15.05.2016. 19:57
Vitorijas "Baskonia" basketbolisti svētdien, 15. maijā, Eirolīgas spēlē par trešo vietu zaudēja finālturnīra debitantiem "Lokomotiv-Kubaņ" ar rezultātu 75:85.

Piedzīvojuši neveiksmi pusfinālā, “Baskonia” spēlētāji sestdien tikās ar līdzjutējiem un devās ekskursijā pa Berlīni. Svētdien kluba līdzjutēji pirms spēles izsvilpa Eirolīgas himnu “I feel devotion” un veltīja nievājošus izsaucienus līgas vadībai, protestējot pret strīdīgājiem lēmumiem piektdienas spēlē.

Baskonia: Adamss, Hanga, Bertāns, Tilī, PlaniničsLokomotiv: Dileinijs, Bikovs, Brekhofs, Klavers, Singltons

Dāvis Bertāns ātri reabilitējās par pusfinālā netrāpītajiem tālmetieniem. Uzbrucējs jau pirmajās minūtēs realizēja divus no trīs mēģinājumiem, izvirzot “Baskonia” vadībā – 10:4. Krasnodaras klubs, spēlējot bez savainotā uzbrucēja Entonija Rendolfa, ieskrējās ceturtdaļas vidū, kad austrālietis Raiens Brekhofs un spānis Viktors Klavers trāpīja trīs tālmetienus pēc kārtas. Ceturtdaļas beigās vēl vienu tālo bumbu pievienoja saspēles vadītājs Malkolms Dileinijs – 16:20.

“Baskonia” uzbrukumam nākamo grūdienu deva Dariuss Adamss. Aizsargs īsā laikā guva 11 punktus, ļaujot savai komandai pārņemt vadību – 40:35. Puslaika galotnē “Lokomotiv-Kubaņ” izlīdzināja rezultātu, bet Dāvja Bertāna brīvmetieni noslēdza divdesmitminūti Vitorijas kluba labā – 42:40.

Otrajā puslaikā “Baskonia” izlaida spēles grožus no savām rokām. Ciešas aizsardzības apstākļos neizdevās trāpīt lielāko daļu metienu, kamēr Dileinijs un Brekhofs rāva savu komandu uz priekšu. Īsi pirms trešās ceturtdaļas beigām Basku zemes klubs nokļuva divciparu mīnusos, tomēr Adamsa tālmetiens vērta skatienu gaišāku – 53:61.

Krasnodaras spēlētāji izšķirošo ceturtdaļu sāka ar 0:8 izrāvienu, pēc Dženinga piecu punktu sērijas un Zubkova tālmetiena dubultojot pārsvaru – 53:69. Adamsa un Bertāna trīspunktnieki situāciju laboja tikai uz brīdi, jo Dileinijs un Brekhofs no jauna pārņēma spēli savās rokās. Trīsarpus minūtes pirms pamatlaika beigām “Baskonia” situācija kļuva praktiski bezcerīga – 65:85. Atlikušajā laikā izdevās atspēlēt vien pusi starpības.

Dāvis Bertāns 26:06 minūtēs guva 13 punktus (2p 1/2, 3p 3/6, 1p 2/2), izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, divas reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un nopelnīja lietderības koeficientu 10.

Baskonia – Lokomotiv 75:85 (16:20, 26:20, 11:21, 22:24)Baskonia: Adamss 25 (2p 3/4, 3p 6/12, 1p 1/1; 6ab, 6rp), Bertāns 13, Blažičs 8, Tilī 7, Planiničs 5, Burusis 5 (4ip), Ilimane Diops 4, Hanga 3, Korbačo 3, Džeimss 2; Mamadu Diops, Kosērs. Galvenais treneris Veļimirs Perasovičs.Lokomotiv-Kubaņ: Dileinijs 21 (2p 2/6, 3p 4/6, 1p 5/6; 5ab, 4rp, 4pb, 6ip), Brekhofs 21, Zubkovs 11, Singltons 10, Klavers 10, Dženings 10, Dreipers 2, Bikovs, Voronovs, Balašovs; Koļuškins, Šuhovcovs. Galvenais treneris Jorgs Barcokas.Tiesneši: Kristos Kristodolu (Grieķija), Boriss Rižiks (Ukraina), Pjotrs Pastušaks (Polija).