB Eirolīgas otrajā posmā 16 komandas sadalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam kvalificēsies četras katras grupas labākās vienības.

Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam Milānā maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301