20.03.2014. 23:46
Ceturtdien, 20. martā, "Turkish Airlines" Eirolīgā notika četras spēles. Dāvis Bertāns atgriezās laukumā savas mātes dzimšanas dienā, bet Belgradas "Partizan", pateicoties Bogdana Bogdanoviča tālmetienam 24 sekundes pirms pamatlaika beigām, uzvarēja Izraēlas titulētāko basketbola klubu "Maccabi Tel Aviv" ar rezultātu 72:70.

Izraēlas klubs Belgradā ieradās ar nopietniem nolūkiem, jo uzvara Deivida Blata vīriem pavērtu ceļu uz Eirolīgas ceturtdaļfinālu. Pirmā apļa spēlē “Nokia” arēnā Telavivā “Maccabi” aizvadīja iespaidīgu pirmo puslaiku un pārspēja Adrijas līgas čempionus ar rezultātu 88:67. Ceturtdien viņiem nācās piedzīvot neveiksmi.

Pirms spēles “Partizan” fani ar skaļām ovācijām sveica Dāvi Bertānu, kurš Belgradas kreklā nebija spēlējis kopš 2013. gada 12. jūnija. Pēc tik ilga pārtraukuma uzbrucējam nebija viegli iejusties spēlē – puslaikā viņš nepilnās septiņās minūtēs divreiz kļūdījās un saņēma trīs personiskās piezīmes, tomēr iemeta vienu no trīs metieniem, gūstot pirmos divus punktus “Top 16” turnīrā. Viesi izvirzījās vadībā ar deviņu punktu pārsvaru – 31:40.

Otrā puslaika sākumā Bertāns laukumā pavadīja apmēram tikpat daudz laika, vēl trīs reizes uzmeta pa grozu, taču pēc ceturtās piezīmes saņemšanas atkal tika pasaukts malā. “Partizan” tikmēr samazināja starpību, pēc Milutinova danka ar sodu un Bogdana Bogdanoviča piecu punktu sērijas pietuvojoties piecu punktu attālumā – 55:57.

Brīdi vēlāk Bogdanovičam bija iespēja ar tālmetienu izvirzīt mājiniekus vadībā. Viņš netrāpīja, toties “Maccabi” atbildēja ar pāris precīziem metieniem pēc kārtas, atjaunojot septiņu punktu pārsvaru – 55:62. Nedaudz vēlāk Bogdanoviča sēriju atkārtoja Milenko Tepičs, ar tālmetienu un trāpījumu no groza apakšas saasinot spēli. Francūzis Žofrē Laverņē panāca neizšķirtu – 62:62!

Latviešu uzbrucējs atgriezās laukumā, kad rezultāts bija 62:64 viesu labā. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Bertānam radās iespēja panākt “Partizan” divu punktu pārsvaru, tomēr tālmetiens nebija precīzs. Belgradas izredzes uzlaboja uzbrukumā izcīnītās atlēkušās bumbas. Pēdējās minūtēs rezultāts divreiz bija neizšķirts (64:64, 68:68), taču 24 sekundes pirms pamatlaika beigām varenu tālmetienu iemeta Bertāna vienaudzis Bogdanovičs – 71:68.

Paejot septiņām sekundēm, Tepičs pārkāpa noteikumus pret viesu saspēlnieku Tairīsu Raisu. Amerikānis nekļūdījās – 71:70. Bogdanovičs kļūdījās gala auta izspēlē, taču arī “Maccabi” tūlīt zaudēja bumbu un tā atgriezās mājinieku kontrolē. Sānu autam sekoja Dāvida Blu pārkāpums un uz labdarības līnijas stājās Dežans Musli. Pirmais metiens nebija precīzs, otrais lidoja grozā – 72:70. “Maccabi” bija iespēja izraut uzvaru, taču tālmetiens izgriezās no stīpas. “Partizan” izcīnīja trešo uzvaru!

Dāvis Bertāns atgriešanās spēlē 15:30 minūtēs guva divus punktus (2p 1/4, 3p 0/3), izcīnīja divas atlēkušās bumbas aizsardzībā, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, divas reizes kļūdījās, saņēma četras personiskās piezīmes, izprovocēja vienu pārkāpumu un bloķēja vienu metienu.

Spēles varonis Bogdanovičs izcēlās ar 18 punktiem (2p 3/9, 3p 4/10) un sešām rezultatīvām piespēlēm. Tepičs un Musli savos rēķinos ierakstīja pa 13 punktiem katrs, savukārt Laverņē astoņiem punktiem pievienoja 12 atlēkušās bumbas. "Maccabi" rindās Alekss Tjuss atzīmējās ar 14 punktiem un 11 izcīnītām bumbām zem groziem.

Jāatzīmē, ka Bertāns ceturtdien kļuva par desmito Latvijas basketbolistu, kurš spēlējis ULEB Eirolīgas “Top 16” turnīrā. Pirms viņa to paveica Roberts Štelmahers (18 spēles), Kaspars Kambala (12), Ainars Bagatskis (12), Raimonds Miglinieks (3), Sandis Buškevics (3), Uvis Helmanis (6), Kristaps Valters (5), Jānis Blūms (8) un Kaspars Vecvagars.

Eirolīgā “Partizan” puišiem ir garantētas vēl vismaz trīs spēles – 28. martā jāciemojas Krasnodarā, 4. aprīlī savā laukumā jāuzņem Kaspara Vecvagara pārstāvēto Kauņas “Žalgiri” un pēdējā kārtā jāviesojas “Abdi Ipekči” arēnā Stambulā.

Dāvja Bertāna atgriešanās un "Partizan" fanu ovācijas

Citās F grupas spēlēs “Real Madrid” savā laukumā revanšējās Maskavas CSKA par pirmajā aplī ciesto zaudējumu (93:79), savukārt Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ” izbraukumā Lietuvā izglābās pret Kauņas “Žalgiri” – 85:86.

8 Žalgiris 1-10 -97

Atēnu kluba fani ar grandiozām ovācijām sagaidīja bijušo galveno treneri Žeļko Obradoviču, kura vadībā “Panathinaikos” trīspadsmit gados izcīnīja 23 kausus, astoņas reizes spēlēja Eirolīgas “Četru Finālā” un piecas reizes izcīnīja galveno balvu. “Karalis ir atpakaļ”, vēstīja milzīgs plakāts tribīnēs.

Pirmajā spēlē Stambulā “Panathinaikos” zaudēja ar 72:77, bet otrās tikšanās cena bija vēl augstāka, jo abi klubi vēl nav garantējuši vietas nākamajā kārtā. Sākumā nelielu vadību ieguva “Fenerbahce”, bet spēles vidusdaļā iniciatīva pārgāja “zaļo” rokās, kuri pusstundu pabeidza ar deviņu punktu pārsvaru – 58:49. Pēdējās desmit minūtēs komandas cīnījās neizšķirti – 76:67 (16:19, 25:18, 17:12, 18:18).

Maikls Bramoss uzvarētāju labā iemeta 7 no 8 tālmetieniem un guva 23 punktus. Ļoti efektīvs bija aizsargs Dimitris Diamantidis, 15 punktiem pievienojot sešas atlēkušās bumbas, sešas rezultatīvas piespēles un četras pārķertas bumbas. “Kanārijputniņu” rindās Emirs Preldžičs guva 13 punktus, taču bija spiests atstāt laukumu ar piecām piezīmēm.