30.01.2016. 00:08
Dāvis Bertāns piektdien, 29. janvārī, aizvadīja pirmo spēli pēc 309 dienu pārtraukuma. Uzbrucēja pārstāvētais klubs "Baskonia", pateicoties Dariusa Edamsa tālmetienam, pamatlaiku viesos noslēdza neizšķirti un pagarinājumā uzvarēja "FC Barcelona" ar rezultātu 81:78.

Spēlētājs 2015. gada 26. marta spēle pret “Milano” pārrāva labās kājas ceļgala priekšējās krusteniskās saites. Mēnesi vēlāk, 24. aprīlī, Sanantonio ķirurgs Deivids Šmits (David Schmidt) veica savainotās kājas operāciju, pēc kuras sākās atveseļošanās process deviņu mēnešu garumā.

Janvāra vidū Bertāns atgriezās Vitorijā un uzsāka treniņus kopā ar komandu. Ceturtdien kļuva zināms, ka spēlētājs dosies izbraukumā uz Barselonu, taču viņa līdzdalība spēlē bija atkarīga no galvenā trenera Vladimira Perasoviča lēmuma. Piektdienas vakarā gaidīšana bija galā.

Abas komandas spēlēja no aizsardzības. Ciešās segšanas ietekmē bija maz metienu no brīvām pozīcijām un rezultāts auga lēni. “Baskonia” sākumā ieguva piecu punktu pārsvaru (13:8), taču vēlāk vadība pārgāja mājinieku rokās. Bertāns laukumā devās 14. minūtes vidū, kad viesiem bija izdevies atjaunot neizšķirtu – 19:19. Turpmākajās minūtēs rezultāts vēl divas reizes kļuva neizšķirts, taču Jakas Blažiča agresīvā spēle uzbrukumā ļāva ciemiņiem atgūt priekšroku – 29:31.

Bertāns pirmajā iznācienā paspēja piespēlēt kolēģim Kimam Tilī, izcīnīja atlēkušo bumbu aizsardzībā un mirkli vēlāk to zaudēja. Trešās ceturtdaļas sākumā “Baskonia” uzbrukumu pavilka Tornike Šengelija, bet izrāvienā ļāva doties Jaņa Buruša un Dariuša Edamsa divi iemestie tālmetieni pēc kārtas – 41:34. Grieķis un gruzīns turpināja izcelties arī ceturtdaļas turpinājumā, taču Barselonas aizsarga Aleksa Abrinesa aktivitātes saglabāja starpīnu septiņu punktu robežās – 51:44.

Jaunais bārdainis Abriness izšķirošās ceturtdaļas ievadā tuvināja komandas vēl vairāk (51:46 un 55:50). Tālāku mājinieku atspēlēšanos kavēja visu sezonu lieliski spēlējošais Burusis. Viņa prasmīgā un daudzpusīgā spēle uzbrukumā atkal un atkal ļāva noturēt viesiem labvēlīgu rezultātu – 63:58.

Blaziča kļūda piespēlē beidzās ar Barselonas ātro pretuzbrukumu, kuru ar bumbas triecienu no groza augšas noslēdza čehu saspēles vadītājs Tomašs Satoranskis – 63:62. Nākamajā minūtē rezultāts svārstījās 1-3 punktu robežās, Abrinesam aukstasinīgi realizējot gan brīvmetienus, gan tālu divpunktu metienu – 67:66.

Pamatlaikā palika 94 sekundes. Satoranskis izjauca Edamsa frontālo izrāvienu un pretējā pusē izmeta tālmetienu. Tas nebija precīzs, taču atlēkusī bumba nonāca pie cita Barselonas spēlētāja – 67:68. Sekoja neveiksmīgs “Baskonia” pretuzbrukums, savukārt Pau Rivass palielināja katalāņu kluba pārvaru – 67:70. Vitorijas pēdējam uzbrukumam palika 19,7 sekundes. Burusis labajā stūrī nomānīja pretienieku un izmeta neprecīzu tālmetienu, taču bumba palika viesu rīcībā. Dariuss Edamss atkāpās pāri perimetra līnijai un iemeta frontālo trīspunktnieku – 70:70. Barselona atlikušajās 11,2 sekundēs izmeta neprecīzu tālmetienu.

Pagarinājumā viesi izvirzījās vadībā ar 76:72. Iespējas palielināt pārsvaru palika neizmantotas, bet Abrinesa tālmetiens sasniedza mērķi – 76:75. Nākamie aizsarga metieni nebija precīzi un 17,4 sekundes pirms pamatlaika beigām Edamss ar pirmo soda metienu atjaunoja plus četri – 79:75. Cīņa nebija galā, jo Aleksandrs Vezenkovs atbildēja ar ātru tālmetienu – 79:78. Vitorijas uzbrukumam bija 9,8 sekundes un Barselona sita sodu pret Burusi. Grieķu centrs nepievīla – 81:78. Rivasa pēdējāis tālmetiens nesasniedza mērķi.

Dāvis Bertāns otrajā ceturtdaļā laukumā pavadīja 03:57 minūtes, kuru laikā izdarīja vienu metienu (2p 0/1), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu aizsardzībā, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, vienu reizi kļūdījās un ieguva +/- rādītāju 2.

FC Barcelona Lassa – Laboral Kutxa Vitoria Gasteiz 78:81 (15:13, 14:18, 15:20, 26:19, 8:11)Barselona: Abriness 21 (5ab, 7ip), Perperoglu 10, Satoranskis 8, Olesons 8, Lavals 6 (10ab), Tomičs 6 (6ab), Delmans 5, Rivass 4, Semjuelss 4, Navarro; Eriksons.Vitorija: Burusis 24 (8ab, 3rp, 4ip), Edamss 17 (4ip), Šengelija 11 (5ab), Blažičs 10, Kosērs 8 (8ab), Tilī 4, Hanga 3, Džeimss 2, Diops 2, Bertāns; Planiničs, Korbačo.